Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
02.01.2015, 04:09 PM
Příspěvek: #491
RE: Co se děje v úlech teď
(02.01.2015 03:09 PM)Jaro Stoklasa napsal(a):  ...aby už konečne zamedovala lipa. 4 roky nič....
No nevím. U nás včelař (důchodce - 500 m.n.m.), co včelaří celý život, zažil lípu jen 2x. Prý se musí sejít: kvetoucí lípa, vlhko, dusno. Což je pro nás dva, co jsme tak vysoko, zřejmě nedosažitelné.

Optimální řešení přichází v závěru.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.01.2015, 04:29 PM
Příspěvek: #492
RE: Co se děje v úlech teď
No neviem, v Bobrove odkiaľ pochádzam (600 mnm) lipa meduje celkom bežne. Teraz včelárim v 800 mnm a tam je to trošku iné.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.01.2015, 06:13 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 03.01.2015 08:49 PM od Tomáš Palata.)
Příspěvek: #493
RE: Co se děje v úlech teď
Info od dopisovatele ze dne 3.1. na http://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske...magistrala .
"Dnes v 11h přes Jizerky táhla dvě velká hejna husí na sever. Ono ti ptáci vědí co dělají... Finové říkají, že když přiletí husy, zima už nebude... Sad". Smile

Optimální řešení přichází v závěru.
Hlasování: tondabh (+1), Debora (+1), schützmeister (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.01.2015, 07:17 PM
Příspěvek: #494
RE: Co se děje v úlech teď
A ptal se těch hus vůbec někdo, zda letí do Finska či jen na Lužici či na rybníky okolo? Já bych tipoval spíše ty rybníky. M.M.
Hlasování: tondabh (+1), Martin Nezbeda (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
05.01.2015, 08:34 PM
Příspěvek: #495
RE: Co se děje v úlech teď
U nás taky padají včelstva... Jeden kamarád přišel o všechny 3, další má z 22 pouze 10 a to zima teprve začala. U mě to vypadá, že ze tří padlo to nejsilnější. Jaro bude pro mnoho včelařů velmi smutné.
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
05.01.2015, 08:53 PM
Příspěvek: #496
RE: Co se děje v úlech teď
(03.01.2015 07:17 PM)MirekMatucha napsal(a):  A ptal se těch hus vůbec někdo, zda letí do Finska či jen na Lužici či na rybníky okolo? Já bych tipoval spíše ty rybníky. M.M.



Mirdo ale kompas měli naštelovanej na Finsko, takže kampak Mařenko kampak...?
Hlasování: Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.01.2015, 01:30 AM
Příspěvek: #497
RE: Co se děje v úlech teď
Tondo nemyslel jsem Lužnici ale Lužici v Sasku http://cs.wikipedia.org/wiki/Lu%C5%BEi%C...rbov%C3%A9
Mám tam mezi Lužickými Srby pár známých a párkrát jsem tam byl. Kolem Lužice je mraky rybníků, jezírek a bažin. A je to přesně na středoevropské tahové trase ptáků jako jsou husy, kterých tam najdeš tisíce. Dokonce na Horní Lužici mají tradici něco jako u nás masopust, kde se převlékají za ptáky. Je to teď v lednu, tak tam ty husy asi letěly na "čumendu":-)
M.M.
Hlasování: Debora (+1), tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.01.2015, 02:01 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 07.01.2015 02:03 AM od tondabh.)
Příspěvek: #498
RE: Co se děje v úlech teď
Mirdo na Lužici už bylo obsazeno říkala Mařenka, tak husičky fičely na Finsko...ale jinak díky za upřesnění...
Hlasování: Miroslav Matucha (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.01.2015, 01:27 PM
Příspěvek: #499
RE: Co se děje v úlech teď
Včera podvečer tiahli kŕdle drozdov. Žeby predzvesť oteplenia, či skorého konca zimy?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.01.2015, 01:42 PM
Příspěvek: #500
RE: Co se děje v úlech teď
Ani ma nehnevaj Smile , doteraz to mrzlo parádne. Už týždeň polievam trávnik za domom a už sa to konečne začína podobať na klzisko pre deti. Keď som sa k tomu pribral minulú zimu 2013/2014 v polovici decembra nasledoval koniec zimy...

Zázrivá , 650m
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 11 Host(é)