Forum Šance pro včely
Co se děje v úlech teď - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Co se děje v úlech teď (/tema-Co-se-deje-v-ulech-ted)

Všechny stránky


RE: Co se děje v úlech teď - Jiří Marx - 16.01.2015 12:56 PM

(15.01.2015 11:44 PM)Macek napsal(a):  
(15.01.2015 10:48 PM)Rasťo 71 napsal(a):  Inak Lubo , je dobráčisko od kosti.

Tak to bude tým. Hovorí sa za dobrotu na žobrotu.Smile

Keď sa to už dotiahlo tak ďaleko od témy tak aj ja prispejem.
Moje včielky boli tiež akési bodavejšie ako predošlé sezóny.
Doposiaľ bol medzi mojim plotom a susedovým plotom voľný pozemok ktorý už patrí im. Padli tam už aj nejaké štipance (zatiaľ4) tak po náznaku nespokojnosti som to uhral kilom medu za každý štipanec + preventívne opatrenie sieť viď foto. Opatrenia som navrhol ja pretože chcem mať so susedmi dobrý vzťah a nerád by som premiestňoval včely na vzdialenejšie stanovisko. Zatiaľ to zabralo. Uvidíme ako to bude keď sa začne na pozemku stavať a či bude dosť medu na udobrovanie...

Ty táto, máme málo medu, běž se projít před ty sousedovic včely, kilo za žihadlo.....dobrá cena


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 16.01.2015 02:23 PM

(15.01.2015 11:14 PM)terez.c napsal(a):  Rasťo, já si zatím bez klobouku netroufla, to, že jsem jištěná mi umožňuje mít u včeliček otevřené srdce, ale už se těším, až klobouk odložím....jsi skvělej, že nemáš nepotřebná přesvědčení a tím pádem včely věří tobě Heart
A ještě, aspoň u mne, funguje v případě útoku zavřít oči, když to teda stihneš. Nejde ani tak o to, že to je nejoblíbenější cíl, ale možná už jste to taky pozorovali, přijde mi, že snad oči vyzařují nějaký signál, či co, prostě to funguje, že včely vás při zavřených očích ignorují a naopak když koukáte na mouchu nebo komára, rychle se dekuje. Jako nějaký záření. Samozřejmě to platí o včelách lítavých, ty co lezou po rukách už to tak něřeší.Big Grin
Jaro je ideální doba na sundání klobouku. Novoroční přesevzetí - dolů bez klobouků.

(15.01.2015 08:15 PM)Jan Brunclík napsal(a):  
Citace:terez.c Tak s tím rojením mám vcelku čerstvé poznatky (ne, že by se mi teď rojili včely), ale narazila jsem na jeden web, je včelařky z Hawaie a tam dorazily varoa před pár lety a rázem se tam všem vyrojily včely a ani jim nestačili zamávat. Je to útěková reakce. Vždyť ani těm, co mají "rojivé" včely se nerojí všechna včelstva každý rok...
Citace:jirka.marx Dobra informace o tom rojeni diky Terezko

Že by nějaká obranná reakce včelstva na V.D. ? a tím podporované rojení? Třeba to spolu souvisí ... , není co potvrzovat ani vyvracet Huh
Já nevím jak cerany, ale ty moje, čím mají roztočů víc, tím maj menší chuť na rojení - nedojdou do tý síly. Nehledě už od toho, že na varoázu většinou končí v podletí a na zimu, to se už nerojí tak či tak. Tohle se nezdá jako věrohodná informace.


RE: Co se děje v úlech teď - Aleš Molčík - 16.01.2015 02:53 PM

(16.01.2015 02:23 PM)schützmeister napsal(a):  A ještě, aspoň u mne, funguje v případě útoku zavřít oči, když to teda stihneš. Nejde ani tak o to, že to je nejoblíbenější cíl, ale možná už jste to taky pozorovali, přijde mi, že snad oči vyzařují nějaký signál, či co, prostě to funguje, že včely vás při zavřených očích ignorují a........


Včely útočí na tmavou barvu a oči jsou na obličeji nejtmavší a vlasy, holohlaví mají výhodu. Proto také oblečení ke včelám by mělo být světlé barvy. Také reagují na to když na ně při prohlídce na ně dýcháte ústy, naučit se dýchat klidně a soustředěně nosem. Naučit se používat kuřák atd. a není problém vlézt i mezi dravceBig Grin.


RE: Co se děje v úlech teď - Debora - 16.01.2015 04:40 PM

(16.01.2015 02:23 PM)schützmeister napsal(a):  A ještě, aspoň u mne, funguje v případě útoku zavřít oči, když to teda stihneš. Nejde ani tak o to, že to je nejoblíbenější cíl, ale možná už jste to taky pozorovali, přijde mi, že snad oči vyzařují nějaký signál, či co, prostě to funguje, že včely vás při zavřených očích ignorují

to můžu potvrdit, některá zvířata nesnesou, když je fokusuješ, většinou když sklopíš zrak, necítí se být ohroženi. Tento jev se dá dobře pozorovat i u lidí. Big Grin

(15.01.2015 11:44 PM)Macek napsal(a):  Padli tam už aj nejaké štipance (zatiaľ4) tak po náznaku nespokojnosti som to uhral kilom medu za každý štipanec

jsů lidé, kteří za žihadlo platí. Měl bys spíše souseda poučit o blahodárných účincích žihadel pro jeho zdraví. Wink Půl kila medu dávám sousedům za hlášení rojů.

(16.01.2015 02:53 PM)Aleš Molčík napsal(a):  Včely útočí na tmavou barvu a oči jsou na obličeji nejtmavší a vlasy,

to je ten medvěd syndrom. To je až neuvěřitelné, jak dobrou paměť holky mají. Smile Moje nakrknou navíc ty polyestery, do kterých se dnes nekteří včelaři halí. Cool


RE: Co se děje v úlech teď - Ladislav Kohout - 16.01.2015 05:14 PM

(16.01.2015 02:23 PM)schützmeister napsal(a):  A ještě, aspoň u mne, funguje v případě útoku zavřít oči, když to teda stihneš.

Kohoutové funguje když pustí talíř na zem a křičí - zachraň mě zachraň mě.


RE: Co se děje v úlech teď - Leoš Dvorský - 16.01.2015 05:38 PM

(16.01.2015 05:14 PM)Ladislav Kohout napsal(a):  
(16.01.2015 02:23 PM)schützmeister napsal(a):  A ještě, aspoň u mne, funguje v případě útoku zavřít oči, když to teda stihneš.

Kohoutové funguje když pustí talíř na zem a křičí - zachraň mě zachraň mě.

Tak to asi máš jako v té reklamě s volavkou ne?Big Grin


RE: Co se děje v úlech teď - Ladislav Kohout - 16.01.2015 05:57 PM

Reklamu s volavkou neznám, ale ten talíř se pokaždý rozbije.


RE: Co se děje v úlech teď - Leoš Dvorský - 16.01.2015 06:20 PM

(16.01.2015 05:57 PM)Ladislav Kohout napsal(a):  Reklamu s volavkou neznám, ale ten talíř se pokaždý rozbije.

Tak jí udělej jeden ze dřeva a máš to i ekologický.


RE: Co se děje v úlech teď - Debora - 16.01.2015 08:26 PM

(16.01.2015 05:38 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  
(16.01.2015 05:14 PM)Ladislav Kohout napsal(a):  Kohoutové funguje když pustí talíř na zem a křičí - zachraň mě zachraň mě.

Tak to asi máš jako v té reklamě s volavkou ne?Big Grin

Leoši, jo proto pořád voláš? Wink

(16.01.2015 05:57 PM)Ladislav Kohout napsal(a):  Reklamu s volavkou neznám, ale ten talíř se pokaždý rozbije.

Lád'o, jest-li máte Míšen, tak se ani nechci ptát na cenu medu Big Grin


RE: Co se děje v úlech teď - Jaro Stoklasa - 16.01.2015 10:01 PM

Dnes príjemne teplo, jarné počasie. Okrem jedného úľa, ktorý je v tieni, zo všetkých mierne prelety (skôr prechádzky po prednej stene a letáčoch). Tie, ktoré sa odvážili ďalej, sa už nevrátili... Pred úľmi asi do vzdialenosti 30m na snehu niekoľko desiatok skrehnutých včiel (do 5-10m najviac, potom hustota klesá).