Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zimní vymetání podložek
26.01.2017, 12:08 AM
Příspěvek: #21
RE: zimní vymetání podložek
Děkuji za odkazy a odpovědi. Mám od jara 2 včelstva na střeše v Němčicích nad Hanou a 2 v Obědkovicích na zahradě. Papíry dělám poprvé, tak snad to nějak zvládnu.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.01.2017, 10:38 AM
Příspěvek: #22
RE: zimní vymetání podložek
Tak to jsi ode mne relativně blízko. Včely mám ale až v Libině. Chtěl jsem letos dát oddělky na hranici Olomouce, ale před půl rokem a nyní zas zde bylo nalezeno ohnisko MVP. Tak nevím.. Asi počkám další rok.
Já taky vymetal poprvé. Jestli to stihnu, zkusím měl zítra odevzdat.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.01.2017, 03:07 PM
Příspěvek: #23
RE: zimní vymetání podložek
Můžete ušetřit čas a poslat vyplněné formuláře mailem na příslušnou SVS a měl lze nasypat do plastového sáčku, vložit do obálky a poslat.
Praktikuji to takto už 3 roky a bez problémů. Letos jsem jen poslal mail, že nemám co vymetat. (N.c.)
Potvrdili příjem, OK.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.01.2017, 04:04 PM
Příspěvek: #24
RE: zimní vymetání podložek
Jen se vrátím k otázce rušení včelstev: neměl jsem nic jiného poruce, tak jsem mrtvolky ze síta (tam, kde nemám vysunovací síto, což je hodně super věc a jiná dna už kupovat nebo vyrábět nebudu) vybral jako na lopatu širokou špachtlí, kterou mám po ruce na čištění podložek. Šlo to dobře a rušení je myslím menší, než by bylo při vymetání smetákem. Jen to chce vysoký podmet, kam se vejde ruka.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.01.2017, 07:23 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 26.01.2017 07:26 PM od Jan Brunclík.)
Příspěvek: #25
RE: zimní vymetání podložek
(25.01.2017 09:59 PM)Skaly napsal(a):  Tak jsem vymetl tu trošku měli (snad to bude stačit) ze svých úlů,nechal týden vysušit, sesypal do kelímku od jogurtu, a uzavřel kouskem netkané textilie pomocí gumičky. Vytiskl jsem a nalepil etikety na vzorky. Kam to ale mám poslat? V Dolu chtějí žádanku od veteriny. Radši bych to poslal do přímo na nějakou veterinu, ale našel jsem jen objednávku vyšetření (viz. příloha). Tu mám taky vyplnit nebo to dělá příslušná veterina? Nevíte, náhodou, na jakou instituci se obrátit v olomouckém kraji? pokud někdo má seznam akreditovaných pracovišť, mohl by ho sem dát? Čím víc to studuji, tím menší smysl v tomto vyšetření vidím, nerad bych však přitahoval pozornost neplněním vyhlášek a nařízení.

Pak už mě bude čekat jen do konce února nahlásit stanoviště včelstev obecnímu úřadu (přikládám, kdyby se to někomu hodilo).

Ahoj, nosím měl k odeslání na nejbližší veterinu, kde léčí všechny zvířata kočky, psi, ... (formulář by jsi měl vyplnit sám, jinak by Ti poradili si myslím) a oni to předají nejbližší krajský veterině a ta to posílá do Prahy(zdarma) do VÚ v Dole (je to za nějaký poplatek asi 25,-kč). Měli by Ti to vzít na každé nejbližší veterině pokud jsou tam rozumní lidé. A nebo jak píše Karel poslat sám, já z poštou nemám dobré zkušenosti, proto tak jak píšu. Po laboratorním vyšetření měli Ti pošlou výsledek.

Ahoj Jenda

Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří. Lokalita: Habartov (starý Habartov) okres Sokolov 485m Krušné hory
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.01.2017, 01:15 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 27.01.2017 01:18 PM od Skaly.)
Příspěvek: #26
RE: zimní vymetání podložek
(26.01.2017 03:07 PM)Crha Karel napsal(a):  Letos jsem jen poslal mail, že nemám co vymetat. (N.c.)
Potvrdili příjem, OK.

To znamená, že nemáš žádné včely?

Děkuji všem za informace, jakými různými způsoby lze odevzdat měl.

Zítra jedu přes Olomouc, tak to zkusím odevzdat na podatelně. Když to nevyjde, zkusím to odevzdat u veterináře, kam chodím se psem.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.01.2017, 01:48 PM
Příspěvek: #27
RE: zimní vymetání podložek
Právě jsem se vrátil z SVÚ Olomouc. Odevzdal jsem tam popsaný kelímek s vyplněnou objednávkou, která je zde výše odkazována. Hned u vstupu je podatelna, tam to paní vstřícně a ochotně převzala. I kdybys měl jen vzorek, tak papíry s tebou vyplní.
Hlasování: Aleš Molčík (+1), Jindřich Šafránek (+1), Radka Nývltová (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.01.2017, 04:29 PM
Příspěvek: #28
RE: zimní vymetání podložek
V sobotu vzorky převzal bez problémů pán z ostrahy. Pokud mám chybu v papírech, tak se mi prý ozvou. Dokonce mi nabídl potvrdit, že jsem vzorky odevzdal.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.01.2017, 05:04 PM
Příspěvek: #29
RE: zimní vymetání podložek
Já bych osobně vzorky do laboratoře nevezl. Zákonný vztah je včelař-veterinář a s tím chci být ve styku. Asi to funguje i jinak, ale se svým veterinářem bych spolupracoval, protože se může stát, že zdivočelé bojůvky LM na vás budou poukazovat s tím, že se vyhýbáte systému proto, že jim zamořujete včely nemocemi. Věřte vím co píšu, ti lidé jsou sice nevčelaři, ale naprosto choří touhou po důležitosti. Nemohou za to, tomu je učí bolševici pravicového i levicového typu. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: Luděk Matoušek (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.01.2017, 08:24 PM
Příspěvek: #30
RE: zimní vymetání podložek
To je dobrá připomínka. Jen jsem zjistil, že ne každý veterinář dělá do včel. Někteří jsou tím pověření od SVÚ. Zkusím si zjistit, kdo se stará o moji oblast.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)