Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Úly, kde nakoupit - levné a kvalitní
09.07.2013, 01:41 AM
Příspěvek: #11
RE: Úly, kde nakoupit - levné a kvalitní
8x Warré na severu Nemecka Bremerhaven eBay
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.07.2013, 08:19 AM
Příspěvek: #12
RE: Úly, kde nakoupit - levné a kvalitní
Já jsem nakoupil u Nerada (http://inerad.wz.cz/Cenik-vyrobku.html) a jsem zatím velmi spokojen, je to precizní a pěkná truhlářská práce.
Kupoval jsem 5x kompletní sestavu varroa dno, 3x nástavek, krycí fólie, uteplivka a plechová střecha (pozink nebo hliník, já bral kvůli "sběračům barevných kovů" raději tu pozinkovanou) a k tomu 150 horních louček a celé mi to vyšlo na 10500Kč, čili kolem 2kKč na jeden úl.
Když jsem počítal ceny dle nastavky.cz, tak tam by sice vyšly na cca 1500 jeden úl, ale musel bych nakoupit nástavky v sadách po 8, dna a víka v sadách po 3 a všechno to sesadit a je to "Ikea", jenom šroubované a zdaleka ne tak pěkné.
Takže pro mne to byla jasná volba a nelituji, úly od Nerada jsou fakt pěkné.
Jen jsem při přesypávání oddělků narazil na to, že pokud česno nastavím malé, tak mají včely tendenci zalétat pod zasíťované dno a ne do úlu. Nicméně to jsem si už vyřešil přidáním střešní latě jako maličkého letáku před vlastní úl a od té doby v pohodě.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.07.2013, 02:25 PM
Příspěvek: #13
RE: Úly, kde nakoupit - levné a kvalitní
Já se už i zaobýral myšlenkou, že bych nakoupil levněji, než od Nerada, ale nakonec jsem zjistil, že ty cenové rozdíly jsou vcelku velmi malé, na rozdíl od způsobu a kvality zpracování, takže i nadále budu dělat Laďovi Neradovi "kšeft".

Na druhou stranu, nízká dna a stříšky pro oddělky spíchnu doma i ručním nářadím ze starého nábytku - překližky ze zad skříní, případně laťovka, kus starého linolea a pár hřebíků svůj účel taky splní. Rád bych si vyzkoušel vyrobit i "Warré stříšky" namísto kupovaných plechových.
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.12.2014, 02:03 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 12.12.2014 02:04 PM od MajaSk.)
Příspěvek: #14
RE: Úly, kde nakoupit - levné a kvalitní
nevedela som to kde priložiť tak som to dala sem

na FB som objavila Langstroth v krásnom prevedení http://ecobeebox.net/ proste ma to potešilo, treba kliknúť na úl a roztvorí sa dalšia roletka https://squareup.com/market/eco-hive-solutions-co
nedá sa tu priložiť fotka škoda, cez opravu to ide - sranda


Přiložené soubory Miniatury
   
Hlasování: terez.c (+1), renttip (+1), liptaka (+1), Aleš Molčík (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.12.2014, 02:21 PM
Příspěvek: #15
RE: Úly, kde nakoupit - levné a kvalitní
(12.12.2014 02:03 PM)MajaSk napsal(a):  https://squareup.com/market/eco-hive-solutions-co
nedá sa tu priložiť fotka škoda, cez opravu to ide - sranda
Hezký vyřezávání, douglaska, no, levný to asi nebude. Ty plechy jsou proti medvědům ?Big Grin To by se tam u vás mohlo hodit.
Jestli jo, tak je to dobrý nápad, pěkně zavést dráty a proud, medvěd to chytne a už svítí Big Grin
Ale nevím, co by na to říkala Debora - jestli to taky odráží to záření ? Huh
Hlasování: goro (+1), terez.c (+1), renttip (+1), Debora (+1), Miroslav Matucha (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.12.2014, 05:57 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 12.12.2014 06:10 PM od Debora.)
Příspěvek: #16
RE: Úly, kde nakoupit - levné a kvalitní
šlechtěnou ocel a med' povolím Heart Více mi jde proti srsti Martinovo linoleum Big Grin

to je mini box, v principu rozměry jako japončík a cena je opravdu slušná $100 za kompletní úl. Smile
Hlasování: terez.c (+1), schützmeister (+1), MajaSk (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.12.2014, 06:47 PM
Příspěvek: #17
RE: Úly, kde nakoupit - levné a kvalitní
Byly doby, kdy se úly zdobili běžně aspoň malováním.
Hlasování: terez.c (+1), Miroslav Macek (+1), renttip (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.12.2014, 07:48 PM
Příspěvek: #18
RE: Úly, kde nakoupit - levné a kvalitní
musíš jít s dobou, skype nahradila psychometrie a pastelky počítačem řízená fréza Big Grin
Hlasování: terez.c (+1), Miroslav Macek (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.12.2014, 09:42 PM
Příspěvek: #19
RE: Úly, kde nakoupit - levné a kvalitní
(12.12.2014 06:47 PM)Aleš Molčík napsal(a):  Byly doby, kdy se úly zdobili běžně aspoň malováním.
Nic nebrání tomu, abychom se k tomu vrátiliSmile
Hlasování: Aleš Molčík (+1), Miroslav Matucha (+1), terez.c (+1), Miroslav Macek (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.12.2014, 01:54 AM
Příspěvek: #20
RE: Úly, kde nakoupit - levné a kvalitní
CNC je sice dobré na sériovou výrobu, ale to co je možné vyřezat ručně dlátem CNC nedovede. Vyřezávat jde do jakéhokoliv dřeva, jen to chce dobře naostřená dláta.
Hlasování: Miroslav Macek (+1), terez.c (+1), renttip (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)