Forum Šance pro včely
Co se děje v úlech teď - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Co se děje v úlech teď (/tema-Co-se-deje-v-ulech-ted)

Všechny stránky


RE: Co se děje v úlech teď - Miroslav Mareš - 09.03.2015 12:00 AM

Zdravím dnes 14 ve stínu krásný prolet nosí 3 druhy pylu šedivý nažloutlý a do fialova ,nevíte z čeho to je? Sledoval jsem je snad hodinu je to paráda i ty mrzáčci se snaží tak snad už to bude v pohodě.


RE: Co se děje v úlech teď - Crha Karel - 09.03.2015 09:59 AM

http://ovcsvpardubice.blog.cz/0812/pyl-a-jeho-zdroje


RE: Co se děje v úlech teď - Jiří Marx - 09.03.2015 12:05 PM

[attachment=910][attachment=911][attachment=911]

Vzácná návštěva, prohlíželi jsme chovné včelstvo, matka je tam, najděte jiBig Grin
Až zaklade tuhle trubčinu v horním nástavku, začnu počítat, odkdy budu chovat matky. Oproti lonskému březnu je méně plodu i když už vybíhá


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 09.03.2015 02:58 PM

(09.03.2015 09:59 AM)Crha Karel napsal(a):  http://ovcsvpardubice.blog.cz/0812/pyl-a-jeho-zdroje
hezký počin, ale ty barvy teda moc nesedí.
Dobrý byli před nějakým časem ve včelařství, mám skovaný, jenom nevím kde, tam ty barvy byly dokonalý.


RE: Co se děje v úlech teď - Petr Pokorný - 09.03.2015 05:45 PM

Hurá, líska konečně dává pyl a včelky ji dojí a dojí ... doslova jak o život. Už bylo načase. Teplota ve stínu cca 10, na slunci minimálně 14 st. C. Sníh mizí před očima a začínají nakvétat "kočičky" Smile


RE: Co se děje v úlech teď - Leoš Dvorský - 09.03.2015 09:46 PM

Tak u nás má lýkovcová tak ještě min 14 dní čas. Dnes jsem ale u svých devatenáctek zaznamenal první stavbu dělničiny, je sice asi nejvíc ze starého vosku, ale je. Tak jsem zvědav jak to bude pokračovat. Před týdnem ještě bez plodu a nyní tohle. LD


RE: Co se děje v úlech teď - Debora - 10.03.2015 02:09 PM

mně jedno včelstvo vykusuje košilky. Nemám ponětí, co zamýšlejí, to tu v takovém rozsahu nebylo. Že by nedostatek pylu?

[Obrázky: DSC_2278.jpg][Obrázky: DSC_2279.jpg][Obrázky: DSC_2292.jpg]


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 10.03.2015 03:18 PM

(10.03.2015 02:09 PM)Debora napsal(a):  mně jedno včelstvo vykusuje košilky. Nemám ponětí, co zamýšlejí, to tu v takovém rozsahu nebylo. Že by nedostatek pylu?
a nebyla tam dřív myša ?


RE: Co se děje v úlech teď - Martin Nezbeda - 10.03.2015 03:59 PM

Včera jsem přestěhoval přeživší loňský roj z července na stanoviště, kde je bezvětří, pod dub - v létě je bude chránit před přímým sluncem. Dnes konečně teplý den a pořádný prolet, ale pyl jsem viděl asi u dvou včel, tady si na kvetení ještě musím počkat. Zásob hromada, pyl žádný, plod žádný, zakladená plocha velikosti dlaně, obsedají 2 uličky v délce 1/2 rámku.

Jsou slaboučké, ale jsem rád že vůbec přežily, v okolí máme velké úhyny.
Mělo by nějaký pozitivní efekt přidat jim smetené včely od kamaráda z jiného silného včelstva? Pokud ano, jak to udělat nejlépe?


RE: Co se děje v úlech teď - Jindřich Šafránek - 10.03.2015 05:51 PM

(10.03.2015 02:09 PM)Debora napsal(a):  mně jedno včelstvo vykusuje košilky. Nemám ponětí, co zamýšlejí, to tu v takovém rozsahu nebylo. Že by nedostatek pylu?

[Obrázky: DSC_2278.jpg][Obrázky: DSC_2279.jpg][Obrázky: DSC_2292.jpg]

U mne taky jedny vykusují starý plást který jsem dostal s oddělkem a zapoměl jsem jej pak dát pryč. Měli je hromada právě pod tím jedním místem, myslím že takto odstraní staré a nedobré dílo které tam nechtějí. Jinak nosí pyl z tisu je spíše hnědý než žlutý, lísky jíž všechny odkvetly.