Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rákosový úl – tradice z Maďarska
16.12.2013, 11:58 PM
Příspěvek: #11
RE: Rákosový úl – tradice z Maďarska
(16.12.2013 10:19 PM)schützmeister napsal(a):  Má to prostě logiku a né že né, i tady u nás, v zimě ani tak nevadí zima, a dokonce jak jsem sám zjistil ani vítr, zato vlhkost je problém a ten ve slámě nebo rákosu prostě není.
Palce nahoru, ikdyž sám zůstanu taky u dřeva, je to náročný a nedá se to opalovat.

Haribol Michale, podle mého názoru, jsi sám zanalyzoval, že to logiku nemá, neboť sám píšeš, že v Tvém širém okolí jsi našel pouze dva včelaře, kteří včelaří ve slámě s několika včelstvy a to samozřejmě ve včelínu. Pokud na stanovišti ve 450 m ve včelínu dáš včelky do necek nebo do ledničky, tak věř tomu, že se opravdu o sebe postarají a jde chov sám od sebe, jen to klidně v praxi vyzkoušej a uvidíš jak budeš mile překvapen.

Udělej pokus a vystrč do volné přírody slaměný úl a pozoruj severní a západní stěnu na podzim a na jaře a zvaž zda každý může včelařit aby všechna včelstva měl ochráněné včelínem. Tak jak jsem popsal dříve, v našich podmínkách nejsou tyto úly z mnoha důvodů praktické a málo který začínající včelař začne tím že postaví včelín, měj se krásně předvánočně Tonda.
Hlasování: Víťa (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.12.2013, 12:21 AM
Příspěvek: #12
RE: Rákosový úl – tradice z Maďarska
Ozdobnice čínská je u nás pěstovaná okrasná travina. Na zahradě ji mám a dorůstá tak cca 2,5m. Je tvrdší než rákos, já jsem ji dostal pod názvem Bambusová tráva, a v neošetřeném stavu má mnohem větší výdrž než rákos. V tropech, kde je její domovina ji používají jako střešní krytinu. Kdybych chtěl rákosový úl, použil bych ozdobnici.
On i ten včelín může být postaven v tomto přírodním duchu. Materiál je k dostání právě v tuto dobu v přírodě. Kostra ze silnějších větví, zbavit kůry, stěny propletené z vrbového proutí a rákos na střechu. Jde spíš o čas než o peníze.
Hlasování: Petr Jezowicz (+1), Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.12.2013, 01:22 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 17.12.2013 01:28 AM od Debora.)
Příspěvek: #13
RE: Rákosový úl – tradice z Maďarska
Přijde na to, z jaké strany se ke stavbě úlu přibližujeme. Kdo je šikulka, má dost času a lásky, bude s rákosovým úlem spokojený a určitě ušetří včelstvu trochu práce a energie. Na údržbu není náročnější, než dřevěný úl, dovolím si tvrdit, že při dobré péči bude mít stejně jako košnice delší životnost než dřevěný úl. Vhodný přístřešek by však měl být součástí projektu, nebot' povrchovou úpravu tvoří kravský trus. Je to holt žůžo pro včelstvo a mylitantní šancaře Wink
Hlasování: Milan Bencúr † (+1), Petr Jezowicz (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.07.2016, 11:20 PM
Příspěvek: #14
RE: Rákosový úl – tradice z Maďarska
Výroba slamákov:
Hlasování: pelda5 (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)