Forum Šance pro včely
Co se děje v úlech teď - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Co se děje v úlech teď (/tema-Co-se-deje-v-ulech-ted)

Všechny stránky


RE: Co se děje v úlech teď - renttip - 04.03.2015 10:58 PM

Nevím, v jaké zemi žijete, ale na Království včelího klátu pravidelně v noci sněží, takže po nějakém kvetení ani stopa. Asi jako král budu muset být na svoje počasí trochu přísnější Big Grin.
Jindřich 1.


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 05.03.2015 02:16 PM

Neboj, tady je to podobný, teď zrovínka sněží. Wink


RE: Co se děje v úlech teď - Petr Pokorný - 07.03.2015 07:40 PM

Tak jsem se konečně dočkal. Slezlo něco sněhu, na sluníčko vykoukly sněženky a holky si v těch po dlouhý době prvních hřejivých paprscích pěkně zatančily. Zatím to vypadá, že kromě jednoho vybrakovanýho včelstva vloni na konci září jsme v plným počtu.


RE: Co se děje v úlech teď - goro - 07.03.2015 09:51 PM

.. u nás na strednom slovensku, som dnes "pristihol" včely, že našli nezmrznuté jahňady liesky a nosia peľ pre plod...
slniečko svieti, v noci mínus 7, cez deň plus 13.... (po snehu ani stopy...)


RE: Co se děje v úlech teď - terez.c - 08.03.2015 06:13 PM

Tak u nás už skutečně začalo jaro, včelky nosí pyl, sice nevím kde na to chodí, v nejbližším okolí ještě nic nekvete, ve stínu jsou ještě zbytky sněhu Big Grin .


RE: Co se děje v úlech teď - Crha Karel - 08.03.2015 09:58 PM

Tak u mne jsou to sněženky a včera začaly prášit lísky, včelky mají světlehnědě narouskováno. Na podložkách zvýšený spad měli, začaly uklízet.


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 08.03.2015 09:59 PM

(08.03.2015 06:13 PM)terez.c napsal(a):  Tak u nás už skutečně začalo jaro, včelky nosí pyl, sice nevím kde na to chodí, v nejbližším okolí ještě nic nekvete, ve stínu jsou ještě zbytky sněhu Big Grin .
Jak nekvete ? Letos kvete líska jako nikdy - a kvete už od půlky února, mě dole už nosí i oranžový pyl, ten nosí mnohdy celou zimu jako jediný - jen nevím z čeho ? Napadá mě jen olše, ale ta je taky spíš žlutá ? No nevím.
Tu lísku nosí jak zjednaný a budou ještě pár dní, takže to úplně perfektně pasuje do první snůšky na konec dubna - třešeň a trnka by mohli medovat moc pěkně. Je z toho nejlepší med, nádherně voní po těch třešních, už se těším. Tongue

(08.03.2015 09:58 PM)Crha Karel napsal(a):  začaly prášit lísky, včelky mají světlehnědě narouskováno.
To musíš mít ty lísky pěkně omrzlý - u nás sice taky v noci pořádný samec, ale lísku nosí krásně žlutou, nebude to spíš jilm ? Ikdyž ten jsem zase nikdy neviděl nosit.


RE: Co se děje v úlech teď - Crha Karel - 08.03.2015 10:11 PM

Možná moje porucha barvocitu Big Grin , naprášiljsem si lísku na ruku a vidím ji taky světle hnědou.


RE: Co se děje v úlech teď - terez.c - 08.03.2015 10:14 PM

My jsme na severozápadním mírném svahu, takže lísky u nás nepráší ani trochu...ale na druhé straně údolí určitě jo Big Grin .


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 08.03.2015 10:56 PM

(08.03.2015 10:14 PM)terez.c napsal(a):  My jsme na severozápadním mírném svahu, takže lísky u nás nepráší ani trochu...ale na druhé straně údolí určitě jo Big Grin .
Dokážou jehnědy vyklepat jak starý koberec - nemusí být úplně nakvetlý. Když ji vezmeš do ruky, pyl padá i z téměř zavřený. / teda jehnědy, ne včely /. Big Grin