Forum Šance pro včely
Snůška - aneb nosí, nosí? - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Snůška - aneb nosí, nosí? (/tema-Snuska-aneb-nosi-nosi)

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Všechny stránky


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - Jaro Stoklasa - 05.06.2017 04:48 PM

http://podpilskom.blogspot.sk/2017/06/prislo-leto_5.html


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - Jaro Stoklasa - 13.06.2017 11:17 AM

http://podpilskom.blogspot.sk/2017/06/ked-koly-v-plotoch-meduju.html


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - schützmeister - 30.04.2018 07:30 PM

Dnes kontrola minulý týden přidaných nástavků na lesním stanovišti - vše totálně plné, ukrutná javorová snůška. Odhadem už donesli tak 15-20kg na ůl. Tongue
V tomhle suchu asi nebude javor špatná snůška : stanoviště je v 700m.n.m. s okolními několikahektarovými porosty klenu na prameništích severního svahu. Lesní porosty, žádné meze. Když se povede kvetení jako letos + medovice, ta tam je skoro vždy, bude to asi o dost lepší jak řepka.


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - Tomáš Palata - 13.05.2018 04:09 PM

Dneska jsem při larvení zjistil, že už začaly ukládat do plástů tmavý med. Medovice. Obvykle u nás začíná s rozkvětem maliny. Což je tak na přelomu května a června. Letos tedy medovice výrazně dříve.


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - schützmeister - 14.05.2018 07:02 PM

Tak jsem včera viděl ve zprávách p. Báchora, jak vykládá, že med nebude, sucho a vše kvete naráz.
U nás to je pravda napůl. Sucho je, odkvetlo už taky skoro vše - ale květovýho medu je dost. I kdyby letos nebyla medovice ani kapka, tak je to celkem dobrý rok.
Dneska jsem koukl na stanoviště s řepkou a plno, kam se podíváš. I chcípáci daj jeden NN květovýho. Tongue
Nevím, jestli to dělá to zimování na medu, nebo to, že se letos prakticky nerojí ? Zatím, teda.


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - Martin Smutný - 14.05.2018 08:17 PM

(14.05.2018 07:02 PM)schützmeister napsal(a):  Tak jsem včera viděl ve zprávách p. Báchora, jak vykládá, že med nebude, sucho a vše kvete naráz.
U nás to je pravda napůl. Sucho je, odkvetlo už taky skoro vše - ale květovýho medu je dost. I kdyby letos nebyla medovice ani kapka, tak je to celkem dobrý rok.
Dneska jsem koukl na stanoviště s řepkou a plno, kam se podíváš. I chcípáci daj jeden NN květovýho. Tongue
Nevím, jestli to dělá to zimování na medu, nebo to, že se letos prakticky nerojí ? Zatím, teda.
Nechci to zakřiknout, ale s rojením u nas zatím taky dobrý. Myslím, že se stíhají ulítat. Kdyby se ochladilo na pár dní a zalezly, tak by bylo jasno.... Medu všude plno, ale více víčkovat začaly az tak 3 dny zpátky, ve vzduchu pořád trochu voní rojení.


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - schützmeister - 23.06.2018 11:54 AM

Tak to vypadá, že je po snůšce. Confused
Sucho, zima. Stahujou med do plodiště.
Zatím se to tváří tak, že květovýho bylo dost a lesní nebude.
Něco málo tam měli, ale už nenosí. A po tý zimě nevěřím, že začnou.


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - Tomáš Palata - 02.08.2018 02:49 PM

Škoda, že je tak sucho. Medovice z lípy by mohla být
.


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - Tomáš Palata - 19.08.2018 08:39 PM

A máme tady "cement". 21.7. ještě nic, vše v normálu, ale pak to začalo. Postavily a prostavěly kdejakou skulinu a zanesly melicitózou. Krajní ramek byl vyndán a místo krajního rámku bylo ponecháno na zimu prázdné. Už není...
[attachment=1820]
Podložku pokryl bílý prášek. Neklamná známka melicitózy, jak se jí snaží zpracovat.
[attachment=1821][attachment=1822]
Včelstvo je na 2N 39x24. Celá sestava váží 48 kg. Když odečtu víko, dno a vystrojené nástavky, stejně zbývá na včelstvo, zásoby a vosk cca 30 kg. Tady je "zakrmeno".


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - schützmeister - 21.08.2018 12:39 PM

Tak tady na Šumavě jen prach a vítr.
Letos je to bída i se zásobama. Nechal jsem průměrně přes 20 kg medu - do 15kg vytočil - k tomu zkrmil přes 5 kg starých zásob plus cca 15 kg cukru - no a ve výsledku je, že mají na zimu průměrně pod 15 kg, některé jsou i na suchu zcela.
Lítaj jen tak sem tam, omrknout, jestli ještě svítí sluníčko a nic. Myslím, že to bude problém i s pylem - nenosí a taky není z čeho - louky jsou hnědý, jak krávy na nich. Jetel nejen, že nekvetl, ale tam asi ani není.