Forum Šance pro včely
Co se děje v úlech teď - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Co se děje v úlech teď (/tema-Co-se-deje-v-ulech-ted)

Všechny stránky


RE: Co se děje v úlech teď - Debora - 18.10.2014 10:14 PM

varroa dialog




RE: Co se děje v úlech teď - terez.c - 19.10.2014 01:43 PM

Tak jsem dneska zjistila, že mi odešly moje včelí favoritky, ještě v úterý mi daly žihadlo do lýtka Big Grin a dneska už je v úle na dně pár desítek mrtvolek a asi tuna zásob. Měla jsem je v TBH a jestli se mi podaří sem dát fotky (nějak mi to nejde), dám sem co si udělaly za tunel od česna. V létě se jim odtrhnul kus plástu a spadnul na dno směrem k česnu. A ony si z toho udělali takový průlez ven, vytáhli to nahoru a maj to fakt pěkný, takový komínek...


RE: Co se děje v úlech teď - Debora - 19.10.2014 03:25 PM

Haribol Terezko, voláme touto písňí sílu a moudrost slavných míst a neviditelné, podpůrné síly, které tato místa vyzařují. Sílu slunce a světla, voláme nyní a zde. Ano, jsem tu. A skrze naši vědomou přítomnost společně posilujem a oživujem naše včelstva. Žehnej přítomnost a věř sama v sebe. Eo wahi pana la



RE: Co se děje v úlech teď - terez.c - 19.10.2014 03:56 PM

Deboro, je to krásné, moc si toho cením. Dvouletý syn to poslouchal si 6x za sebou Heart .

Přidávám fotky toho tunelu (pro Deboru malého posluchače), odpoledne jsem celý úl rozebrala, připadala jsem si jak při pitvě Blush


RE: Co se děje v úlech teď - Debora - 20.10.2014 12:30 AM

recyklace




RE: Co se děje v úlech teď - Milan Urík - 21.10.2014 11:45 AM

Přátelé jedna nepříjemná zkušenost, ale je to zkušenost. Před 4 týdny jsem musel převézt 5 bezrámkových včelstev na vzdálenost 100 km, na stanoviště, kde mám ostatní včelstva. Bezrámkové byly původně na zemi. Po převozu jsem je dal na střechu, krom 1, které se tam nevešli. Byly pěkné, zdravé, plné medu na zimu. Po převozu vše ok, ale zdálo se mi, že jim to na střeše nesedí, nějak se nemohli zalétat...3 týdny to ustáli, v nedělu jsem zhistil, že za poslední týden je všechny vyloupily. Zůstali jen jedny, které jsem nedal na střechu, ale vedle ostatních včelstev na daném stanovišti. Věřím, že jsem udělal chybu a příště bych převážel až nastabne větší zima, což ale nešlo a dal bych je do podobných podmínek. btw česno bylo pouze 1 očko. Kleštík bez problémů.


RE: Co se děje v úlech teď - Leoš Dvorský - 21.10.2014 04:41 PM

(21.10.2014 11:45 AM)Milan Urík napsal(a):  Přátelé jedna nepříjemná zkušenost, ale je to zkušenost. Před 4 týdny jsem musel převézt 5 bezrámkových včelstev na vzdálenost 100 km, na stanoviště, kde mám ostatní včelstva. Bezrámkové byly původně na zemi. Po převozu jsem je dal na střechu, krom 1, které se tam nevešli. Byly pěkné, zdravé, plné medu na zimu. Po převozu vše ok, ale zdálo se mi, že jim to na střeše nesedí, nějak se nemohli zalétat...3 týdny to ustáli, v nedělu jsem zhistil, že za poslední týden je všechny vyloupily. Zůstali jen jedny, které jsem nedal na střechu, ale vedle ostatních včelstev na daném stanovišti. Věřím, že jsem udělal chybu a příště bych převážel až nastabne větší zima, což ale nešlo a dal bych je do podobných podmínek. btw česno bylo pouze 1 očko. Kleštík bez problémů.

Milane, mám zkušenost, že co snesou jedny, druhé neustojí. Každé mají svoji strategii a když se mění třeba zásadním způsobem mikroklima, což bylo asi u tebe, může je to rozhodit natolik, že prostě rezignují. Tohle je ale drahá zkušenost. LD


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 03.11.2014 01:13 PM

2.11. odpoledne - slunce pálí jak začátkem září - intenzivní prolet na jižním stanovišti,
nejsilnější nosí cihlový pyl. Jinak ale další dvoje beze včel - jedny, jak tu někdo psal, schválně jsem to omrknul, celkem 5 včel a matka Confused. Docela se divím, že přežila, už i pár dní mrzlo.


RE: Co se děje v úlech teď - Jindřich Šafránek - 03.11.2014 03:44 PM

(03.11.2014 01:13 PM)schützmeister napsal(a):  2.11. odpoledne - slunce pálí jak začátkem září - intenzivní prolet na jižním stanovišti,
nejsilnější nosí cihlový pyl. Jinak ale další dvoje beze včel - jedny, jak tu někdo psal, schválně jsem to omrknul, celkem 5 včel a matka Confused. Docela se divím, že přežila, už i pár dní mrzlo.
Snad ta současná selekce vyřadí pouze to, co by nepřežilo zimu , pokud NE ??

(03.11.2014 03:44 PM)Jindřich napsal(a):  
(03.11.2014 01:13 PM)schützmeister napsal(a):  2.11. odpoledne - slunce pálí jak začátkem září - intenzivní prolet na jižním stanovišti,
nejsilnější nosí cihlový pyl. Jinak ale další dvoje beze včel - jedny, jak tu někdo psal, schválně jsem to omrknul, celkem 5 včel a matka Confused. Docela se divím, že přežila, už i pár dní mrzlo.
Snad ta současná selekce vyřadí pouze to, co by nepřežilo zimu , pokud NE ??

A zapoměnl jsem :V Praze kvetou šeříky, ne moc ale kvetou.


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 15.11.2014 02:25 PM

U nás včera mlha, ale teplo, rabovka stále probíhala i ve čtyři navečer, dneska pálí slunce o sto šest, tak tuším, že budou krásně lítat !
Stále rostou i houby, různé druhy prašivek záhadných barev.
Už začalo padat listí.