Forum Šance pro včely
Co se děje v úlech teď - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Co se děje v úlech teď (/tema-Co-se-deje-v-ulech-ted)

Všechny stránky


RE: Co se děje v úlech teď - Debora - 28.01.2015 07:10 PM

Varroa-Krise in der Imkerei pdf


RE: Co se děje v úlech teď - Jindřich Šafránek - 28.01.2015 08:52 PM

Rakušáci maj i PDF článek zemědělského ministerstva Horních Rakous : Varroa -Krise in der Imkerei - Analyse und Empehlungen , u nás na to prdí pes.
[/quote]

Michale, 15.2. by to měly dát ZO do CISU, pak se uvidí, jak na tom jsme, pokud včelaři přiznají barvu. Minulý týden jsme měli OO. Tam jsem oznámil oficielně, že už do RV ČSV nekandiduji. MMj. se tam probíraly úhyny. MB je jediná, která to ví skoro na chlup (12%), Jirka Marxu se činil. Všichni ostatní koukali nejistě kolem ale z těch hlášek mi to bylo jasný. Jen jeden poctivec vedle mne řekl, že má ze 14-ti 2 včelstva, tak jen doufám, že ostatní na tom nebudou stejně jako on. Koplega zaznamenal poslední úhyn včelstva ve škole na zásobách. Možná, že i toto bude letos aktuální. Po loňksém roku byla včelstva slabší, nyní se to snažila dohnat a tak jim stačí i málo a zůstanou na plodu a nepřejdou. Pěkně se to sbíhá. LD
[/quote]
Leoši nediv se , nebýt " ROZKAZU" dát úhyny do CIS , vetšina nic nepřizná. Jsme pořád stejní žádná osobní zodpovědnost , čeká se na " befel " jako za časů ČSSR.
Chování a myšlení stáda převládá bez ohledu na režim.


RE: Co se děje v úlech teď - Aleš Molčík - 28.01.2015 09:58 PM

V CISu se neprojeví úhyny, které byly hlášeny a zapsány před výplatou 1D.


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 29.01.2015 02:21 PM

(28.01.2015 09:58 PM)Aleš Molčík napsal(a):  V CISu se neprojeví úhyny, které byly hlášeny a zapsány před výplatou 1D.
Ja, to by mne ani tak netrápilo, jako to, že u nás např. se ty úhyny hlásili k půlce listopadu - výročka - takže tam minimálně dalších 20-30% těch pozdějších stejně nebude.Big GrinBig Grin


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 29.01.2015 08:06 PM

Tak jsem dneska, díky jasné obloze vyrazil na ometení podložek.
Stav září - 35 včelstev, stav dnes - 14, to je bratru 60% fuč Confused
No, z toho polovina zbývajících velmi slabé - nesmí být zima, z té druhé poloviny pak půlka ploduje, taky žádný vodvaz Confused
Jinak : únor bílý, pole sílí a kvete líska. Tak taky nevím.


RE: Co se děje v úlech teď - Debora - 29.01.2015 10:49 PM

ano, bílo a mráz v únoru, požehnání medu na celý rok, ale jelikož chladný březen včelám srdce nerozehřeje, vše závisí na dubnovém štěstí.


RE: Co se děje v úlech teď - Jindřich Šafránek - 30.01.2015 03:00 PM

(29.01.2015 02:21 PM)schützmeister napsal(a):  
(28.01.2015 09:58 PM)Aleš Molčík napsal(a):  V CISu se neprojeví úhyny, které byly hlášeny a zapsány před výplatou 1D.
Ja, to by mne ani tak netrápilo, jako to, že u nás např. se ty úhyny hlásili k půlce listopadu - výročka - takže tam minimálně dalších 20-30% těch pozdějších stejně nebude.Big GrinBig Grin

Mám nápad, co si takhle v " Interní " udělat neco podobného a plnit to měsíčně či jinak k poslednímu dni určeného období , ve sledování sloupce stav k D1 -- úhyn k XY . Krásně z toho dáme dohromady " Šancaře " a zbytek světa v zimních úhynech%.
Já zpozdilec na IT to nedokážu, umí to někdo a mělo by to smysl ??


RE: Co se děje v úlech teď - goro - 30.01.2015 03:40 PM

...kua, prečo apriori vychádzate všetci z predpokladu, že včely "musia" padať...Angry


RE: Co se děje v úlech teď - Debora - 30.01.2015 04:13 PM

protože se tu selektuje Wink


RE: Co se děje v úlech teď - Aleš Molčík - 30.01.2015 06:50 PM

Stačí když si každý povede písemný výkaz stanoviště a potom na konci roku udělá sám celkový součet přírůstku a ztrát. Ono stejně všechno souvisí se vším a ve výkazu by mělo být zapsáno vše od medu až po ošetření. A zároveň výkaz může sloužit i jako evidence ošetření včelstev pro veterináře, která je povinná pro všechny chovatele.