Forum Šance pro včely
Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (/forum-Obecna-diskuse)
+--- Fórum: Obecná diskuse (/forum-Obecna-diskuse--39)
+--- Téma: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin (/tema-Zahrada-a-vsem-kolem-pestovani-a-vyuzivani-rostlin)

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Všechny stránky


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Aleš Molčík - 29.10.2014 10:41 PM

Já mám samosprašné kiwi (srstnatá slupka) a tchýně pěstuje argutu. Tak můžu porovnat a arguta je co do množství úrody na rostlinu výkonnější.


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Debora - 29.10.2014 10:59 PM

s kiwi mám potíže, měl to být zwitter, ale nic nenese.


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Aleš Molčík - 29.10.2014 11:03 PM

Jak vypadají listy, jsou na povrchu hladké nebo mají jemný plyš?


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Ladislav Kohout - 30.10.2014 12:32 AM

(29.10.2014 06:05 PM)terez.c napsal(a):  Až se něco o šumavských broskvoních dozvím, dám vědět...snad seženu aspoň pecky :-

Dostal jsem několik různých pecek od Aleše Heulera, tenkrát Wanaty, nyní Alona. Pátrej tímto směrem.


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Debora - 30.10.2014 02:07 AM

listy mají plyš


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Aleš Molčík - 30.10.2014 08:45 AM

Tak to jde skutečně o oboupohlavního jedince. U mě tohle kiwi je dost citlivé na chlad při květu a i když roste na stěně otočené na jihovýchod tak se mi také stalo, že květy opadly a kiwi vůbec žádné nebylo. To kiwi o kterém psal Karel mi přijde méně náchylné co tak porovnávám, kde všude roste, když jsem byl na návštěvě a viděl, že jej mají.


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - schützmeister - 31.10.2014 02:58 PM

(29.10.2014 04:49 PM)terez.c napsal(a):  Tondo, máme souseda původem z vesničky kousek od Rábí, je to takvej brouk pytlík, tak snad něco bude vědět...budu na tebe myslet... Wink
Hele, kdyby nic, možná je v těch Bohdašicích ještě mají - naši to prodali, je to první chalupa od Dlouhý Vsi, jedlý jsou až tak v září, spíš koncem. Pecka tam odsud by asi neměla být ničím zparchantělá, těžko tam má broskve ještě někdo jiný.


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - terez.c - 31.10.2014 05:58 PM

No vida, a máme je Big Grin . Skvělá zpráva...


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Evžen Babík - 01.11.2014 11:50 AM

Zdravím zahradníky,

česnek sázím na slunné místo do řádku nebo dvouřádku s jahodama
a na zimu zakrývám smrkovým chvojím a hnojím dřevěným popelem,
na jaře přisypu kompost a přes vegetační dobu hnojím s jahodama kvašenými kuřinci,
sklízím a jím i květy - špičky, hned jak se ukáží,
je vhodné pár nechat vykvést a cibulky řízeně pohodit, kde narostou malé strůčky.

U slunečních pastí je vhodné pro teplomilné rostliny akumulovat teplo kamennou zítkou, tmavým povrchem stodoly, ...

Pro větrolamy - rychle roste mirabelka(jídlo), habr(palivo) nebo bříza do které vrůstají smrky(severní expozice),
do vlhka bych se zaměřil na břízu(nejvyšší transpirace), topol(palivo), vrbu(pastva pro včely, ...), ...
největší výzva u nás je okus srnkama!

Chutné výpěstky E. Babík, Zlín.



RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Ladislav Kohout - 01.11.2014 09:45 PM

(01.11.2014 11:50 AM)Evžen Babík napsal(a):  a na zimu zakrývám smrkovým chvojím

Proč?