Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
27.09.2016, 01:42 PM
Příspěvek: #1141
RE: Co se děje v úlech teď
Tmelí mi jen ta vysoká 3 cm, očka nechávají být. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.09.2016, 10:59 PM
Příspěvek: #1142
RE: Co se děje v úlech teď
Tak jsem je dnes nachytal na švestkách. Pardón na hruškách. Snad to bude výživnější med, než když jsem je tuhle viděl nasávat z flašky coca colu. M.M.
[Obrázky: Obraz1012.jpg]
Hlasování: tondabh (+1), Debora (+1), coral (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.09.2016, 09:05 AM
Příspěvek: #1143
RE: Co se děje v úlech teď
Proč zrovna med .... možná dělaj hruškovici na Silvestra Smile
Hlasování: tondabh (+1), Miroslav Matucha (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.09.2016, 11:23 AM
Příspěvek: #1144
RE: Co se děje v úlech teď
A ta krasna babocka admiral Smile
Hlasování: tondabh (+1), Miroslav Matucha (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.09.2016, 12:48 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 29.09.2016 01:04 AM od Vašek H..)
Příspěvek: #1145
RE: Co se děje v úlech teď
Tak to u mě dnes probíhalo rabování. O loňském roji dělali jako pominuté celé odpoledne. Okolní včelstva zesílila obranu česna, tak se k nim nedostaly. Nasadil jsem zábranu proti myším a zúžil ji co nejvíce, abych jim trochu pomohl. Teď mě spíš trápí otázka PROČ? Nezaznamenal jsem nic neobvyklého. Asi se do nich budu muset kouknout. Jsem rád, že alespoň vy ostatní máte klidné babí léto.


Přiložené soubory Miniatury
       
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.09.2016, 01:22 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 29.09.2016 01:24 AM od tondabh.)
Příspěvek: #1146
RE: Co se děje v úlech teď
(29.09.2016 12:48 AM)Vašek H. napsal(a):  Tak to u mě dnes probíhalo rabování. O loňském roji dělali jako pominuté celé odpoledne. Okolní včelstva zesílila obranu česna, tak se k nim nedostaly. Nasadil jsem zábranu proti myším a zúžil ji co nejvíce, abych jim trochu pomohl. Teď mě spíš trápí otázka PROČ? Nezaznamenal jsem nic neobvyklého. Asi se do nich budu muset kouknout. Jsem rád, že alespoň vy ostatní máte klidné babí léto.


Haribol Václave, máš dle fota nezúžená česna po délce, což v této době je ideální pro lupičky a domácím se velice špatně brání. Napadená včelstva převez na jiné místo a ostatním česna zúžit tak aby větrala, ale průlez tak na čtyři včeličky, měj se krásně včeličkově Tonda.
Hlasování: Vašek H. (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.09.2016, 01:43 AM
Příspěvek: #1147
RE: Co se děje v úlech teď
(29.09.2016 01:22 AM)tondabh napsal(a):  Haribol Václave, máš dle fota nezúžená česna po délce, což v této době je ideální pro lupičky a domácím se velice špatně brání. Napadená včelstva převez na jiné místo a ostatním česna zúžit tak aby větrala, ale průlez tak na čtyři včeličky, měj se krásně včeličkově Tonda.

Zdravím Tondo, děkuji za upozornění. Už jsem tuto chybku napravil. Převážet se mi je nechce, ale pokud to bude zítra pokračovat, tak budu muset. Dekuji ti za tip, jak to zastavit. Měj se hezky. Vašek
Hlasování: tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.09.2016, 07:00 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 29.09.2016 08:37 AM od straka.)
Příspěvek: #1148
RE: Co se děje v úlech teď
1) Přátelé vy mě stále více strašíte,
při konstrukci úlu DEHTIN, kterou chci dokončit , abych řešil postupně varroa destruktor, viry, klimatizaci , se objevil melicitozní med, potřeboval bych, aby ho lupičky ukradly a tak jsem trochu uvnitř
úlu přikrmil cukrem(asi také chyba-nevím) a česna jsou u DEHTIN aktuálně jen nahoře 2 ks 1x10cm cm a musím je tedy zúžit na 3 včely, neboť klimatizace -výměna vzduchu probíhá u DEHTIN
především ne přes včelí česno ale jinak(právě dokončovanou klimatizací), tak si to mohu (musím)dovolit, hned zítra to jdu provést, když se všude loupí a Vy začínáte přes česno včely dusit, ještě že
tam máte nějaké otvory navíc také očka, vím o tom své na jaře jsem tak "uspal" nadbytkem CO2 dva oddělky zůžením tehdy dolního česna a ucpáním všech škvír v úlu PU pěnou(lepší než vysíření!), draze
poučen jsem téměř půl roku za provozu měnil konstrukci úlu DEHTIN a řešil klimatizaci úlu, kterou ted vyzkouším kvůli lupičkám, ale včely nesmím udusit a pozor ted to přijde "ani nachladit nadměrným
větráním, protože by následovala NOSEMA ,viry...
Uvažuji alternativní tezi Téměř všechna včelstva v CR jsou nástavkovými úly nachlazena, mají sníženou imunitu a jsou napadána varroa a následně viry
následuje chemický útok na všechno živé nejen na poli, ale i v úlu i na med, vosk i na včelaře, tudy cesta zřejmě nevede
nepřímé posbírané podpůrné indicie
včelstva v Africe nemají varroa
po dobu horkého léta varroa se podstatně snížila
včelstva pod horkou plechovou střechou samoobsluhy tam trvale žijí (zdroj p.Linhart) , protože je tam horko a přátelé s bojovými látkami na ně nemohou
každý organismus se za určitých podmínek brání zvyšováním teploty
zmenšování prostoru prospívá
termosolární úl je také cesta, ale úl nesmí být příliš drahý
zadováky mého otce varroázu zřejmě neměly, až s nástavkovými úly? začal výzkum a "léčení" bojovými látkami na polích i přímo do včelstva

recesní přirovnání: obyvatelé paneláku bez vytápění, nachlazení v chřipkové epidemii a ještě jim čas od času přijde domovní správa měnit obývák s kuchyní nebo jinak obráceně a dole
se nezavírají dveře a nahoře ve výtahové šachtě utíká z chodeb vzduch a ochlazuje vnitřek domu, sem tam vytlučená okna, na názor obyvatel domu se nikdo neptá?

Děkuji Tondovi , za, doufám, včasné varování ohledně loupení.
Spouštím funkčně hotovou klimatizaci v testovací stanici DEHTIN úl č. 2(chybí tam ještě dodělávky, ale pro funkci klimatizace nejsou podstatné)
Straka Dehtín
Hlasování: tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.09.2016, 12:24 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 29.09.2016 12:25 PM od tondabh.)
Příspěvek: #1149
RE: Co se děje v úlech teď
Haribol Pepčo, prosím Tě nikdo přes česna včeličky nedusí, přečti si pozorně můj příspěvek kde je napsáno "česna zúžit tak aby větrala, ale průlez tak na čtyři včeličky", takže jasně z tohoto vyplývá, že větrání se to nedotýká, pouze je zúžen vchod natolik(např síťovinou), aby ho domácí ubránily, měj se krásně přemýšlivě Tonda.
Hlasování: straka (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.09.2016, 02:48 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 29.09.2016 05:07 PM od Debora.)
Příspěvek: #1150
RE: Co se děje v úlech teď
.
V lidském organismu je nejvýznamnějším mechanismem přenosu tepla krevní plazma a její oběh, ve včelím úlu je to každá jednotlivá včela, která převezme funkci krevní buňky. O tom jsme tu v minulosti někde psala. Z tohoto pohledu můžeme chápat včelstvo jako krevní oběh a voskové plásty jako otevřené řečiště (žilový systém). Proto má včelstvo na volné stavbě lepší schopnost akumulovat a transportovat tepelnou energii v úlu, než včelstvo žijící na mezistěnách. V první fázi reaguje včelstvo na horké okolní prostředí nebo stoupající produkci tepla prokrvením voskových plástů. Každá včela může akumulovat a transportovat tepelnou energii. Teplo může být i předáváno ze včely na včelu a odváděno tak na chladnější místa v úlu. Není-li možné tepelnou rovnováhu v úlu ani tímto způsobem obnovit, vytvoří včelstvo spojením svých těl externí řečiště vedoucí ven z úlu, jehož konec známe jako hrozen včel visící na česnu. V této fázi je prospěšné nechat včelstvo v klidu, neotvírat úl a nesahat na bradu včel visící z česna.

Včelstvem vyvinutá klimatizace úlu ovlivňuje všechny metabolické pochody. Na tomto místě bych ráda připomněla nezanedbatelnou roli trubců, kteří tvoří srdce tohoto komplexního systému. Včelař je často bobr, který ucpává výše popsaná řečiště, poškozuje krevní plazmu a tlačí do éteru gravitační drážky, které tento velmi efektivní klimatizační systém deformuje. HeartHeart
cher
Hlasování: tondabh (+1), straka (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 4 Host(é)