Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
21.09.2017, 12:20 PM
Příspěvek: #1601
RE: Co se děje v úlech teď
Děkuji za rychlé info, chci příští rok vyzkoušet jeden úl otočit, česno pod stříškou a dole pod plodištěm nechat stavit vonou stavbu jako medníky a odebrat až na podzim či z jara, co tam zbyde. Kdo si hraje, ... .
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.09.2017, 02:35 PM
Příspěvek: #1602
RE: Co se děje v úlech teď
(21.09.2017 11:51 AM)Tomáš Palata napsal(a):  ...slimákům to je jedno. Ty si v sezóně stejně česnem vlezou do úlu...
Tenhle to vzdal, když mu párkrát
.

Optimální řešení přichází v závěru.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.10.2017, 07:27 PM
Příspěvek: #1603
RE: Co se děje v úlech teď
Tak dnes na jednom stanovišti v pytlíkách od těsta v podmetu tisíce breberek. Po Thymovaru od konce srpna. Včely se tváří celkem dobře. Ale asi bude zase mnohde dusno, typoval bych. Už to nějaký rok od úhynů je, aspoň tady.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.10.2017, 09:21 PM
Příspěvek: #1604
RE: Co se děje v úlech teď
Já byl včera nakouknout a taky to stejné, jenom jedny uprostřed úlů po KM před dešti (začátek srpna, nemohl jsem se dostat u nich do podmetu, mokrem to zasedlo a mravenci už skoro taky nejsou). Včely ovšem lítaly mnohem výrazněji nežli ostatní a nosily hlavně pyl. Tak jsem se rozhodl, že nebudu do nich vrtat, stejně bych jim už jen rozlámal volnou stavbu. Naplno pro pyl lítaly jen oddělky, ostatní už snad skoro spí.
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.10.2017, 03:55 PM
Příspěvek: #1605
RE: Co se děje v úlech teď
Při kontrole oddělku "jmarx2", kde bylo plánováno dokrmení, zjištěn značný přínos sladiny. Včely se dozásobily na zimu samy zřejmě dostatečně, aniž by se rozplodovaly (asi z vyseté, právě kvetoucí svazenky, jejíž květy ovšem s chutí a ve velkém okusují srny nebo jiná zvěř..). U několika dalších oddělků podobný vývoj s dozásobením, ovšem s plodováním.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.10.2017, 06:30 PM
Příspěvek: #1606
RE: Co se děje v úlech teď
No dávejte pozor tady jsou uhyny na hlad

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.10.2017, 02:08 AM
Příspěvek: #1607
RE: Co se děje v úlech teď
Tak dnes v podvečer na druhém stanovišti (mimo dolet svazenky) jsem pozoroval u jednoho ze tří včelstev opravdu překotný přínos obtěžkaných včel, jsou otevřené na očko a sotva stačilo. Zásoby mají dobré. Druhá dvě včelstva víceméně klid. Čichám správně loupež?.. :/
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.10.2017, 08:13 AM
Příspěvek: #1608
RE: Co se děje v úlech teď
Je to pravděpodobné Big Grin

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.10.2017, 04:47 PM
Příspěvek: #1609
RE: Co se děje v úlech teď
Už spíš jisté, dnes pod mrakem, pošmourno, a včelky nosí od rána do večera. Sotva už úl (3 NN) jednou rukou nakloním. Zdroj zatím neodhalen...
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.10.2017, 09:04 PM
Příspěvek: #1610
RE: Co se děje v úlech teď
U nás létají celkem v hojném počtu, asi ještě předzimní očista úlu, před jedním úlem spousta měli. Pár mrtvolek včel, spousta poškozených VD, skořápky. Nevrtám do nich. Dříve po poklepu se ani neozvali a já myslel, že jsem bez včel. Celkem se zalétali na vodu, teď? Hodně štěstí Všem a hlavně včelkám.

Jenda

Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří. Lokalita: Habartov (starý Habartov) okres Sokolov 485m Krušné hory
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 7 Host(é)