Forum Šance pro včely
Co se děje v úlech teď - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Co se děje v úlech teď (/tema-Co-se-deje-v-ulech-ted)

Všechny stránky


RE: Co se děje v úlech teď - liptaka - 20.12.2014 04:40 PM

U nás v tieni 10°C včielky si trochu zalietali,na túto dobu máme tu extrémne teploSad


RE: Co se děje v úlech teď - tondabh - 20.12.2014 04:49 PM

(20.12.2014 04:40 PM)liptaka napsal(a):  U nás v tieni 10°C včielky si trochu zalietali,na túto dobu máme tu extrémne teploSad

Jo jako u nás předevčírem, lítali s kýblema pro vodu, místo aby v klidu odpočívali, zblázněné klima a co oni chudáci mají dělat, místo půl metru sněhu 10 nad nulou a to jsou Vánoce. Mějte se všici krásně předvánočně, Tonda.


RE: Co se děje v úlech teď - Tomáš Palata - 20.12.2014 05:43 PM

U mě na severu klid a mír. Max. 6 st.C, zataženo. Nebyly venku už 2 měsíce a nevytáhlo je ven ani jasno a 10 st.C. Některá včelstva mají na sítě pár desítek mrtvých včel, ale mám tady i pár úlů s jednovrstvým kobercem mrtvýc včel. Zajímalo by mě, kde je příčina. Zkusím zapátrat v zápiskách, třeba mě něco napadne. Nemáte s tím rozdílným spadem mrtvolek nějakou zkušenost?


RE: Co se děje v úlech teď - Jindřich Šafránek - 20.12.2014 06:54 PM

(20.12.2014 05:43 PM)Tomáš Palata napsal(a):  U mě na severu klid a mír. Max. 6 st.C, zataženo. Nebyly venku už 2 měsíce a nevytáhlo je ven ani jasno a 10 st.C. Některá včelstva mají na sítě pár desítek mrtvých včel, ale mám tady i pár úlů s jednovrstvým kobercem mrtvýc včel. Zajímalo by mě, kde je příčina. Zkusím zapátrat v zápiskách, třeba mě něco napadne. Nemáte s tím rozdílným spadem mrtvolek nějakou zkušenost?
Praha - koberec nemám, ale někde víc někdy málo, stejné je to i v okolí. Když jsem tam co je hodně mrtvé vybíral z podmetu rukou tak mně dvě strážkyně od toho počínání zahnaly, jsou tam musíme počkat, jak to dopadne.Teplo minulé dny je vytáhlo ven ale dnes nejdou fouká vítr jak o život.


RE: Co se děje v úlech teď - Debora - 20.12.2014 11:58 PM

(20.12.2014 04:49 PM)tondabh napsal(a):  Jo jako u nás předevčírem, lítali s kýblema pro vodu, místo aby v klidu odpočívali

u nás stále lítají s kýblem vody z baráku. Poslední dva měsíce stále sychravo. Ksakra mikroklima. Bienvenue chez les Ch'tis!


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 21.12.2014 02:34 PM

Dnes ráno jsem viděl první auto obalený sněhem - ale na kopci je vidět jen lehký poprašek, v noci to řádně fičelo.


RE: Co se děje v úlech teď - liptaka - 26.12.2014 11:19 PM

Včielky aktuálne dnes ráno -2°C




RE: Co se děje v úlech teď - Jiří Marx - 26.12.2014 11:45 PM

(20.12.2014 05:43 PM)Tomáš Palata napsal(a):  U mě na severu klid a mír. Max. 6 st.C, zataženo. Nebyly venku už 2 měsíce a nevytáhlo je ven ani jasno a 10 st.C. Některá včelstva mají na sítě pár desítek mrtvých včel, ale mám tady i pár úlů s jednovrstvým kobercem mrtvýc včel. Zajímalo by mě, kde je příčina. Zkusím zapátrat v zápiskách, třeba mě něco napadne. Nemáte s tím rozdílným spadem mrtvolek nějakou zkušenost?
Koberec jsem měl u včel , kde bylo velké napadeni VD a kde jsem v těch mrtvolkách našel Nosemu apis na +++


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 27.12.2014 02:15 PM

Tak u nás už to začíná - jak psal ten amatérský meteorolog před vánoci, že bude tuhá zima, když už úly nebzučej Big Grin.
U nás ráno kolem -10st na Rokytě prý už -27st, slabý sněhový poprašek od včerejšího krátkého blizardu.


RE: Co se děje v úlech teď - Ladislav Kohout - 27.12.2014 02:40 PM

[Obrázky: vcely.jpg]