Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vlastnosti včelí linie
27.09.2017, 07:38 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 27.09.2017 08:10 PM od Leoš Dvorský.)
Příspěvek: #21
RE: Vlastnosti včelí linie
Romane co jsi chtěl vědět, jsem odpověděl. Jinak vše jsem napsal už dávno. Nemohu to co a jak dělám já vnucovat druhým, byť právě moje přístupy byly motivem k vzniku tohoto hnutí (Může za to Karel Crha a Vašek Sciskala a nikdo jiný!!!). Podívej se na VF. Ty diskuse ohledně varroázy, virů......... Pro mně naprosto nepochopitelné a na rovinu říkám, že jsem přesvědčen, že ti co mají včely dělají všechno pro to, aby to nešlo. Ta jejich "překvapení" jsou naprosto zákonitá, a dle mne i "chtěná". Jinak to není možný. Tahle parketa je u cca 10 let prošlapaná, ale lidé do ty díry stále vstupují a ještě si berou sluneční brýle. Slepí nejsou, hloupí také ne. Tak proč? Protože to tak chtějí a proto vše dělají tak, jak si umí představit, jak je tzv. obvyklé. To je sice pochopitelné, ale nemohou se divit, že mají totéž co ti ostatní, tedy v podstatě starou belu. Dnes jsem měl několik náhodných hovorů s několika lidmi. Vždy to sklouzlo na toto téma. Ne mojí vinou, já už na toto téma ani diskutovat nechci. Nebudu to vůbec rozepisovat, je to prostě marný. Lidé jsou tací, jací jsou a je to tak asi dobře.
Jen jednu epizodu, kterou mám od pana Volejníka. Tomu je 87 let a má cca 200 včelstev. Hodně jsme se našimi včelařeními podobali a je celkem blízko hnutí. Loni ho navštívila skupina, no dejme tomu, lidí kteří se považují za tahouny oboru. Z jeho jednoduchého včelaření byli nadšeni, včely viděli. Závěr? A my tomu stejně nevěříme. Má takovým vůbec něco říkat, ukazovat??? Volal mi to a byl naprosto zdrcený. Dává jim perly z dobré vůlle a netuší komu.
Na každý dotaz zodpovím ať už tady nebo soukromě. Teda pokud to bude možné. Klidně se ptej. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
Vlastnosti včelí linie - Tomáš Palata - 12.10.2013, 10:20 PM
RE: Vlastnosti včelí linie - Crha Karel - 13.10.2013, 09:36 AM
RE: Vlastnosti včelí linie - Faneka - 26.09.2017, 12:32 AM
RE: Vlastnosti včelí linie - Ali - 26.09.2017, 11:34 AM
RE: Vlastnosti včelí linie - Faneka - 26.09.2017, 03:24 PM
RE: Vlastnosti včelí linie - Ali - 26.09.2017, 04:31 PM
RE: Vlastnosti včelí linie - Crha Karel - 27.09.2017, 03:43 PM
RE: Vlastnosti včelí linie - Leoš Dvorský - 27.09.2017 07:38 PM
RE: Vlastnosti včelí linie - Ali - 28.09.2017, 10:05 PM
RE: Vlastnosti včelí linie - Ali - 29.09.2017, 12:18 AM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)