Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
10.03.2018, 01:12 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 10.03.2018 01:14 PM od schützmeister.)
Příspěvek: #1671
RE: Co se děje v úlech teď
V podstatě kdykoli, pokud neodkrýváte obsazenou část.
Při jakémkoli proletu úplně v pohodě.
Čili prosinec, leden, klidně.

Tak mrtvolky myší i včel vymetené, prolet už byl, jaro může začít.
Včelky vypadají slušně, až na pár nosemových vyjímek.
Hlasování: tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.03.2018, 08:19 PM
Příspěvek: #1672
RE: Co se děje v úlech teď
U mně dnes při 17° intenzivní prolet a sběr pylu z vrby. Bohužel i pokálená přední strana úlu u jednoho z dvou(toho silnějšího) loňských oddělků - viz foto. Nedovedu odhadnout zda je to v normě. Co říkáte?

Po přečtení všech příspěvků zde o nosematóze, začínám mít pocit, že příliš vhlé místo u lesa, které jsem pro včely vybral není(kromě léta) zřejmě příliš vhodné.


Přiložené soubory Miniatury
       
Hlasování: tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.03.2018, 08:35 PM
Příspěvek: #1673
RE: Co se děje v úlech teď
Tady první prolet, první pyl z lísek.

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.03.2018, 09:10 PM
Příspěvek: #1674
RE: Co se děje v úlech teď
První prolet u nás v sobotu, zatím jen prolet, nic ještě nekvete.
Pokud se počasí nezmění výrazně k horšímu, bude letos přezimování 100% úspěšné, takže krása, radost a spokojenost. ShySmile
Hlasování: Jan Brunclík (+1), tondabh (+1), Centisi (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.03.2018, 09:21 PM
Příspěvek: #1675
RE: Co se děje v úlech teď
Dneska sem vymetal dna a celkem me prekvapil minimalni pocet mrtvolek na sítu.O proti loňsku asi poloviční...další věc co mě o proti loňsku zarazila je minimální spotřeba zásob ale zase se zásobama pylu sou na hraně...přitom na podzim nosily opravdu ve velkym az do posledních chvil...
Krátka vychazka po okoli a vrby už mají pěkné kočičky..u mně prvni pylova snůška co včely využijí,tak snad počasi vydrží...
Hlasování: Jan Brunclík (+1), tondabh (+1), Kocidzin (+1), Miroslav Matucha (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.03.2018, 10:41 PM
Příspěvek: #1676
RE: Co se děje v úlech teď
Teplota konečně vylezla odpoledne až na +11 st.C a první prolet. Bezletové období přežila všechna včelstva, s vyzimováním to bude horší. Minimálně jedno včelstvo, kde kromě včel zimoval i hlodavec... Ty jsou hotové... Tísní se na dvou uličkách. To nerozchodí.
   

Optimální řešení přichází v závěru.
Hlasování: tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.03.2018, 11:10 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 12.03.2018 11:13 AM od tondabh.)
Příspěvek: #1677
RE: Co se děje v úlech teď
(11.03.2018 10:41 PM)Tomáš Palata napsal(a):  Teplota konečně vylezla odpoledne až na +11 st.C a první prolet. Bezletové období přežila všechna včelstva, s vyzimováním to bude horší. Minimálně jedno včelstvo, kde kromě včel zimoval i hlodavec... Ty jsou hotové... Tísní se na dvou uličkách. To nerozchodí.

Haribol Tome, jestli máš chuť si s nima pohrát a udělat si pro sebe testík, napíši Ti postup jak na to. Pokud je v nich matka a zásoby, tak jim každý den který můžeš přidej ve vhodné nádobce do úlu zhruba 2 Dcl teplé vody do obsazené uličky. Horní nástavek i se stropem maximálně zateplit a pokud jsou zdravé, tak v květnu nebudeš chápat, že to v březnu byli slaboši. Ber to jako návod na hraní, ne na chov silných včelstev!!!

Na Tachovsku krásné prolety sobota neděle, včelsta jsou zdravá a v síle. Nosily jen vodu, zatím nic nekvete ale vše je před rozpukem, mějte se všici krásně včeličkově, Tonda.
Hlasování: Jan Brunclík (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.03.2018, 12:50 PM
Příspěvek: #1678
RE: Co se děje v úlech teď
(10.03.2018 08:19 PM)Karol Lamacz napsal(a):  U mně dnes při 17° intenzivní prolet a sběr pylu z vrby. Bohužel i pokálená přední strana úlu u jednoho z dvou(toho silnějšího) loňských oddělků - viz foto. Nedovedu odhadnout zda je to v normě. Co říkáte?...
Zdravíčko přátele. I u mě přes víkend krásné prolety, slunečno, teplota cca 15C. Včelky nosí pyl a uklízí podmet. Zásob mraky, spad Vd na podložkách nulový. Po sobotě mám také lehce pokálené přední strany úlů, téměř totožně jako u kolegy Karola na fotce. Problém?
Rád bych se ještě zeptal jakým stylem obměnit tmavé dílo? Konkétně pět rámku na kterých sem oddělky přivezl. Mohu, i pokud je na něm již plod ho postupně přehazet ke stranam a později uplně vyndat a vyvařit? Nebo lepši do plodovýho tělesa nezasahovat? Včelařím sám za sebe teprve druhým rokem.
Děkuji moc, Křeček.

Optimal ul 42x17, Kladensko cca 300 m.n.m. / ovocné stromy, akát, lípa, pole / volná stavba
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.03.2018, 01:01 PM
Příspěvek: #1679
RE: Co se děje v úlech teď
Nech to, jak to je a vydatně přidávej nástavky / až na to bude doba / .
V létě je pak suché zdola vyndáš. Teď je třeba do nich nešahat.
Pokálení je v normě.
Hlasování: Centisi (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.03.2018, 01:11 PM
Příspěvek: #1680
RE: Co se děje v úlech teď
Ja to mám podobný...a jak to tak býva tak matka začala na tech nejstarsich plastech klast vajíčka Smile takze taky se jich prozatim nezbavim...nechavam jak to je..je podle mě brzo na roztrhani plodoveho telesa..jak se bude pridavat mednik tak pujdou nad mrižku a jak vybehne plod tak pujdou na vyvareni...nic lepšiho me nenapadá...
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 8 Host(é)