Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mravenci v úle
06.04.2019, 10:11 PM
Příspěvek: #1
Mravenci v úle
Zdravím přátelé.
Pár metrů od úlů si v hromadě kulatiny vytvořily mravenci hnízdo. Jsou to takový ti větší, nevím jaký druh. Pár dní už si z úlů odnáší měl. Tedy dotaz, máte někdo odpozorováno, jsou mravenci v úle včelám nějak prospěšní? Že zkreslují spad na podložce vím.
Díky.

[Obrázky: Mravenci.th.jpg]
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.04.2019, 12:13 PM
Příspěvek: #2
RE: Mravenci v úle
Všichni mravenci po úlech dost jdou. Malí nejsou problém, velcí většinou z jara, jak se včely rozjedou dají pokoj. Měl jsem i ty velké stromové v polyši ve víku a do úlu je nepustili.
Užiteční ale rozhodně nejsou a jakýkoli polystyren skvěle přebudují na hnízdo.
U dobrých včel ale nic nehrozí. Popasují se.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.04.2019, 12:35 PM
Příspěvek: #3
RE: Mravenci v úle
Loni když jsem přišel ke včelínu v lese, už z dálky jsem viděl před česny takovou čenou stuhu po celé délce. Říkal jsem si,kdo a proč ji tam dal. No byli to mravenci, stěhovali se. Cestu jsem odchýli hřebíčkem, nevoní jim. Jinak neudělali včelám nic. U nás to není jako v Norsku, kde dokáží zlikvidovat celá včelstva.ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: Jan Petřík (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.05.2019, 11:38 PM
Příspěvek: #4
RE: Mravenci v úle
Začátkem května napadli loňský oddělek v japonci mravenci. Invaze, kterou by dlouho neustál.
Přesunul jsem ho o 50 metrů na druhou stranu lesíka, uzavřel jsem dno igelitem a nechal jen očko. Po pár dnech si ho ale našli jiní mravenci. Ještě větší druh. Zatím ještě neprojdou očkem. To si včely chrání, ale stejně škvíru dovnitř našli.
https://postimg.cc/WDvLKVzw
Včelstvo vůbec nesílí a je jasné, že není v pořádku. V tom samém lesíku stojí ještě několik úlů. Mravenci čistí dna, odnáší včely před úly, lezou po úlech zvenku ale dovnitř do žádného si netroufnou. Je jasné, že včelstvo napadené mravenci je nemocné.
Je jasné, že nějaké misky s olejem pod stojany a podobné opičárny jen ochraňují chcípáky a nedovolí přírodě přirozeně likvidovat nemocná včelstva. Zatím se mi nestalo, že by včelstvo obtěžované mravenci nesměřovalo k postupnému úpadku. M.M.
Hlasování: Jindřich Šafránek (+1), schützmeister (+1), Jan Brunclík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
06.05.2019, 04:33 PM
Příspěvek: #5
RE: Mravenci v úle
(03.05.2019 11:38 PM)MirekMatucha napsal(a):  Začátkem května napadli loňský oddělek v japonci mravenci. Invaze, kterou by dlouho neustál.
Přesunul jsem ho o 50 metrů na druhou stranu lesíka, uzavřel jsem dno igelitem a nechal jen očko. Po pár dnech si ho ale našli jiní mravenci. Ještě větší druh. Zatím ještě neprojdou očkem. To si včely chrání, ale stejně škvíru dovnitř našli.
https://postimg.cc/WDvLKVzw
Včelstvo vůbec nesílí a je jasné, že není v pořádku. V tom samém lesíku stojí ještě několik úlů. Mravenci čistí dna, odnáší včely před úly, lezou po úlech zvenku ale dovnitř do žádného si netroufnou. Je jasné, že včelstvo napadené mravenci je nemocné.
Je jasné, že nějaké misky s olejem pod stojany a podobné opičárny jen ochraňují chcípáky a nedovolí přírodě přirozeně likvidovat nemocná včelstva. Zatím se mi nestalo, že by včelstvo obtěžované mravenci nesměřovalo k postupnému úpadku. M.M.

Stejně tak větší neodražený útok vos v podletí oznamuje problémy včelstva. Predátoři prostě mají " čuch" na slabochy.

Jindřich
Hlasování: Jan Petřík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)