Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
06.01.2017, 02:53 PM
Příspěvek: #1241
RE: Co se děje v úlech teď
Na Tovačovsku aktuálně -3, lehce fouká, nasněžily tak dva centimetry, takže asi kalamita a v úlech to lehce šumí a v cca 6-ti je úhyn. Letos celkově větší než v minulých letech. Zásoby měly a zůstaly tam včely v chomáči mezi uličkami. Zkusím se podívat mikroskopem na "střeva".
Hlasování: Miroslav Macek (+1), Rasťa (+1), Leoš Dvorský (+1), Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
06.01.2017, 11:47 PM
Příspěvek: #1242
RE: Co se děje v úlech teď
Tak u nás je po pár rokoch konečne zima ako sa patrí. Môžete posúdiť z mojich záznamov. Na začiatku decembra navalilo snehu a odvtedy aj napriek miernemu otepleniu okolo Vianoc ho máme stále požehnane. Moje včielky zimujú dobre. V okolí <500 m viem o viac ako 60% úhyne ale u mňa zatiaľ bez strát. Niekde bola diskusia o plodovaní po slnovrate. Podľa počasia sa zdá že tento rok tu nehrozí ale mám jednu výnimku. Mladá matka by možno aj chcela, ale včely jej asi nedovolili (viem matka o tom nerozhoduje...). Je to odloženec na dvoch nástavkoch Warré(22mm) ktorý zimuje položený na inom Warré. Spodný je zakrytý dekaboxom naplneným sečkou a horný je na zasieťovanom dne so zasunutou podložkou zo smrekolitu. Letáč je otvorený. Aj napriek faktom o nevyhrievaní úľov včelami si myslím že predsa len nejaké to teplo putuje zo spodného hore. Inak si neviem vysvetliť aktivitu tohto včelstva. 10.decembra som vo všetkých včelstvách vyčistil podložky. 26. decembra som v spomínanom úli zbadal asi 4 vajíčka a dve voskové šupinky. Opäť som vyčistil podložky. 1.januára som zo zvedavosti znovu povytiahol podložku a opäť nejaké vajíčka a šupinky viď foto. Potom nastúpili krutejšie mrazy tak ich to hádam už prešlo.


Přiložené soubory Miniatury
                   

Zázrivá , 650m
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.01.2017, 11:16 PM
Příspěvek: #1243
RE: Co se děje v úlech teď
Co se děje v úlech ani nevím. Některé úly jsem neviděl víc jak dva měsíce. Okolo některých projíždím častěji, ale koukám jen jestli stojí. Na návštěvy se chystám až začátkem února.
Ráno jen -13°C. Takže žádné rekordy se u nás netrhají.
Tento stojí i po větrech co se tady prohnaly v posledních dnech.M.M.

[Obrázky: Photo0438.jpg]
Hlasování: Jarda (+1), Leoš Dvorský (+1), Milan Bencúr † (+1), Miroslav Macek (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.01.2017, 04:13 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 09.01.2017 01:34 PM od Václav Návara.)
Příspěvek: #1244
RE: Co se děje v úlech teď
U nás včera ráno -15 C. Dnes již "pouze" -8 C.
Při dnešní obhlídce 2 stanovišť jsem zjistil, že ptáci (nejspíš žluny) zapracovali na několika úlech.

Rád bych se zeptal na doporučení na druh sítě proti ptactvu. Nejlépe takovou, která by vydržela několik zim.

Děkuji
Zdravím
VN


Přiložené soubory Miniatury
   
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.01.2017, 12:33 PM
Příspěvek: #1245
RE: Co se děje v úlech teď
Používám klasickou slabou síť proti ptákům a pokud se dává pozor při balení, tak taky vydrží delší dobu.

Dá se objednat třeba tady : https://www.harmony-shop.cz/digi-dum/esh...u-5-x-10-m
Hlasování: Václav Návara (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.01.2017, 01:46 PM
Příspěvek: #1246
RE: Co se děje v úlech teď
(08.01.2017 04:13 PM)Václav Návara napsal(a):  U nás včera ráno -15 C. Dnes již "pouze" -8 C.
Při dnešní obhlídce 2 stanovišť jsem zjistil, že ptáci (nejspíš žluny) zapracovali na několika úlech.

Rád bych se zeptal na doporučení na druh sítě proti ptactvu. Nejlépe takovou, která by vydržela několik zim.

Děkuji
Zdravím
VN

Mrkni třeba sem http://dvorsky.leos.sweb.cz/ZIMA/zima.htm#TOP

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.01.2017, 01:49 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 09.01.2017 02:08 PM od Tomáš Palata.)
Příspěvek: #1247
RE: Co se děje v úlech teď
Taky jsem provedl dnes kontrolu včelnic, jestli všechno stojí. Dobrý. Stojí. Jak zpívá Nohavica - "Ladovská zima za okny je...". Na fotkách jsou 3NN na vysokém zasíťovaném dnu.
Na paletě to vypadá takhle:
   

Na stojanu takhle:
   

Optimální řešení přichází v závěru.
Hlasování: Miroslav Matucha (+1), Radka Nývltová (+1), schützmeister (+1), Milan Bencúr † (+1), Leoš Dvorský (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.01.2017, 02:22 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 09.01.2017 03:01 PM od Václav Návara.)
Příspěvek: #1248
RE: Co se děje v úlech teď
Mrkni třeba sem http://dvorsky.leos.sweb.cz/ZIMA/zima.htm#TOP
[/quote]

Dobrý den,

děkuji. Ta síť vypadá fortelněji...
Našel jsem toto
https://www.levne-pletivo.cz/celoplastov...ska-150cm/
Myslíte prosím, že je to obdobné?
1,5 m by mohlo stačit - tak jak na foto na Vašich stránkách...
Podle mých krátkých zkušeností mají tendenci dělat díry na čele či zezadu úlu (v očkách, výdlabech a na spojnicici nástavků).

Nevíte někdo, co je vlastně konečným cílem žluny? Dostat se ke včelám či zásobám, vytvořit si hnízdo?

Děkuju
Zdravím
VN
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.01.2017, 03:10 PM
Příspěvek: #1249
RE: Co se děje v úlech teď
Ptáci potřebují bílkoviny. Jinak já mám síť 20 mm.

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: Václav Návara (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.01.2017, 05:41 PM
Příspěvek: #1250
RE: Co se děje v úlech teď
Podle toho co znám, tak jim jde o včely - potřebují z něčeho žít a včela, nebo jiný hmyz je jim jedno.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 14 Host(é)