Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Čo mám dať včelám jesť?
04.12.2014, 09:52 PM
Příspěvek: #41
RE: Čo mám dať včelám jesť?
Karle, mám stejnou zkušenost. Změnu bych připsal klimatu. Když jsem před devíti lety přišel na Boleboř (680m), tak tu byly hromady sněhu a mrazy_20st.C.Sníh je v současnosti vyjímečně a mrazy nic moc. Pak se asi ta flora zařídí podle okolností. Smile
Hlasování: tondabh (+1), Debora (+1), Aleš Molčík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
05.12.2014, 12:02 AM
Příspěvek: #42
RE: Čo mám dať včelám jesť?
Také mám pocit, že klima se mění a roční období se nějak posouvají. Příroda si poradí, ale u dnešního člověka to bude mnohem zdlouhavější proces. Stačí trochu deště a mrazu a pár hodin bez elektřinyBig Grin.
Hlasování: tondabh (+1), Debora (+1), petr.strejcek (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
05.12.2014, 07:37 AM
Příspěvek: #43
RE: Čo mám dať včelám jesť?
Mně před barákem furt kvetou lichořeřišnice a zimolezy a v neděli kvočna vyseděla kuře.
Hlasování:
MajaSk (+1), terez.c (+1), renttip (+1), Debora (+1), Evžen Babík (+1)   Zobrazit vše

Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.12.2014, 03:12 PM
Příspěvek: #44
RE: Čo mám dať včelám jesť?
Už je to týdenní mazák.
[Obrázky: kure.jpg]
V pátek jsem ho vyndal psovi z tlamy.
Hlasování:
Jan Brunclík (+1), MajaSk (+1), tondabh (+1), Debora (+1), terez.c (+1)   Zobrazit vše

Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
16.01.2015, 08:47 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 16.01.2015 08:53 PM od Debora.)
Příspěvek: #45
RE: Čo mám dať včelám jesť?
promiňte, nemohu příspěvek odstranit, tak že přesunuto na zahradu
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
06.02.2015, 05:36 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 06.02.2015 07:14 PM od Rasťo 71.)
Příspěvek: #46
RE: Čo mám dať včelám jesť?
Pestovanie včelársky zaujímavých kríkov :
Kurnik šopa, príloha má 25,5MB ako ju sem dostať?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.02.2017, 04:31 PM
Příspěvek: #47
RE: Čo mám dať včelám jesť?
Rasťo: napadá mě jen uloz.to apod. ... nebo poprosit o zvětšení povolených příloh...? Smile Mě by tohle téma zrovna zajímalo. Smile

nicméně co jsem chtěl původně, už několikrát jsem se při rozšiřování pastvy na včelnici zamyslel, jestli je vlastně přínosné sázet rostliny s extrémě pozdním kvetením (říjen, listopad), a to samozřejmě kvůli našemu příteli VD... nedojde pak k prodloužení plodování a není taková pastva kontraproduktivní? Co myslíte?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.02.2017, 07:20 PM
Příspěvek: #48
RE: Čo mám dať včelám jesť?
Včelařské dřeviny a byliny
Speciální část obsahuje botanický popis zhruba 300 nektarodárných a pylodárných rostlin, a to včetně jejich optimálních požadavků na stanoviště, způsobů rozmnožování, případně i léčivých látek. Důraz je kladen na zhodnocení včelařského významu popisované rostliny, nektarodárnosti a cukerné hodnoty, které čtenářům poslouží k porovnání konkrétních zdrojů včelí pastvy. Publikaci ocení především praktičtí včelaři, jistě ji ale využijí také zahrádkáři, ekologové, bylinkáři apod.
https://www.alza.sk/media/vcelarske-drev...420078.htm
Hlasování: Aleš Molčík (+1), Rasťa (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.02.2017, 08:11 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 02.02.2017 08:18 PM od Miroslav Matucha.)
Příspěvek: #49
RE: Čo mám dať včelám jesť?
(02.02.2017 04:31 PM)lyn_x napsal(a):  nicméně co jsem chtěl původně, už několikrát jsem se při rozšiřování pastvy na včelnici zamyslel, jestli je vlastně přínosné sázet rostliny s extrémě pozdním kvetením (říjen, listopad), a to samozřejmě kvůli našemu příteli VD... nedojde pak k prodloužení plodování a není taková pastva kontraproduktivní? Co myslíte?

Řekl bych, že podzimní pastva není úplně ideální. Mám to ale vyzkoušené jen na jednom úlu. Včelstvo s plným medníkem přestěhováno v září k biopásu. Včely makaly až do října. Jestli plodovaly nevím, byly na nerozebiratelném díle. Ale v říjnu jsem nadzvedl úl a byl bez medu, i přes to, že byl plný včel. Nebo právě proto? Nebyly ale vykrádány!
Dal jsem jim nový poloplný medník ( asi 8 kg ). Už nežijou. Vyžraly med a uhynuly. Tyto jediné hladem.
Jak se mi loni biopás líbil, tak nyní už trochu váhám. M.M.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.02.2017, 09:19 AM
Příspěvek: #50
RE: Čo mám dať včelám jesť?
Na Slunečnici topinambur mi naletují pro pyl dokud jim to počasí dovolí a nepřijde mi, že by to včelstvu nějak uškodilo. On to není zase takový provoz na česnu.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)