Forum Šance pro včely
Co se děje v úlech teď - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Co se děje v úlech teď (/tema-Co-se-deje-v-ulech-ted)

Všechny stránky


RE: Co se děje v úlech teď - Tomáš Palata - 02.01.2015 04:09 PM

(02.01.2015 03:09 PM)Jaro Stoklasa napsal(a):  ...aby už konečne zamedovala lipa. 4 roky nič....
No nevím. U nás včelař (důchodce - 500 m.n.m.), co včelaří celý život, zažil lípu jen 2x. Prý se musí sejít: kvetoucí lípa, vlhko, dusno. Což je pro nás dva, co jsme tak vysoko, zřejmě nedosažitelné.


RE: Co se děje v úlech teď - Jaro Stoklasa - 02.01.2015 04:29 PM

No neviem, v Bobrove odkiaľ pochádzam (600 mnm) lipa meduje celkom bežne. Teraz včelárim v 800 mnm a tam je to trošku iné.


RE: Co se děje v úlech teď - Tomáš Palata - 03.01.2015 06:13 PM

Info od dopisovatele ze dne 3.1. na http://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory/bedrichov-jizerska-magistrala .
"Dnes v 11h přes Jizerky táhla dvě velká hejna husí na sever. Ono ti ptáci vědí co dělají... Finové říkají, že když přiletí husy, zima už nebude... Sad". Smile


RE: Co se děje v úlech teď - Miroslav Matucha - 03.01.2015 07:17 PM

A ptal se těch hus vůbec někdo, zda letí do Finska či jen na Lužici či na rybníky okolo? Já bych tipoval spíše ty rybníky. M.M.


RE: Co se děje v úlech teď - Martin Nezbeda - 05.01.2015 08:34 PM

U nás taky padají včelstva... Jeden kamarád přišel o všechny 3, další má z 22 pouze 10 a to zima teprve začala. U mě to vypadá, že ze tří padlo to nejsilnější. Jaro bude pro mnoho včelařů velmi smutné.


RE: Co se děje v úlech teď - tondabh - 05.01.2015 08:53 PM

(03.01.2015 07:17 PM)MirekMatucha napsal(a):  A ptal se těch hus vůbec někdo, zda letí do Finska či jen na Lužici či na rybníky okolo? Já bych tipoval spíše ty rybníky. M.M.



Mirdo ale kompas měli naštelovanej na Finsko, takže kampak Mařenko kampak...?



RE: Co se děje v úlech teď - Miroslav Matucha - 07.01.2015 01:30 AM

Tondo nemyslel jsem Lužnici ale Lužici v Sasku http://cs.wikipedia.org/wiki/Lu%C5%BEi%C4%8Dt%C3%AD_Srbov%C3%A9
Mám tam mezi Lužickými Srby pár známých a párkrát jsem tam byl. Kolem Lužice je mraky rybníků, jezírek a bažin. A je to přesně na středoevropské tahové trase ptáků jako jsou husy, kterých tam najdeš tisíce. Dokonce na Horní Lužici mají tradici něco jako u nás masopust, kde se převlékají za ptáky. Je to teď v lednu, tak tam ty husy asi letěly na "čumendu":-)
M.M.


RE: Co se děje v úlech teď - tondabh - 07.01.2015 02:01 AM

Mirdo na Lužici už bylo obsazeno říkala Mařenka, tak husičky fičely na Finsko...ale jinak díky za upřesnění...


RE: Co se děje v úlech teď - Jaro Stoklasa - 08.01.2015 01:27 PM

Včera podvečer tiahli kŕdle drozdov. Žeby predzvesť oteplenia, či skorého konca zimy?


RE: Co se děje v úlech teď - Miroslav Macek - 08.01.2015 01:42 PM

Ani ma nehnevaj Smile , doteraz to mrzlo parádne. Už týždeň polievam trávnik za domom a už sa to konečne začína podobať na klzisko pre deti. Keď som sa k tomu pribral minulú zimu 2013/2014 v polovici decembra nasledoval koniec zimy...