Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
24.06.2015, 02:16 PM
Příspěvek: #811
RE: Co se děje v úlech teď
(24.06.2015 12:14 PM)schützmeister napsal(a):  Oranžovo-žlutý mě teď taky hodně nosí - bude to nějaká hojná luční kytka.

Rebríček obyčajný Achillea millefolium L.
Řebříček obecný (čes.)
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.06.2015, 04:46 PM
Příspěvek: #812
RE: Co se děje v úlech teď
U mě berou pyl z černého bezu - hučí to na bezech, jak na jaře na třešni.
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.06.2015, 08:43 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 24.06.2015 08:49 PM od Milan Bencúr †.)
Příspěvek: #813
RE: Co se děje v úlech teď
Moje včely v mladých rojoch a mladých odložencoch, s mladými matkami, v úľoch JU-čechoslovák, sa takto snažia práve dnes.

       
Hlasování: Debora (+1), Rasťo 71 (+1), Miroslav Macek (+1), goro (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.06.2015, 11:10 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 26.06.2015 11:31 AM od Jan Brunclík.)
Příspěvek: #814
RE: Co se děje v úlech teď
Ahoj
lípa už pomalinku místy opravdu začala, hodně se zalétali na ostružiny a maliny. Je to zvláštní, že černého bezu je tu kolem opravdu spousta a včelka žádná, na jetelu sem tam občas. Oranžovo-žlutý tipoval bych to na ten smrk (viz.foto), ale nejsem si jistý. Už začíná opravdu dosti hojná početnost lučních kvítí.
Jenda

(24.06.2015 12:14 PM)schützmeister napsal(a):  
(22.06.2015 07:57 PM)Jan Brunclík napsal(a):  nosí spousty červeno oranžového pilu, jasně žlutý, šedý, světle žlutý i býlí batůžky do úlu. Létají počítám na černý bez, jetel, ještě začíná nějaký druh lilií, čechrava bílá (ale na tu létají převážně čmeláci) akát už má odkveteno, zahradní kvítí, kousek do lesa mají také co sbírat asi maliny a jinou lesní a luční květenu co nevidět začne lípa.
Podle toho pylu, co uvádíš, bych řekl, že lípa začla - jasně žlutý pyl, na černý bez nelítaj nikdy, na jetel zjevně ještě taky ne - tmavo hnědý pyl, ten šedý je z malin, či teď spíš už z ostružin. Oranžovo-žlutý mě teď taky hodně nosí - bude to nějaká hojná luční kytka.


Přiložené soubory Miniatury
           

Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří. Lokalita: Habartov (starý Habartov) okres Sokolov 485m Krušné hory
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.06.2015, 12:47 PM
Příspěvek: #815
RE: Co se děje v úlech teď
Fotky hezký, přesně takový pyl oranžové barvy mě taky teď nosí poměrně velmi hojně.
Smrk to nebude, jednak je odkvetlý - kvete někdy v květnu a jednak pyl je tuším žlutý.
Ten řebříček, jak píše Maja, to taky nebude, myslím, nosí toho fakt hodně a tady ho zase tolika nejni.
Docela by mě to zajímalo, typuju to na něco jako třezalka, vratič a podobné vysoké byliny.
Snůška u nás festovní - dole i nahoře jede medovice a začínají lípy.
Hlasování: Jan Brunclík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.06.2015, 09:41 PM
Příspěvek: #816
RE: Co se děje v úlech teď
možno sa podarí vybrať tú správnu rastlinu


Přiložené soubory Miniatury
           
Hlasování: Debora (+1), Rasťo 71 (+1), terez.c (+1), Jan Brunclík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.07.2015, 03:10 PM
Příspěvek: #817
RE: Co se děje v úlech teď
Přátelé, osel jsem na pozemku cca 20 arů řepku a svazenku aby kvetla ještě dnes . Snůška v okolí Rudné koncí, přivírám česna a stěhuji oddělky kvůli loupežím.Nyní potěším Deboru a ostatní EKO, na svazence je neobyčejný počet čmeláků všech barev, chlupatosti a velikostí, v poměru je pět čmeláků na jednu včelu.
Je to u Vás někde také tak ?

Jindřich
Hlasování: Debora (+1), Jan Brunclík (+1), renttip (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.07.2015, 04:29 PM
Příspěvek: #818
RE: Co se děje v úlech teď
Na kiwi argutě to hučí více jak v úle. Potvrzuji více čmeláků jak včel a navíc pracují cca o hodinu a půl dříve než včely.
Hlasování: Jindřich Šafránek (+1), Debora (+1), Jan Brunclík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.07.2015, 12:43 AM
Příspěvek: #819
RE: Co se děje v úlech teď
(02.07.2015 03:10 PM)Jindřich napsal(a):  Přátelé, osel jsem
Jindro říkám si to taky dost často
M.M.
Hlasování: Jiří Marx (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
05.07.2015, 11:09 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 05.07.2015 11:11 AM od Jan Brunclík.)
Příspěvek: #820
RE: Co se děje v úlech teď
Ahoj všichni,
včelky chudinky větrají jak se dá udělali se opravdu velké horka, nejvíce se zalétaly na lípu a hadinec obecný (pěkné tmavě modré až fialové rousky). Stále kvetou ostružiny maliny a jiná luční a lesní květena.
Hadinec obecný :
Obsahuje alkaloidy (cynoglossin, konsolicin, konsolidin aj.), cholin, allantoin a sliz.
Sbírá se kvetoucí nať (Herba echii vulgaris).
V současnosti se hadince užívá téměř výhradně pouze zevně a to ve formě obkladů k léčbě křečových žil, ve formě koupelí při revmatismu, omývání odvarem se osvědčilo na některé kožní nemoci. Vzhledem k tomu, že přítomné alkaloidy působí mírně toxicky na játra, nedoporučuje se vnitřní užití drogy (dříve se aplikovala vnitřně zejména na peptické vředy, na zanícené sliznice trávícího nebo dýchacího ústrojí či při bronchitidě).


Uvadí se také jako výborný na léčení průjmů. (Možná by bylo dobré proti Nosematóze ... v podobě čajů v době výskytu této choroby). Včelky si nosí bylinku v podobě pylových rousků do úlu, pokud budou mít zásobičky - jen dobře.
Jenda


Přiložené soubory Miniatury
           

Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří. Lokalita: Habartov (starý Habartov) okres Sokolov 485m Krušné hory
Hlasování: tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 6 Host(é)