Forum Šance pro včely
Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (/forum-Obecna-diskuse)
+--- Fórum: Obecná diskuse (/forum-Obecna-diskuse--39)
+--- Téma: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin (/tema-Zahrada-a-vsem-kolem-pestovani-a-vyuzivani-rostlin)

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Všechny stránky


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Aleš Molčík - 01.02.2015 08:08 PM

A co konkrétního nešlo ze semínek a co množíš vegetativně?


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - tondabh - 01.02.2015 09:34 PM

(01.02.2015 08:08 PM)Aleš Molčík napsal(a):  A co konkrétního nešlo ze semínek a co množíš vegetativně?

Haribol Aleši, dělám to následovně, jakmile potřebuji cokoliv keříčkovitého namnožit, tak to dělám řízkama či větvičku zahrábnu do země a udělá se odkopek. Jinak bylinky ap vše ze semínek s přiměřenou modlitbičkou, mějte se všichni krásně Nitjánandovsky, Tonda.


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Ladislav Kohout - 03.02.2015 01:58 PM

(01.02.2015 08:59 AM)Aleš Molčík napsal(a):  už někomu někdy nějaký keř nebo strom vyklíčil ze semene?

Broskvoně. A dříny. Mám pár roubovaných odrůd, ale semenáčky rostou hezčejc.


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Aleš Molčík - 03.02.2015 02:55 PM

Mám místo na zahradě kde jak ujídám švestky, třešně, broskve nebo meruňky tak jejich pecky jen tak zamáčknu do země a je tam na tom místě pořád dost semenáčků na sázení po mezích.


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Aleš Molčík - 17.04.2015 10:42 PM

Jak je z návštěvy na Mze jasné o rozmanitou včelí pastvu se musíme postarat sami. Nevidím v tom nic nelogického.
Brutnák, co jsem letos vysel už vzchází. Měl jsem jen stovku semínek a odhaduji tak 80% klíčení. Pár rostlinek si nechám na zahradě na semeno a zbytek půjde ke včelám. Obešel jsem okolí a přesadil jsem na zahradu několik Bělotrnů kulatohlavých taktéž na semeno. Jinak ostatní včelařské rostlinky zatím nevzešli, tak snad se zadaří ať je co vysazovat.


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - stefanos689 - 18.04.2015 08:15 AM

Pod merunkama, kde mam i zahony, tak na jaro vyryvam desitky semenacku. Podobne je to i s jinym ovocem. Staci spadane ovoce zaryt do zahonu. Rozkladajici se plod v zemi poskytuje pro kliceni idealni podminky.


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Crha Karel - 16.08.2015 03:42 PM

Letos jsem poprvé vysel endivii - štěrbák zahradní. Víc než jsme zvládli spotřebovat a horké léto vyhnalo zbylé do metrové výšky a do květu. K mému překvapení a potěšení plně obsazené čmeláky a včelami. Pylu nosí dost, ví někdo jak je to s nektarodárností této užitečné rostliny?


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - OldaVP - 06.10.2015 09:57 PM

Z letošního sběru semínek mám větší množství semene Bělotrnu kulatohlavého .Je to takový ten bodlák s kulovitým květem,dle literatury výborná pylodárná i nektarodárná rostlina.Pokud chcete poslat semínka,pošlete mi obálku se známkou a já Vám ji napěchovanou pošlu zpět.
Semena klíčí po zimní stratifikaci,je tedy dobré je zasít ještě na podzim.


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Aleš Molčík - 06.10.2015 11:22 PM

A nebo je nechat jen tak v pytlíku v suchu, ale venku a vysít až na jaře. Kvete až druhým rokem.


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Crha Karel - 07.10.2015 08:54 AM

Kdo máte koně tak se květů nedočkáte Wink jsou to mlsouni a mají ho rádi Tongue