Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Důležitost pylu v životě včel
31.01.2014, 12:24 AM
Příspěvek: #6
RE: Důležitost pylu v životě včel
Ak bude potrebné na jar niektoré včelstvá prikŕmiť cukro medovým cestom , chcem do neho pridať trochu peľu. Včelám som žiaden neodoberal a nechcem použiť kupovaný. Dal som sa na zložitejšiu cestu získania peľu z liesky. Vopred hovorím že z hľadiska časovej náročnosti a prácnosti je to nevýhodné a ak by sa mal vypočítať ekonomický dopad tejto činnosti na medný výnos , bolo by to určite stratové. Ja som to oberanie kvetov liesky zvolil ako nedeľnú náučno-pracovnú vychádzku s deťmi a v tomto ponímaní ide ekonomika bokom. Jahňady suším na sitách v stojane ktorý používam na sušenie liečivých rastlín. (Urobil som ho pred pár rokmi a doposiaľ dobre slúži. Nezaberá moc miesta a možno bude inšpiráciou pre domácich kutilov.) Po štyroch dňoch sú niektoré jahňady čiastočne otvorené , tak som skúsil zosypať peľ. Výsledok je na fotkách. Nie je to žiadna sláva , ale poteší. Mám pocit že jahňady začínajú moc vysychať a neviem či sa úplne otvoria aby sa vysypalo čo najväčšie množstvo peľu. Skúsil som ich pokropiť rozprašovačom čistou vodou , možno ich to nabudí rozvijú sa viac a vysype sa zvyšok peľu. Okrem nazbieraných jahniad som si v nedeľu narezal aj šípových prútov na výstuhy voľnej stavby. Večer sme ich s deťmi sediac v obývačke pri krbe zbavovali kôry.
Mimochodom, neviete mi poradiť ako mám ten peľ uskladniť aby sa neznehodnotil? Stačí ponechať v uzavretej nádobe alebo ho vysušiť , zmraziť prípadne už teraz urobiť to CMC?


Přiložené soubory Miniatury
                               

Zázrivá , 650m
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Důležitost pylu v životě včel - Milan Urík - 29.06.2013, 10:29 PM
RE: Důležitost pylu v životě včel - Miroslav Macek - 31.01.2014 12:24 AM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)