Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Včely a smog
28.02.2013, 09:08 PM
Příspěvek: #1
Včely a smog
Zajímalo by mne, jaký (pokud vůbec) má na zdraví a vitalitu včelstev vliv špatné ovzduší v zimě (smog). Myslím tím hlavně dlouhodobé působení smogu v okolí např. Ostravy, atd.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.03.2013, 05:06 PM
Příspěvek: #2
RE: Včely a smog
Zajímavé články na toto téma vyšly v MV 3 a 4/2012 pod názvem Biomonitoring životního prostředí pomocí včel a jejich produktů. Samotného mě problematika zajímá, protože mám včelky na exponovaném místě.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.03.2013, 10:53 PM
Příspěvek: #3
RE: Včely a smog
Miloši, možná by bylo dobře, kdyby jsi sdělil, kde je máš umístěny. Tvoje umístění a v souvislosti s tím i zmapování snůškových podmínek v další závislosti i na V.d a kvalitu medu se mi jeví jako velmi zajímavé téma, které by mohlo inspirovat i další možné adepty. Zkus otevřít zcela nové téma.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.03.2013, 10:55 PM
Příspěvek: #4
RE: Včely a smog
Kdysi se prováděl výzkum na toto téma. Výsledky byly dost dlouho na webu SVS. Něco by o tom měly vědět v Dolu. Včelstva ujístěná v hutích měla med stejné kvality jako ta ze Šumavy. Měřily se ale jen těžké kovy. To,že jsou mravenci a včely indikátory životního prostředí, to se pužívá již dávno. Kde není prostředí pro včely a mravence, není to dobré ani pro člověka. Stačí se podívat do lesa. Kde nenajdete mraveniště, nenajdete ani včely a je tam mrtvo. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.03.2013, 09:57 PM
Příspěvek: #5
RE: Včely a smog
Karle, když už jsi to nakousl tak se přiznám. Smile S otcem jsem choval včely přes 15 let v Praze 6 asi 50 metrů od Patočkovy ulice (velmi rušná). Teď chovám včely v Praze 7 na Veletržní ulici. Bohužel více k tomu asi neřeknu, nikdy jsem si nenechal udělat rozbor medu či vosku na těžké kovy, oxid siřičitý či jiné součásti smogu. Abych pravdu řekl ani nevím, kdo by mi ho udělal. Na druhou stranu, když čtu o úhynech včel na řepce a podobných "radostech", se kterými se potýkají včelaři na venkově, tak by nebylo od věci provést nějaké rozbory, zdali je více zatížena včela ve městě, nebo v zemědělské krajině. Bohuužel já v této oblasti nejsem odborník, ale kdyby se někdo chtěl tímto zabývat velmi rád s ním budu spolupracovat.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.03.2013, 10:53 PM
Příspěvek: #6
RE: Včely a smog
V jakémsi čísle OVP je článek o včelaření ve městě a z toho článku vyplývá, že med z městských zdrojů nektaru může být naopak považován za biomed, právě proto, že se v městských parcích nepráškuje buhvíčím.
Já spíše cílím k tomu, že máš velmi pravděpodobnou možnost včelařit bez zatížení V.d., ale to už míříme do jiného tématu.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
05.03.2013, 06:36 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 05.03.2013 06:38 PM od Mlha.)
Příspěvek: #7
RE: Včely a smog
O tom jaký je med z města jsem povídal zde (a doufám, že jsem nekecal nesmysly):
http://www.rozhlas.cz/radio_cesko/exkluz...r--1171827
co se týče VD tak bohužel si ho na podzim včelky přinesly a ani netuším odkud, takže v okolí musely být nějaké včelky, které byly vyloupeny. I v měli bylo letos více VD než loni. Tak bych chtěl co nejdříve začít s VD bojovat, letos bych vyzkoušet kyselinu mléčnou a na podzim šťavelku. Bohužel nevím, kde šťavelku sehnat.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)