Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
01.01.2019, 02:10 PM
Příspěvek: #1811
RE: Co se děje v úlech teď
(28.12.2018 11:26 PM)Skaly napsal(a):  Kontrola včera na stanovišti odhalila jeden opuštěný úl, kde zůstaly zásoby. A druhý úl, kde zůstaly jen mrtvé včely, i když zásoby opět zůstaly
Nechci dělat chytrýho, ale může to být stejná příčina.
Opozoroval jsem, že včely "mizí" když je teplo, čili srpen, září a pak dle vývoje počasí.
"Padají" na podložku, když je ještě teplo na chumáč, ale už zima na vylétnutí. Někdy je to jen pár, někdy klidně všecky. A může to být roztoč i zásoby i cokoli jinýho.
A pak je varianta "zůstanou v plástech" což je úhyn za mrazů. A i to může být varoáza.
Respektive zmenšený chumáč na již neuklimatizovatelný objem.
A je i varianta "včely v podmetu" v létě, kdy díky varoáze dojdou létavky a ty "mladý" to nedaj.
Hlasování: tondabh (+1), Ali (+1), Leoš Dvorský (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.01.2019, 09:53 PM
Příspěvek: #1812
RE: Co se děje v úlech teď
No a to vše dokládá, že rozlitou vodu nesebereš.

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.01.2019, 09:59 PM
Příspěvek: #1813
RE: Co se děje v úlech teď
Jak to tu po Vás čtu, budu si asi muset podivné (neříkám zrovna jen špatné) okolnosti ve včelách zafocovat. Protože tak jako vy, nedokážu při otevřených včelách přemýšlet, natož vyvozovat všemožné souvislosti a správně na ně ihned reagovat.
Je pravda, převážnou většinu problémů nechávám na nich samotných, neboť strkat nos do cizích věcí, nepřináší velkého užitku. Drobná, rychlá pomoc se ale počítá. Nicméně, napřed popřemýšlet, pak je to raz dva.
Michale, díky za názorný rozbor možných příčin a souvislostí této situace, i když nebyla moje.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.01.2019, 11:51 PM
Příspěvek: #1814
RE: Co se děje v úlech teď
Děkuji za reakce. Pokud to včelky přežijí, tak zkusím hned od dubna nadělat oddělky. To co zatím přežívá, je včelstvo, které vykazovalo poškozeného kleštíka a oddělek z toho včelstva, který také kleštíka poškozoval (cca 1 z 5). Všechno zatím bez chemie. Možná jsem mohl poléčit kyselinou, když byl větší spad, ale to bych šel zase chemickou cestou a to já nerad.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
16.01.2019, 06:41 PM
Příspěvek: #1815
RE: Co se děje v úlech teď
Co se děje v úlech teď? Čert ví. Ale jsou jak v peřince.

[Obrázky: xCAFM.md.jpg]

Japonci hrdě trčí v lese

[Obrázky: xCYg8.th.jpg]

A tito měli víc štěstí než žihadel

[Obrázky: xCeaU.th.jpg] [Obrázky: xCdtx.th.jpg] [Obrázky: xCpTV.th.jpg]
Hlasování: tondabh (+1), Radka Nývltová (+1), Leoš Dvorský (+1), Jan Brunclík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.01.2019, 02:24 PM
Příspěvek: #1816
RE: Co se děje v úlech teď
Moc hezký.
U nás sněhu pomálu, včera teplo na rychlou prohlídku.
Vše zatím O.K. Jen rejskové otravujou i přes mřížku.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.01.2019, 11:15 AM
Příspěvek: #1817
RE: Co se děje v úlech teď
Zdravíčko přátelé. U nás zima v plném proudu. Teploty nejdou už nějaký ten pátek nad nulu a sněhu spíše vůbec. Mám 5 včelstev z toho jsou tři oddělky. Z produkčních včelstev jsem si vytočil jen 7kg na ochutnávku a zbytek jsem jim nechal. Oddělky jsem krmil cukrem krom jednoho které jsem nekrmil vůbec. Na začátku měsíce Října jsem použil formidol41g a jelikož jsem se upsal svazu, tak mi do včel v půli prosince napustil aerosol.
A nyní proč to sem píšu.? Aktuální spád mám 0-1 za týden, jen u jednoho produkčního včelstva mám cca 0-1ks/den. Vím o nich ale při odevzdání měli se obávám že kvůli tomuto včelstvu mi zase předseda přijede natřít, pro jistotu, vše co na včelnici najde. Do toho včelstva na medu z nějakého důvodu šetří zásoby a měl téměř nepadá. Takže z onoho úlu bych vyslal víc roztočů než měli.Dodgy
Děkuji za názory, nenašel jsem nějaké vlákno kam by se to hodilo víc, tak píši sem.

Optimal ul 42x17, Kladensko cca 300 m.n.m. / ovocné stromy, akát, lípa, pole / volná stavba
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.01.2019, 12:25 PM
Příspěvek: #1818
RE: Co se děje v úlech teď
Je věcí osobní cti každého člena ŠPV aby jeho měl byla bez nežádoucích příměsí. A NIKDO ti nemůže ošetřovat včely , když si to nebudeš výslovně přát.

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Hlasování: Ali (+1), Tomáš Palata (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.01.2019, 08:44 PM
Příspěvek: #1819
RE: Co se děje v úlech teď
Tak už mám výsledky z vyšetření měli. Počet včelstev 2, počet roztočů 7, průměr 3,5! (i s tím vykřičníkem). Hrozí mi nějaký postih, když nebudu léčit? Případně, kdybych chtěl léčit, kdo to dělá nebo kde seženu "léčivo"? Nerad bych byl v hledáčku svazových včelařů, že šířím nákazu.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.01.2019, 09:51 PM
Příspěvek: #1820
RE: Co se děje v úlech teď
,Teď už víte, jakou budete mít měl příští rok. Ano hrozí, musíte mít záznam o tom, čím jste léčill a kdy. A modlete se aby bylo v břenu aspoň čtyři dny hezky.

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 22 Host(é)