Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 2 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japonský úl pro začátečníky
30.03.2019, 11:26 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 30.03.2019 11:28 PM od DamianOrlok.)
Příspěvek: #131
RE: Japonský úl pro začátečníky
Tak 3 úly jsou doma.
Okolní včelaři ode mně dávají ruce pryč, prý jsem kacíř. Dávají mi maximálně rok. Pořád straší nějakou trubčinou.
Může mi někdo poradit, jak argumentovat, případně jak naložit s tou trubčinou? Big Grin

[Obrázky: 55829084_10218886537656625_1988711806717...e=5D4FCFA1]
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.03.2019, 02:15 AM
Příspěvek: #132
RE: Japonský úl pro začátečníky
No pane jo. Ty je máš ale vytuněný. Balkónky, lítačky,... To by se mi taky nechtělo do nich tlouct hřebíky. Já přidávám dvě laťky jen na ty, co podstavuju. Nástavky, které vkládám pod medník, nebo nadstavuji jsou bez latěk. Zatím se mi ještě nestalo, že by se některý nástavek dostal od spodu až nahoru. Doporučuji postavit tvárnici na tvrdý a rovný podklad. Nejlépe podsypat štěrkem nebo na dlaždici Do trávy se malá základna zabořuje a japonec se postupně naklání. M.M.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.03.2019, 08:11 AM
Příspěvek: #133
RE: Japonský úl pro začátečníky
Pro Mirka: Tak to prodávají na japonskyul.cz .
Pro Damian: Jak píše Mirek, bude se bořit, lepší srovnat podklad a postavit tvárnici na boční plnou plochu.
Trubčinu neřeš, já ji nevyřezávám ani v normálním úle.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.03.2019, 10:01 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 31.03.2019 10:03 AM od DamianOrlok.)
Příspěvek: #134
RE: Japonský úl pro začátečníky
(31.03.2019 02:15 AM)MirekMatucha napsal(a):  No pane jo. Ty je máš ale vytuněný. Balkónky, lítačky,... To by se mi taky nechtělo do nich tlouct hřebíky. Já přidávám dvě laťky jen na ty, co podstavuju. Nástavky, které vkládám pod medník, nebo nadstavuji jsou bez latěk. Zatím se mi ještě nestalo, že by se některý nástavek dostal od spodu až nahoru. Doporučuji postavit tvárnici na tvrdý a rovný podklad. Nejlépe podsypat štěrkem nebo na dlaždici Do trávy se malá základna zabořuje a japonec se postupně naklání. M.M.

Děkuji, úl jsem vyfotil po smontování, bude usazen jinde, na pevný podklad...

(31.03.2019 08:11 AM)Tini napsal(a):  Trubčinu neřeš, já ji nevyřezávám ani v normálním úle.

Díky, nebudu ji řešit Smile Každý včelař, který jap. úl vidí si klepe na čelo, ale pro mě je to výzva! Big Grin
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.03.2019, 11:16 AM
Příspěvek: #135
RE: Japonský úl pro začátečníky
Damian: Okolní včelaři ode mně dávají ruce pryč, prý jsem kacíř. Dávají mi maximálně rok. Pořád straší nějakou trubčinou.
Může mi někdo poradit, jak argumentovat, případně jak naložit s tou trubčinou? Big Grin

Měl jsem ty samé reakce na včelaření v Japoncích, ale měl jsem druhý rok z jednoho japonce pět rojů. Trubčinu jsem neřešil a nechal na včelách oni samy vědí co mají dělat. Hlavní je, aby měly pořád co nosit a nehladověli. Možná i co nejméně chemie na polích, lesích a zahradách to pro včely není to pravé. Angry
Lidi si totiž myslí, ale včely vědí! Argumenty nejsou třeba , pokud jsou rozumní včelaři a né chemici Wink

Hodně štěstí
Jenda

Ps: vedle úlů jsem zatloukl trubku a přivázal, aby je vítr neschodil. Nebo je dát kde nefouká.

Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří. Lokalita: Habartov (starý Habartov) okres Sokolov 485m Krušné hory
Hlasování: Jiří Grossmann (+1), DamianOrlok (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.04.2019, 03:02 PM
Příspěvek: #136
RE: Japonský úl pro začátečníky
(31.03.2019 11:16 AM)Jan Brunclík napsal(a):  ... jsem kacíř. Dávají mi maximálně rok. Měl jsem ty samé reakce na včelaření v Japoncích, ale měl jsem druhý rok z jednoho japonce pět rojů.

Snažím se to hlídat a jak začnou stavět v nejspodnějším nástavku podstavuji nový a jak se začne zvedat stavba v nejvyšším, přidávám nahoru nový. Zatím jsem měl z japonců asi jen jeden roj ale zrovna u takovýho co nestavilo a bylo takový nedomrlý. M.M.
Hlasování: Jan Brunclík (+1), DamianOrlok (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.04.2019, 03:08 PM
Příspěvek: #137
RE: Japonský úl pro začátečníky
Super, díky za pomoc!
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.04.2019, 03:41 PM
Příspěvek: #138
RE: Japonský úl pro začátečníky
Moc pěkné úly. Můžu se zeptat, jestli a příp. jaké používáte zvedací zařízení ?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.05.2019, 01:07 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 21.05.2019 01:57 PM od DamianOrlok.)
Příspěvek: #139
RE: Japonský úl pro začátečníky
(01.04.2019 03:41 PM)Tomáš R napsal(a):  Moc pěkné úly. Můžu se zeptat, jestli a příp. jaké používáte zvedací zařízení ?

Ano, otec mi vyrobil zvedák z heveru na starou Škodovku. Dle návrhu Tondy z Vilémova Smile
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.05.2019, 11:54 AM
Příspěvek: #140
RE: Japonský úl pro začátečníky
Včera se mi podařilo sehnat hned 3 velké roje, takže jsem mohl konečně osadit první tři japončíky.
Zřídíl jsem veřejnou skupinu "Japonské úly" na Facebooku, do které vás srdečně zvu: https://www.facebook.com/groups/2046526008973284/
Hlasování: Miroslav Matucha (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)