Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kvitnutie
24.06.2016, 03:16 PM
Příspěvek: #121
RE: Kvitnutie
Lípy v plném květu, ostružiny, vlčí máky a taky tahle modrá nádhera Smile.


Přiložené soubory Miniatury
       
Hlasování: Radka Nývltová (+1), Jaro Stoklasa (+1), Miroslav Matucha (+1), Aleš Molčík (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15.07.2016, 12:53 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 15.07.2016 01:20 AM od Debora.)
Příspěvek: #122
RE: Kvitnutie
[Obrázky: DSC_1735.jpg][Obrázky: DSC_1728.jpg][Obrázky: DSC_1730.jpg][Obrázky: DSC_1731.jpg][Obrázky: DSC_1736.jpg][Obrázky: DSC_1702_2.jpg]
Hlasování:
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
16.07.2016, 05:34 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 16.07.2016 05:38 PM od straka.)
Příspěvek: #123
RE: Kvitnutie
1) Letos jsem použil podnikatelské pravidlo:
Když se kočímu splaší povoz s koňmi snaží se je uklidnit a zastavit opratěmi, když se totéž stane podnikateli, uchopí opratě a předstírá, že jedou jak potřebuje a správným směrem !!!
2) Normálně vysekávám asi 1 ha pozemky sadů a luk na nízký trávník, letos jsem to nezvládl vůbec, tak jsem prosekal jen cesty k úlům, stavbě atp
Louky a sad rostou na divoko, tak jsem použil podnikatelské pravidlo z 1)
a pro sousedy "předstírám" záměr sekat až někdy v září a zatím to vychází, sám se divím, kde se všude vzalo tolik květů a včely jsou s pastvou více než spokojené, uvidíme pro příští rok, někde mi zarostla
opravovaná sekačka !!!
3) Jako Debora výše to tak pěkné ale nemám.
Straka Dehtín
Hlasování: lyn_x (+1), terez.c (+1), Crha Karel (+1), Miroslav Matucha (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
16.07.2016, 07:13 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 17.07.2016 12:32 AM od Debora.)
Příspěvek: #124
RE: Kvitnutie
já taky nemusím obhospodařovat 1 hektar a opuštěnou sekačku většinou najdu v blízkosti úlu Wink

[Obrázky: DSC_1679.jpg]
Hlasování: Tomáš Jelínek (+1), terez.c (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.07.2016, 09:27 AM
Příspěvek: #125
RE: Kvitnutie
Debora: máš pěkný třešně Smile) to vzadu je bobkovišeň? jak včelkám chutná a jak dlouho? Mě tu se sekáním naháněl úřad ("šíření nebezpečných organismů" - pcháč oset, zlatobýl kanadský), ale vloni na mě zapomněli, ťuk ťuk. Včelkám se to taky líbí, i když možná jedna seč ve správnou dobu a ve více etapách by snůšku mohla zlepšit. Nemá s tím někdo zkušenost?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.07.2016, 10:17 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 17.07.2016 10:59 AM od Debora.)
Příspěvek: #126
RE: Kvitnutie
ty stromy v popředí jsou višně a včely je milují. Ta bobkovišeň kvete sice 2x za rok (duben až květen a záží), ale snůška je zanedbatelná. Dříve se používal jako lék utěšující bolesti, křeče nebo při arteriálním cévním onemocnění. Jelikož obsahuje kyanovodík, odrazuje Abbé Warré od jeho chovu v blízkosti úlů. Ale med je především lék a včelař drogista by měl mít přehled o jeho složení. Luční byliny potřebují prostor, proto je vhodné trávu občas seseknout.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.07.2016, 10:32 AM
Příspěvek: #127
RE: Kvitnutie
Aha. Smile Já jich pár vysadil, ale ještě nekvetly. Nektar snad ale není jedovatej, ne? Máš tam nějaký dopručeníhodný dřeviny, který dávaj hodně a nastupujou cca po lípě?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.07.2016, 10:55 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 17.07.2016 11:02 AM od Debora.)
Příspěvek: #128
RE: Kvitnutie
ale to víš, že je jedovatý, ale Vilémov 2014, kde od nás každý obdržel řádnou dávku alkaloidů, snad všichni dobře přežily, nebo se mýlím? Wink
Domácí dřeviny po lípě? Nic domácího, ale Euodia hupehensis (Ampák hupehský, Duftraute, Bienenbaum) kvete od července do října a je nejneblahodárnější nositel nektaru. Nektar tří květů zcela dokáže naplnit medovou žlázu včely.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.07.2016, 11:46 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 17.07.2016 03:52 PM od lyn_x.)
Příspěvek: #129
RE: Kvitnutie
Synonymum Evodie danielova? To mi zmrzlo. Zkusím znovu. Nebo jaks to myslela to "nejneblahodárnější"?

edit: Tak jsem trochu pátral a Evodie danielova alias Tetradium danielii kvete červen-červenec-srpen, příbuzný Ampák hupejský alias Evodia hupehensis kvete od druhé poloviny srpna (Haragsim). No zkusím aspoň deset kousků od každé a uvidím, co na to včely. Smile
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.07.2016, 01:17 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 18.07.2016 01:20 AM od Debora.)
Příspěvek: #130
RE: Kvitnutie
To jsou dvě různé rostliny, Evodie danielova kvete na konci června a v červenci, ale Evodie hupejská kvete od konce srpna až do začátku října. Tak že blahodárná výživa pro dlouhověké včely.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)