Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Přírodní nátěry
05.03.2015, 12:57 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 05.03.2015 12:58 AM od stefanos689.)
Příspěvek: #21
RE: Přírodní nátěry
Pouzivam smes drevniho teru, tungoveho oleje a terpentynu v pomeru zhruba 4:2:1. Drevni ter je super vec a ani u nas neni problem ho sehnat. Hlavne je to 100% prirodni osetreni dreva. A cenove to nevychazi zas tak draho. Na 2 natery 30 nastavku asi 500 kc celkem
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.03.2015, 12:59 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 07.03.2015 01:04 PM od Debora.)
Příspěvek: #22
RE: Přírodní nátěry
100% přírodní ochrana dřeva proti dřevokaznými houbami a hmyzem

[Obrázky: 70px-Hazard_N.svg.png]
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.03.2015, 12:26 AM
Příspěvek: #23
RE: Přírodní nátěry
Kde se takové komponenty koupí ? V drogerii ? V Bauhauzu ?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.03.2015, 09:53 AM
Příspěvek: #24
RE: Přírodní nátěry
Dobrý den,

přírodní oleje a ředidla se dají koupit zde:
http://cestadreva.cz/page/obchod/prirodn...e-na-drevo
Hlasování: Ali (+1), Debora (+1), terez.c (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.03.2015, 11:28 AM
Příspěvek: #25
RE: Přírodní nátěry
prosím dbejte na to, že některé přírodní nátěry (tér, terpentýn) Vašemu včelstvu určitě prospívat nebudou.
Hlasování: Víťa (+1), stefanos689 (-1), renttip (+1), terez.c (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.03.2015, 08:06 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 09.03.2015 08:09 PM od stefanos689.)
Příspěvek: #26
RE: Přírodní nátěry
Promin, ale to je nesmysl. Nastavky se natiraji zvenci kvuli ochrane proti povetrnostnim vlivum, nikoliv zevnitr. Rad bych vedel, jak vnejsi osetreni nastavku prirodnim naterem uskodi vcelam. Kdyztak mne to prosim vysvetli, moc rad bych se to dozvedel. Naopak tento nater dovoluje narozdil od ruznych balakrylu apod. krycich barev drevu dychat, takze vytvari lepsi klima uvnitr ulu. V popisku, ktery uvadis, je samozrejme minen drevokazny hmyz a drevokazne houby. Nemam dojem, ze by vcely patrily mezi drevokazny hmyz a aspon u me uly nezerou.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.03.2015, 10:25 PM
Příspěvek: #27
RE: Přírodní nátěry
Já zase nerozumím tomu jak dřevo dýchá a nátěr dokáže ovlivnit klima uvnitř úlu. Dřevo dobře saje vlhkost a také tím zvětšuje objem a stává se neprodyšné. Toho se využívá např. u šindele, necek, sudů... Pokud jde o terpentýn, tak každý, kdo s tímto ředidlem někdy dělal ví co je to za šílený smrad. Je to jen ředidlo, které jde nahradit jakýmkoliv rostlinným olejem.
Hlasování: Debora (+1), terez.c (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.03.2015, 10:26 PM
Příspěvek: #28
RE: Přírodní nátěry
(09.03.2015 08:06 PM)stefanos689 napsal(a):  Promin, ale to je nesmysl. Nastavky se natiraji zvenci kvuli ochrane proti povetrnostnim vlivum, nikoliv zevnitr. Rad bych vedel, jak vnejsi osetreni nastavku prirodnim naterem uskodi vcelam. Kdyztak mne to prosim vysvetli, moc rad bych se to dozvedel. Naopak tento nater dovoluje narozdil od ruznych balakrylu apod. krycich barev drevu dychat, takze vytvari lepsi klima uvnitr ulu. V popisku, ktery uvadis, je samozrejme minen drevokazny hmyz a drevokazne houby. Nemam dojem, ze by vcely patrily mezi drevokazny hmyz a aspon u me uly nezerou.

Nesmysl? Přidám své názory a postřehy, zda má cenu o nějakém nátěru vůbec uvažovat:
1) Úly je potřeba zvenčí chránit, pokud chceme, aby vydržely alespoň 30 let... Takovou ambici nemám, zvláště z důvodu hygieny. Nenatírám ani zevnitř, ani zvenčí..
2) Všechny nátěry s rozpouštědly (vč. přírodních a eko) dlouhodobě uvolňují "vonné" či spíš "nevonné" látky. Když na několikaletý nátěr dřeva zasvítí slunce, ucítí to i člověk, natož včela. Tzv. přírodní je jistě méně škodlivý, je skvělé, že dřevo dýchá, ale ten pach musí včely zákonitě ovlivňovat.
3) A že je to zvenčí? Jako když máš čímsi takovým natřenou střechu, pálí slunko a otevřeš ve vikýři okno.
4) Nejsem dřevokazný hmyz a přesto bych si tím postel nenatřel. I když je jasné, že mi to podle návodu výrobce "nemůže" uškodit.
5) A je to pracné a většinou docela drahé.
Já mám jasno.
MS
Hlasování: Jiří Marx (+1), Debora (+1), terez.c (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.03.2015, 02:03 AM
Příspěvek: #29
RE: Přírodní nátěry
(09.03.2015 08:06 PM)stefanos689 napsal(a):  Promin, ale to je nesmysl. Nastavky se natiraji zvenci kvuli ochrane proti povetrnostnim vlivum, nikoliv zevnitr. Rad bych vedel, jak vnejsi osetreni nastavku prirodnim naterem uskodi vcelam. Kdyztak mne to prosim vysvetli, moc rad bych se to dozvedel. Naopak tento nater dovoluje narozdil od ruznych balakrylu apod. krycich barev drevu dychat, takze vytvari lepsi klima uvnitr ulu. V popisku, ktery uvadis, je samozrejme minen drevokazny hmyz a drevokazne houby. Nemam dojem, ze by vcely patrily mezi drevokazny hmyz a aspon u me uly nezerou.


určitě si každý z nás vytvořil zcela individuální pohled na požadavky včelstev. U mně například včelky vnější stěny úlů pravidelně pucujou a někdy pořádají dokonce mejdany. Wink
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.03.2015, 09:58 AM
Příspěvek: #30
RE: Přírodní nátěry
Ja si myslím že nie je čo riešiť. Ten kto chce predĺžiť životnosť úľov nejakým ekologickým náterom nech sa vráti na začiatok k príspevkom 1,2. Môžeme sa ešte baviť pomeroch surovín , prípadne iných prímesiach do náteru na vylepšenie atď. ale základ je asi jasný.

Zázrivá , 650m
Hlasování: stefanos689 (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)