Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poraďte prosím
28.02.2019, 12:36 PM
Příspěvek: #491
RE: Poraďte prosím
(28.02.2019 12:34 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  
(28.02.2019 11:15 AM)Jirka Roškot napsal(a):  Leoši, prosímtě, byla by úplná blbost rozšiřovat úl Langstroth2/3 jen podstavováním nástavků? Dal by se využít jednoduchý hever, jako u japonců, a manipulace by se opět zjednodušili.

Samozřejmě dalo u normálních včelstev. Vždy ale musíš dát doprostřed 1-2 souše. Rozšiřování dolů je biologicky správnější. Nahoru je ale rychlejší. Já jej ale používám jen v určitou dobu, kdy to je bez větších následků na stav včelstva z dlouhodobějšího pohledu. Ono i proto včelaři vyženou včelstva do síly, ale struktura včel podle jednotlivých kategorií (krátkověké, středněvěké, dlouhověké včely) není optimální. To jsou právě ta překvápka a včelaři pakani neví proč se stalo, co se stalo a příčiny hledají jen v genetice, okolí a pod.
Ještě se podívaj na můj web do otázek a odpovědí. Myslím, že je to někde kolem dotazu 5-7, kde jsou způsoby rozšiřování. Je to sice z doby před cca 10-ti roky, tak opatně, když tak se zeptej na soukromém emailu. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.03.2019, 07:03 PM
Příspěvek: #492
RE: Poraďte prosím
U loňského oddělku: řídce, světle žluté až bělavé a plošně rozprostřené výkaly v česnu a před ním ... přesně jak z knihy HeinrichaStorcha - Na česně. Může to být něco jiného než nosema?
A jeli to nosema, můžu teď pro ně něco udělat? Mám je odnést ze stanoviště?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.03.2019, 10:28 PM
Příspěvek: #493
RE: Poraďte prosím
Dej jim šanci se z toho dostat vlastními silami a zuž je. Nosemu lze "uvařit". Víc bych prozatím neřešil. Nosemóza je určitě příčinou největších ztrát včelstev. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)