Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propolis
11.07.2014, 07:19 PM
Příspěvek: #21
RE: Propolis
(11.07.2014 05:51 PM)Aleš Molčík napsal(a):  Já horní síto dávám do mrazáku a nebo nechávám na zimu až mrzne, protože zmrzlý propolis jde bez námahy vydrolit.


Právě jsem drátěnkou ošrábal ruce. U mně včely tmelí hodně. Včelstvo, kde byla plemenná matka dokonce zastavělo celé česno propolisem (3x25 cm) a nechaly v něm jen pár děr. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.07.2014, 09:55 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 11.07.2014 10:44 PM od Aleš Molčík.)
Příspěvek: #22
RE: Propolis
U mě také tmelí a jsem tomu rád, mám odpozorované, že včelstva která netmelí mají menší schopnost obrany a jsou náchylnější k vyloupení. Slovo propolis s obranou přímo souvisí. Je to z řeckého PRO tzn. před a POLIS tj. město. A před městem bylo nutné udržet nepřítele tedy před hradbami a včely staví hradby z propolisu a nejvíc v době loupeží.

P.S. propolis na rukou jsem vyřešil používáním rukavic, pouze když potřebuji jemnější činnost např. odchytit matku rukavice sundám. Používám včelařské a před prvním použitím ve včelstvu si je nasadím a promnu je ve směsi vosku a propolisu z čištění nástavků. Dodá to rukavicím vůni na kterou včely neútočí.
Hlasování: Martin Smutný (+1), schützmeister (+1), tondabh (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.07.2014, 06:17 PM
Příspěvek: #23
RE: Propolis
propolis je dobré naložit do alkoholu - lihu, ale pouze do 40ti procentního. Ve více procentním alkoholu se rozpouští i vosk a to je u propolisové tinktury nežádoucí.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.07.2014, 10:48 PM
Příspěvek: #24
RE: Propolis
(14.07.2014 06:17 PM)renttip napsal(a):  Ve více procentním alkoholu se rozpouští i vosk a to je u propolisové tinktury nežádoucí.

Haribol Jindřichu, jaké Tvé praktické zkušenosti Tě k takovému závěru vedou?

Měj se krásně propolisově, Tonda.
Hlasování: Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.07.2014, 11:37 PM
Příspěvek: #25
RE: Propolis
Ahoj Jindro, můžeš mi prosím napsat, co je na rozpuštěném vosku v alkoholu nežádoucího?
Hlasování: tondabh (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15.07.2014, 08:27 AM
Příspěvek: #26
RE: Propolis
On vosk v alkoholu jde rozpustit? Já mám odzkoušeno rozpouštění propolisu v cca 60% slivovici, a na dně skleničky je pořád zbytek nerozpuštěného vosku. Pokud se dělá mast, tak ten vosk do masťového základu ještě přidávám. A abych dostal do vosku nebo sádla (tuku) propolisovou tinkturu (alkoholovou) tak to musím zahřívat, aby se alkohol a voda odpařil, protože se mi to nespojí.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15.07.2014, 10:02 AM
Příspěvek: #27
RE: Propolis
http://www.sanceprovcely.cz/inpage/soubory-ke-stazeni/
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15.07.2014, 11:38 AM
Příspěvek: #28
RE: Propolis
Včelí vosk jde rozpustit v ohřátém alkoholu.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15.07.2014, 12:15 PM
Příspěvek: #29
RE: Propolis
(15.07.2014 10:02 AM)Crha Karel napsal(a):  http://www.sanceprovcely.cz/inpage/soubory-ke-stazeni/

Haribol Kájo, co tímto odkazem chtěl básník říci?
Hlasování: Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15.07.2014, 12:22 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 15.07.2014 12:30 PM od Debora.)
Příspěvek: #30
RE: Propolis
Haribol Tondo, Kája má asi na mysli odkazy na Radka Včelí produkty a Propolis Wink
Hlasování: Crha Karel (+1), tondabh (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)