Forum Šance pro včely
Snůška - aneb nosí, nosí? - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Snůška - aneb nosí, nosí? (/tema-Snuska-aneb-nosi-nosi)

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Všechny stránky


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - Tomáš Palata - 18.04.2014 10:00 PM

(18.04.2014 03:49 PM)schützmeister napsal(a):  
(18.04.2014 02:22 PM)Tomáš Palata napsal(a):  . Jinak hlavně pyl stále ještě z jív, velmi sporadicky z pampelišky a z jasanky.
Co pak je to ta jasanka ?
Ha. Překlep. Sasanka.


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - schützmeister - 19.04.2014 08:30 PM

(18.04.2014 10:00 PM)Tomáš Palata napsal(a):  Ha. Překlep. Sasanka.
Dobrý, no někde roste leccos. V Jizerkách je sasanek dost - fakt z toho nosí ? Tady moc nejsou, jdou po tom spíš čmeláci. Kde to tam máš ?


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - Tomáš Palata - 19.04.2014 09:54 PM

Zadej na http://www.mapy.cz Horní Maxov. Východně od centra obce je pomístní názvosloví Na Bělidle. Tak přibližně tam. Teď koukám, že jsem si v profilu 50 m výškových ubral.


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - schützmeister - 24.04.2014 09:12 PM

(19.04.2014 09:54 PM)Tomáš Palata napsal(a):  Zadej na http://www.mapy.cz Horní Maxov.
Jo, znám to spíš okolo, Janov, Josefáč, protržená přehrada, v tý Josefodolský jsem chodil po dně, když to stavěli.
Snůška dnes u nás - řepková stanoviště super snůška, jabloně a kleny ještě nic, pampelišky začínají. Zatím se to jeví na prvotřídní jarní snůšku.
Co je zvláštní - letos mám ukrutně trubčího plodu - v poměru minimálně 1 : 1. Přičítám to letošnímu etrémně dobrému stavu a nabuzené náladě, jestli bude tolik medu, co trubců, tak paráda. Dělničinu prakticky nestaví a ta co je zalévají sladinou.
Fakt extrém.


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - tondabh - 25.04.2014 08:34 PM

(24.04.2014 09:12 PM)schützmeister napsal(a):  Jo, znám to spíš okolo, Janov, Josefáč, protržená přehrada, v tý Josefodolský jsem chodil po dně, když to stavěli.
Snůška dnes u nás - řepková stanoviště super snůška, jabloně a kleny ještě nic, pampelišky začínají. Zatím se to jeví na prvotřídní jarní snůšku.
Co je zvláštní - letos mám ukrutně trubčího plodu - v poměru minimálně 1 : 1. Přičítám to letošnímu etrémně dobrému stavu a nabuzené náladě, jestli bude tolik medu, co trubců, tak paráda. Dělničinu prakticky nestaví a ta co je zalévají sladinou.
Fakt extrém.

Mohu potvrdit ale tady v Tachově je to šupec mazec i s jabloněmi, hruškami i pampališkami, dnes jsem některým soudružkám přidával druhý medník, opravdu takovýto nástup nepamatuji, ale holky samozřejmě sďobnou, co jim Matka Příroda nabídne a že letos je Matička hodně štědrá, mějte se všichni krásně medíkově, Tonda.


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - Miroslav Macek - 27.04.2014 11:44 PM

Dnes sa po pár dňoch u nás konečne ukázalo slnko. Po včerajšom daždivom dni bol vlhký vzduch , teplota skoro 20°C a včely sa išli roztrhnúť. Slivky , hrušky , púpava a iné kvety ponúkali peľ a nektár.


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - Aleš Molčík - 29.04.2014 07:27 PM

Nosí jako o závod, v plodišti už mají po dvou NN zaneseno na zimu a pro mě některé mají druhý a některé čtvrtý medník a řepka je v plném květu, tak tipuji, že ještě týden by ten frmol mohl vydržet. Když počasí dovolí, ale holky lítají od rána i při 10°C.


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - schützmeister - 25.05.2014 10:10 PM

Nu, tak u nás jaro skončilo. Letos jediný co stálo za to, byla řepka a trnky. Ovoce nic, pampeliška slabota, javor nic. V horských stanovištích úplně bez jarního medu. Teď tu začínájí maliny, tak snad, ale zatím let jen sporadický - vítr a na horách pořád dost zima. Asi to na med bude další bídný rok - aspoň u nás. Medovice byla loni.


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - schützmeister - 06.06.2014 01:31 PM

Tak včera začala malina a celkem slušně, lípa vypadá předběžně taky nadějně.


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - Aleš Molčík - 06.06.2014 10:26 PM

A jaká Lípa? Na střední Hané také začala nakvétat Lípa velkolistá, ale ta zde nemeduje. Včely ji sice navštěvují, ale nosí jenom pyl. Až začne kvést Lípa malolistá(srdčitá), tak ta dává nektar a "spadek" na listech. A každý rok je překvapení, jak bude lipový med chutnat, každý rok má jinou chuť.