Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Snůška - aneb nosí, nosí?
03.02.2020, 09:43 PM
Příspěvek: #191
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Tak dnes na Sušicku v Pošumaví líska v plném květu.
A kvete zběsile. Jen počasí na snůšku už je pryč.
Nakvétá jíva a bříza - další teplou periodu už taky pojedou.
To nám to začíná.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.04.2020, 11:27 PM
Příspěvek: #192
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
V Kladně začaly kvést ovocné stromy Špendliky, před pár dny, mráz je trochu přibrzdil,
ale jak se trochu oteplí tak to rozbalej na plno.
Olda a vnuk Pepa
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.04.2020, 06:48 PM
Příspěvek: #193
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Oldo u mně dnes masivní prolety mladušek a trubců. Chov matek jsem začal proti loňsku o 3 dny později, ale 4.4. je taky dobrý datum. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.04.2020, 11:46 PM
Příspěvek: #194
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Leoši to bych také chtěl v Chebu do 8.4. odpoledne 15 až ke 20 ale ráno -3 až -5 vrby jsou pryč a zatím nic dalšího létají jen pro vodu a nohy "umazané" od pylu z kytiček a vypadá že slábnou, je tu sucho ani tráva moc nejde pár sedmikrásek pampelišky ještě né, stromům se taky nechce.Letos myslím budu mít nejhorší sezonu za asi 40 let včelařiny. Js
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.04.2020, 12:28 AM
Příspěvek: #195
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
U nás na Kladně to až tak špatné není, Jívy dokvetly tento týden a druhý týden kvetou první ovocné stromy, začal kvést Javor, pampeliška a další bylinky a keře, nosí 4 druhy pylu příroda pospíchá jakoby to chtěla stihnout dokud je ještě nějaká vláha v půdě, ze sucha máme také obavy během loňského roku se půda dosytila vlhkostí něco do hloubky kolem metru hlouběji už začíná sucho je hloubkové sucho, po předchozích suchých letech, před 30 lety čím hlouběji si kopal tím se vlhkost zvyšovala, z jara vyráželo několik pramenů v tom údolíčku kde bydlíme, už jsem je cca 16 let neviděl, loni a před loni pod Lípami ticho žádný hukod od včel jako v předchozích letech,
v červnu a červenci sucho, hloubkově vyschlá půda, že lípy nemají z čeho dělat nektar.
Olda a vnuk Pepa
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.04.2020, 11:08 AM
Příspěvek: #196
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Na Kladně zima nelétáme, dneska na procházce se psem po okolí jsem koukal ovocné stromy do konce týdne budou kvést všechny u nás to všechno nějak
pospíchá, doufali jsme, že trochu zaprší, ale spadly 3 kapky a hned to uschlo, pokud budou moci včelky létat tak u nás mají tradiční pestře bohatou jarní nabídku.
Olda a Vnuk Pepa
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15.04.2020, 11:13 PM
Příspěvek: #197
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
V Chebu za poslední 3 dny rozkvetly javory, trnky a slivoně, podběl a začínají pampelišky, konečně pořádná nabídka nosí jak o život. Ráno pořád kolem 0 ale kolem poledne 15 až ke 20 tak to asi zase vykvete všechno najednou a včely po té zimě ne zimě a nedávných mrazech nemají na to aby ten příval zvládly. Sucho skoro 2 měsíce ani kapka, na jižním svahu ne jde ani tráva, řepka 15 - 20 cm a začíná nakvétat. Pokud pořádně ne naprší a neudělá zima bude na přelom května a června potřeba krmit, sami si na celý rok nenanosí.
Jak se komu podaří doplnit loňské ztráty kde jsou podobné podmínky jako mám já??? Zatím je musím pořádně dostat do síly, pak se uvidí. JS
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.05.2020, 11:14 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 04.05.2020 11:16 PM od Oldřich Šlegr.)
Příspěvek: #198
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Tak u nás na Kladně pomalu končí ovocné stromy, jako poslední na závěr kvetou jabloně, jako další stromy budeme očekávat jírovce a něco málo akátu, nějaký ten keř a bylinka, hlavně pampeliška než je sežerou sekačky úchylné trávníkové mánie.
Olda a vnuk Pepa.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.05.2020, 06:37 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 09.05.2020 07:23 PM od Oldřich Šlegr.)
Příspěvek: #199
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Včelky lítají pár dní pořádně natankovaný nektarem sotva dolétnou, když se srazí s jinou včelkou u česna tak velmi těžce znovu vzlétají, aby ten náklad dotáhly domů do úlu, skoro každá takto těžce natankovaná včelka má umazané čelo od světle žlutého pylu, přemýšlíme odkud to tahají v okolí kvetou kaštany-jírovce, že by z nich? Ty mají ale červený pyl byl jsem se podívat. Nebo kvetou ve větším množství pampelišky, že by měly tolik nektaru?
P.S. dívali jsme se na barvu světle žlutých pylů co by mohlo přicházet v úvahu a jsou to javory, hrušně, jabloně
Olda a vnuk Pepa
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.05.2020, 09:01 PM
Příspěvek: #200
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Řepka.

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)