Forum Šance pro včely
Snůška - aneb nosí, nosí? - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Snůška - aneb nosí, nosí? (/tema-Snuska-aneb-nosi-nosi)

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Všechny stránky


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - Václav Návara - 12.07.2016 12:57 PM

U nás druhý med na stanovištích u lesa tipuji na smrkovou medovici (Medobraní cca 30.6.) - v smrkovém lese to v tu dobu pěkně hučelo.. Na stanovišti doma - ve vsi pak smíšený. Bylo to způsobeno také tím, že jsem zde první točil dříve a ne všechen byl zralý - zamíchal se tedy do druhého.. Ještě mě čeká jedno vytáčení a s tím bych rád počkal do odkvětu lípy.. Letos bych jim konečně rád nechal med (většinou nástavek květového nebo od jara zůstavší zásoby z předchozího roku) a tím se mj. vyhnul pracnému krmení.

Můžu se prosím zeptat kam posíláte k měření vodivosti. Do Dolu?
Děkuju
Zdravím
vn


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - Crha Karel - 12.07.2016 02:08 PM

(12.07.2016 12:30 PM)schützmeister napsal(a):  - a ejhle, tmavý med.

Totéž a všude v okolí taky tak.


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - schützmeister - 13.07.2016 01:27 PM

(12.07.2016 12:57 PM)Václav Návara napsal(a):  Můžu se prosím zeptat kam posíláte k měření vodivosti. Do Dolu?
Děkuju
skleničku 40g do Dolu, na faktuře mám 125,- Kč za el. konduktivitu.
Posílám to pravidelně kvůli prodeji, na http://www.beedol.cz maj vše pokyny.
Nejzajímavější údaj je HMF - vychází mě pravidelně v neměřitelných hodnotách pod 1,8 - česká norma je max. 40 a Včelpo v tom ukrajinsko/čínském mělo 250. Big Grin
Musí se med hodně vařit, nebo dlouho skladovat, aby se tak ukrutných hodnot dosáhlo. A pak, že je med, jako med - chutná to furt stejně. Cool


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - schützmeister - 22.07.2016 01:04 PM

Letos s medem není nic normální. Tmavý na jaře a tak.
Nejvíc ale překvapilo včera jedno včelstvo, co jsem točil, mělo úplně žlutý - žloutkově žlutý - plásty víčkovaný i jakoby natřený rámky a hodně oranžovýho patlavýho propolisu. Bylo vidět, že ty dva NN nanosili rychle, z jedné snůšky. Med byl tmavý, značně tixotropní - nevytékal z plástů, ale nebyl ani melecitozní, plásty jsem povětšinou úplně roztrhal, chuť sladká, ale škrabavá, s příchutí jako růžový žužu. Věřil bych, že nanosili cukrovou vatu z pouti, ale jsou na pastvině, kde široko daleko není nic než krávy a les. Nebo šťáva ze siláže ? Zajímavý, že to měli takto jen jedny - jenže ještě jsem je letos netočil, ty ostatní 10tery měli letos jarní med - jak jinak - žlutý, po ztuhnutí. Nikdy takového nic tam nebylo, asi to bude něco konkrétního - neměl jste to někdo ? Normálně víčkují voskem bílým, nebo hnědým, starším, ale žlutým ?
V pácu mám janovec, ten letos kvetl zdařile, nebo vratič, toho tam mám pár hektarů.
Ale vůbec nevím. Dost by mě to zajímalo, o co jde.


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - Debora - 23.07.2016 12:30 AM

jak to popisuješ, typovala bych na slunečnice.


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - schützmeister - 23.07.2016 02:23 PM

(23.07.2016 12:30 AM)Debora napsal(a):  jak to popisuješ, typovala bych na slunečnice.
Big Grin všechno je možný, ale slunečnici jsem tady zatím nikdy neviděl, kdo ví ?


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - schützmeister - 06.05.2017 01:05 PM

Tak konečně hezký den. Tongue
Pampeliška v plném květu a medovice ze střemchy jen stříká - mšice už i vylezly na konce výhonů.
Tak snad by javor mohl klapnout. Cool


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - Leoš Dvorský - 07.05.2017 01:38 PM

U nás byl včera taky pěkný snůškový den. Dnes ráno jsem byl pro plemenivo na seminář k chovu. Tam kde jsem to měl přichystáno a dal souše bylo vše zanešeno sladinou od shora dolů. Musel jsem do 6ti včelstev, než jsem našel, co jsem hledal. Taky mi přijde, že javory budou lepší než řepka.ld


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - Pavel Cirman - 07.05.2017 11:06 PM

Asi 700m od mého stanoviště právě rozkvétá, mimo jiné, i Jírovec červený.Vzhledem k velikosti stromu ,vzdálenosti od stanoviště a velké produkci nektaru a kvalitního pylu tohoto stromu to bude milé zpestření k řepce.Viděl jsem už první včelu v úle s červenými rousky.


RE: Snůška - aneb nosí, nosí? - schützmeister - 08.05.2017 01:55 PM

Jo, nebýt toho, že právě tenhle pyl je pro včely jedovatý.
Teda se píše. Big Grin