Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
03.10.2014, 08:54 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 03.10.2014 08:57 PM od Miroslav Macek.)
Příspěvek: #401
RE: Co se děje v úlech teď
Na padlom včelstve zbavenom včiel som uzavrel letáč a na vrch medníka som narýchlo ako zábranu proti včelám položil len sieťku na propolis. Keď bola na druhý deň prehryzená vytočilo ma to a nastavil som vo včelíne pascu. Bola to ryšavka. Bola...
Pozor ,nie pre citlivé povahy a milovníkov živých tvorov.Confused


Přiložené soubory Miniatury
       

Zázrivá , 650m
Hlasování: tondabh (+1), Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
06.10.2014, 08:29 PM
Příspěvek: #402
RE: Co se děje v úlech teď
"Něco" zahájilo za včelaře obnovu díla už teď. Asi 5-10 mm tlustý koberec měli mimo obsednutou část.

   

Co to bylo?

Optimální řešení přichází v závěru.
Hlasování: tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
06.10.2014, 08:36 PM
Příspěvek: #403
RE: Co se děje v úlech teď
můžeš ji odevzdat v zimě jako za celé stanoviště Big Grin

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Hlasování: tondabh (+1), Crha Karel (+1), Debora (+1), schützmeister (+1), terez.c (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.10.2014, 10:08 PM
Příspěvek: #404
RE: Co se děje v úlech teď
Včera odpoledne vykuklo slunko, byl jsem se podívat u včel. Pěkně létaly, ale je to již takové poklidné, hodně hlídají každé očko i česno, vosy nemají šanci, dále nosí pořád pyl i trochu nektaru, na letáči jsem tedy nic mimořádného nepozoroval. Na podložkách někde 0, někde i 10 roztočů za 5 dní od poslední návštěvy. Nahlédnul jsem do každých zhora jen s rosničkou, sundal víko a pak zezadu zkoušel jak jsou na tom se zásobama, vše je v pořádku. Již jsou nachystané na zimu, zásoby stažené nad hlavu. Co je zajímavé, že některé si zásoby uložili do nejhornějšího nástavku, některé třeba horní zcela vyčistili a zásoby mají ve 2. odzhora a pod nim budou zimovat, tedy blíže česnu. Žádné slabochy nejsou. Již se těším na jaroSmile
Hlasování:
Debora (+1), terez.c (+1), MajaSk (+1), tondabh (+1), Crha Karel (+1)   Zobrazit vše

Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.10.2014, 07:32 PM
Příspěvek: #405
RE: Co se děje v úlech teď
(07.10.2014 10:08 PM)Milan Urík napsal(a):  Včera odpoledne vykuklo slunko, byl jsem se podívat u včel. Pěkně létaly, ale je to již takové poklidné, hodně hlídají každé očko i česno, vosy nemají šanci, dále nosí pořád pyl i trochu nektaru, na letáči jsem tedy nic mimořádného nepozoroval. Na podložkách někde 0, někde i 10 roztočů za 5 dní od poslední návštěvy. Nahlédnul jsem do každých zhora jen s rosničkou, sundal víko a pak zezadu zkoušel jak jsou na tom se zásobama, vše je v pořádku. Již jsou nachystané na zimu, zásoby stažené nad hlavu. Co je zajímavé, že některé si zásoby uložili do nejhornějšího nástavku, některé třeba horní zcela vyčistili a zásoby mají ve 2. odzhora a pod nim budou zimovat, tedy blíže česnu. Žádné slabochy nejsou. Již se těším na jaroSmile

krásne to opisujete
koľko rokov včelárite, že vám stačí prísť na včelnicu a pohladkať úle a vedieť ako budú dievčatá zimovať?
rada by som mala vaše skúsenosti, niekedy mám pocit,že čím viac čítam tým menej viem
Hlasování: tondabh (+1), Debora (+1), terez.c (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.10.2014, 07:42 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 08.10.2014 07:44 PM od terez.c.)
Příspěvek: #406
RE: Co se děje v úlech teď
Majo neboj, do jara se ti to co jsi načetla poskládá, nebo spíš až když si přivezeš první včely a pak všecho zapadne kam má a půjde to Smile . Pak možná přijdeš i na to, že to, co jsi četla je ti nanic a že každému funguje něco jiného a najdeš si svou cestu Heart .
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.10.2014, 10:14 AM
Příspěvek: #407
RE: Co se děje v úlech teď
Ja včelařím krátceSmile, ale spoznal jsem správné lidi, kterým naslouchám a od kterých se učím. Základ je méně číst a více si všímat včel a nenechat si nahnat strach, že když neudělám to či ono, tak zákonitě o včely přijdu.
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.10.2014, 10:25 AM
Příspěvek: #408
RE: Co se děje v úlech teď
Včera slunečno, tak jsem obešel úly a otevřel ten, který byl podivně ztichlý. Přišel jsem o další včelstvo, tentokrát evidentně zlikvidované sršni, na a před česnem spousta rozporcovaných včel.
Hlasování: tondabh (+1), terez.c (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.10.2014, 12:43 PM
Příspěvek: #409
RE: Co se děje v úlech teď
(09.10.2014 10:25 AM)Crha Karel napsal(a):  Včera slunečno, tak jsem obešel úly a otevřel ten, který byl podivně ztichlý. Přišel jsem o další včelstvo, tentokrát evidentně zlikvidované sršni, na a před česnem spousta rozporcovaných včel.
Za vinu bych jim to nedával, jestli tam nemáš asijskýBig Grin
Co jsem si všiml, jsou sršáni jen takový hieny, co už jen čistí kosti. Normálně berou včely v letu, do úlu se odváží, až když je hotovo, aspoň tady u mne.
Letos je fakt selekce veliká, ty ode mne tě přežili ?
Hlasování: Debora (+1), tondabh (+1), terez.c (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.10.2014, 01:34 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 09.10.2014 01:35 PM od Crha Karel.)
Příspěvek: #410
RE: Co se děje v úlech teď
Vzhledem k tomu, že vím jak vypadají kusy včel po nájezdu sršňů (loni můj pozorovací úl) tak mám jistotu. Spolu s rozbitým dílem v nejspodnějším nástavku, kde se to odehrávalo. U roje, který mi zmizel, byly všechny mrtvé včely na sítu bez mechanického poškození. Já měl před dovolenou zavřený všechny včelstva jen na jedno očko a u tohohle se uvolnil kryt česna takže sršni měli prostor.

Tvoje včelstvo je OK. Zatím !!!!
Hlasování: renttip (+1), schützmeister (+1), terez.c (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 14 Host(é)