Forum Šance pro včely
Kvitnutie - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Včela (/forum-Vcela)
+--- Fórum: Včelí pastva (/forum-Vceli-pastva)
+--- Téma: Kvitnutie (/tema-Kvitnutie)

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Všechny stránky


RE: Kvitnutie - Jan Brunclík - 09.08.2015 03:49 PM

měsíček zahradní


RE: Kvitnutie - mellifer - 16.02.2016 06:40 PM

16. 2. 2016, Moravská Třebová, jižní svah, 400 m. n. m.


RE: Kvitnutie - Crha Karel - 16.02.2016 09:23 PM

16.2., Accra, 0 m.n.m., kvete nejen všechno co má nějaký kořínky v zemi, ale i symbioti na palmách jako např. monstera aj. Big Grin


RE: Kvitnutie - schützmeister - 17.02.2016 01:23 PM

Karle, to jsi zase na Haway, ne ?
Tady od rána sněží a hádám, že u vás bude aspoň deset čísel. Big Grin


RE: Kvitnutie - Crha Karel - 17.02.2016 03:44 PM

Nojo, bude to šok, ale už se těším zpět, doma je doma. Otevřené kočičky a prášící jehnědy jsem měl už před více jak 14 dny (nemám s sebou svoje záznamy) na mých 650m.n.m, ta sluneční past u mne na stanovišti dělá neskutečný věci, např. průběžně sklízím špenát ve fóliáku o to horší je když se vrátí mrazy.
Každopádně když se oteplí, tak včelky od Tebe Michale jsou vždycky první venku.
Letos se budu všechny snažit přestěhovat jinam, do stínu s česny na sever, nemyslím, že v našich podmínkách je dobré, když jsou venku aktivní tak brzy. Hned po návratu kontroluji zásoby abych nedopadl jako předpředloni.


RE: Kvitnutie - schützmeister - 18.02.2016 03:14 PM

(17.02.2016 03:44 PM)Crha Karel napsal(a):  Letos se budu všechny snažit přestěhovat jinam, do stínu s česny na sever, nemyslím, že v našich podmínkách je dobré, když jsou venku aktivní tak brzy.
Zkus to s tím severem opatrně. Má to svý pro a proti.
U mě porovnání čistě jižního a stinného východního vychází jednoznačně pro jižní. Čím dýl jsou doma, tím víc jsou pokálený, z jara maj problémy nastartovat a v mrazech větší problémy s přesunem po zásobách.
Zase se prakticky nerojí - ale tím větší maj problémy s roztoči. Zjišťuju zákonitost, že nejlíp si poradí s varoázou / teda ty moje / tam, co se hodně rojí. Ty co stojí tzv. na fleku - vyšíí a stinné stanoviště dycky v nějaký periodě maj s roztočema silný problém. Tím rojením se to hezky naředí / asi /.


RE: Kvitnutie - goro - 18.02.2016 08:54 PM

...aj u nás na strednom slovensku konečne začala prášiť lieska a objavili sa prvé bahniatka ... a včielky dnes nosili peľ...


RE: Kvitnutie - straka - 22.02.2016 09:13 PM

(04.02.2014 11:40 AM)Leoš Dvorský napsal(a):  Vážení kolegové. Včelaři jsou schopni diskutovat o všem možném a unikají jim věci, na kterých jsou závislé jak včelaři, tak především včely. EU v současné době projednává směrnici, kterou by se měly zlikvidovat v cele EU A K Á T Y , jakožto invazní rostliny. Zajímavé je, že náš „hlavní fenolog“, který byl do nedávna předsedou svazu pro to neudělal absolutně nic, ač to na svazu leží hodně dlouho.
Co proti tomu udělá současné vedení ČSV?? Co pro to udělají ostatní včelařská sdružení??
To si nějaký šílený úředník, „ekolog“ může klidně vymyslet totéž u brambor nebo kukuřice, ty také nejsou původní. No a že bude hladomor? Koho to zajímá??
Neměli bychom se ptát právě na takové věci těch, kteří nás zastupují???
LD

Jsem v akátovém menším lese, zachovejte klid to se jim nepovede,
akát je tu už 100 let má výborné dřevo na topení, pastvu pro včely
a při poražení se teprve rozjede, pařez mohutně obroste, měli by ho spíše zařadit
do smrkových lesů, kůrovec se ho nedotkne a může růst na velmi
chudých pozemcích, jinak nevyužitelných, snažím se rozmnožit
paulovnie, a hledám trnovník(akát) růžový(déle kvete...
Dále je dobré sázet lípy(několik roků a už je další pastva pro včely,
potom kolem úlů dobromysl(oregano) ověřit měl by to být jed pro varroazu,
mateřídoušku, majoránku(kvete prý déle) svazenku, líbí se mi
tmavě modrá nemohu jí právě sehnat, hledejte další květy pro včely,
příroda si už sama udělá rovnováhu, doufám, že i u španělských
plžů, kdopak je sem asi dopravil bez kachen "Indických běžců" ???
Straka Dehtín


RE: Kvitnutie - schützmeister - 23.02.2016 02:00 PM

Problém akátu nejni, že je cizinec, ale že je invazivní. Sám roste, ale vše kolem zničí.
Třeba právě tu mateřídoušku či dobromysl.
Je to téma složité, ale buďme rádi, že tu neroste olejná palma a ty paulonie naštěstí většinou vymrznou.
Jiné v přírodě chybí. U nás třeba vlci - protože letos mě zase ty jeleni ožrali včšeckny nenatřený jedličky. Ale už prý jich u nás nafotili asi 5 / vlků / tak snad.


RE: Kvitnutie - terez.c - 24.02.2016 10:49 PM

Michale, vlci tu jsou v hojném počtu, jen se o tom nemluví, aby se lidi nebáli Big Grin. A rysů je tu tolik, že se rozšířili až do Brd. Tuhle jsme jednoho v noci videli kousek od našeho domu. Za pár let se nebude řešit kůrovec, ale přemoženi vlci Big Grin .