Forum Šance pro včely
Monsanto vs matka Gaia - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Odkazy (/forum-Odkazy)
+--- Fórum: Zajímavé weby (/forum-Zajimave-weby)
+--- Téma: Monsanto vs matka Gaia (/tema-Monsanto-vs-matka-Gaia)

Stránky: 1 2 3 4
Všechny stránky


Monsanto vs matka Gaia - Debora - 20.06.2013 09:17 PM

Od března do května tohoto roku provedla organizace Friends of the Earth (FOE) analýzu vzorků moči na glyfosát u 182 obyvatel rúzných evropských měst.

Úcastníci testu ve věku 15 až 65 rokú byli jak masožravci, tak i vegetariáni a živili se především konvenčními potravinami. Na Maltě poukazovalo 90% otestovaných osob v těle glyfosát. V Británii, Polsku a Německu 70% a v Česku 60% probantú.

zamorení Evropy glyfosátem

Herbicidy obsahující glyfosát můžou znatelne poskodit lidské zdraví. Je prokázáno, že i nízké dávky glyfosátu mají vysoce toxické úcinky na lidské buňky. Glyfosát je podezýrán, ze nepříznivě ovlivnuje endokrinní systém.

Analýza glyfosátu v moci

Glyfosát od Monsanta

Scotts je Monsantúv výhradním zástupcem pro prodej a distribuci glofosátu Roundup ®.

Mezinárodní spotřebitelské značky Miracle-Gro ®, Evergreen ®, Fertiligene ®, Celaflor ®, KB ®, Substral ®, Weedol ® a Pathclear ®.


RE: Monsanto vs matka Gaia - MilanBencúr - 01.07.2013 08:49 AM

Jak nedávno informovala RT, nová zpráva USDA se šířeji zaměřila na pokles včelích kolonií v zemi a poukázala na hroznou situaci, neboť počet kolonií se propadl z 3 milionů v r. 1990 na letošních 2,5 milionu. Za poukázání, že tento pokles je dlouhodobou záležitostí, zmiňuje tato zpráva existenci 6 milionů včelích kolonií v r. 1947.
http://zvedavec.org/komentare/2013/05/5487-usa-schvalily-pesticidy-spojovane-s-masovym-vymiranim-vcelstev-eu-zatim-vzdoruje.htm


RE: Monsanto vs matka Gaia - renttip - 02.07.2013 11:48 PM

co všechno se musí ještě stát, než začnou i mocní přemýšlet a zajímat se o budoucnost svých potomků.


RE: Monsanto vs matka Gaia - Jaro Stoklasa - 03.07.2013 09:36 AM

Pokiaľ budú rozhodnutia mocných podmieňované množstvom potenciálneho finančného obnosu, nepomôže nič. Jeden môj priateľ mi povedal, že problém včiel sú nezodpovední včelári. Myslím si však, že oveľa väčší problém je to, čo sme spôsobili a spôsobujeme krajine okolo seba. Ničíme všetko pôvodné a rozmanité a nahrádzame to uniformitou. Včelám nepomôžu šetrné postupy včelárenia, ak sa nebudeme šetrne správať aj k okolitej krajine. A v konečnom dôsledku to nepomôže ani ľudstvu...


RE: Monsanto vs matka Gaia - renttip - 03.07.2013 08:13 PM

Jaro, máte ve všem pravdu. Vidím ale také problém včelařském vedení, kdy se např. vyplácejí dotace na pořízení medometu atd. Já bych vyděl smysl v dotování vzdělanosti stávajících včelařů. Tam je asi největší průšvih. Když to vezmu z pohledu včelaře v severních Čechách,zde žádná vzdělávání nefunguje a veškeré informace, které člověk získá, tak to možná někdy v časopisu včelařství,nebo třeba zde na www.
Ničení přírody, životního prostředí a VČEL je asi civilizační daň a s tím se asi BOHUŽEL, nedá nic moc podstatného dělat.


RE: Monsanto vs matka Gaia - Petr Jezowicz - 03.07.2013 09:11 PM

Dělat se dá hodně,ale pokud chceme něco změnit tak musíme změnit nejprve sebe musíme začít pracovat na sobě,každá změna přichází zevnitř a né z venčí, každý kdo chce tak koná,chytrý člověk ví všechno,ale moudrý jde a udělá to co ví chytrý člověk a tohle je ten rozdíl,v každém v nás třímá obrovská síla, můžeme pomáhat tam kde je třeba a nezáleží zda li to bude fyzicky nebo slovně zapojit se může každý.


RE: Monsanto vs matka Gaia - MilanBencúr - 03.07.2013 09:46 PM

Keď americká vláda ignorovala opakované varovania vedcov a dovolila pestovať nevyskúšané geneticky modifikované plodiny v celom našom životnom prostredí a tieto sa stali súčasťou potravín v našich obchodoch, tak to je hazard nebývalých rozmerov. Zdravie všetkých živočíchov, a všetky budúce generácie sú touto technológiou ohrozené od dojčenského veku. Po dvoch desaťročiach, lekári a vedci odhalili závažný trend. Rovnaké vážne zdravotné problémy boli zistené u laboratórnych zvierat, hospodárskych zvierat a zvierat, ktoré boli kŕmené GM potravinami a sú teraz na vzostupe aj medzi populáciou Spojených štátov. Ľudia a zvieratá, keď prestali jesť geneticky modifikované organizmy, ich zdravotný stav sa začal zlepšovať. Tento kľúčový dokument poskytuje dôkaz, ako pomôcť vysvetliť zhoršujúce sa zdravie Američanov, najmä medzi deťmi, a ponúka recept na ochranu seba a našej budúcnosti.

http://geneticroulettemovie.com/


RE: Monsanto vs matka Gaia - Crha Karel - 03.07.2013 10:38 PM

Naprosto souhlasím s Petrem. Každý máme možnost postavit se proti špatnému, tak, že mu sami za sebe řekneme NE. A začneme tím, že takovéto potraviny budeme bojkotovat , jakkoliv to bude pro nás finančně nevýhodné a informovat nepoučené. Síle malého kaménku, který spouští lavinu, nemůže oddolat žádná síla podepřená jakkoliv velkou finanční mocí.


RE: Monsanto vs matka Gaia - MilanBencúr - 06.07.2013 09:21 PM

Biofyzička o GM plodinách: Môže sa zrútiť celý ekosystém!
„Je to slepá ulička. Výživu ľudstva treba riešiť sofistikovanejšie, nie GM plodinami,“ hovorí Ľubica Lacinová.
Európa bude pod tlakom USA, aby sa aj na našom kontinente vo veľkom pestovali geneticky modifikované plodiny. Vedecká pracovníčka biofyzička Ľubica Lacinová (54) hovorí, čo by to mohlo znamenať.

http://zivot.azet.sk/clanok/14097/biofyzicka-o-gm-plodinach-moze-sa-zrutit-cely-ekosystem.html


RE: Monsanto vs matka Gaia - Jaro Stoklasa - 07.07.2013 02:01 PM

Je smutné, že ľudstvo svoje problémy rieši takto... Odklonili sme sa od prírody a nastali problémy. A riešime ich tým, že sa od nej odkloňujeme ešte viac... Je až neuveriteľné, ako dokáže byť ľudstvo hlúpe...