Forum Šance pro včely
Co se děje v úlech teď - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Co se děje v úlech teď (/tema-Co-se-deje-v-ulech-ted)

Všechny stránky


RE: Co se děje v úlech teď - Martin Nezbeda - 27.08.2014 04:36 PM

Macek: stará košile k historickému kostýmu, je tenoučká, volná a dobře se v ní dělá i na slunci. Většinou ji ani neoblíkám a jsem jen v tričku. Tady jsem nevěděl, do čeho jdu, tak jsem si ji pro jistotu vzal, ale byly to zbytečné obavy, včelky byly jak beránci... poté, co jsem je vydatně pokropil vodou Wink


RE: Co se děje v úlech teď - tondabh - 29.08.2014 11:30 PM

Haribol Leoši, tak dnes jsem provedl kontrolu v domácnosti u paní Wurmové-Dvorské a musím Ti sdělit, že mne čekalo příjemné překvapení a to v podobě čtyřech zaplodovaných plástů, matička se činí a holky jí vydatně pomáhají, měj se krásně včeličkově, Tonda.


RE: Co se děje v úlech teď - Martin Nezbeda - 01.09.2014 08:13 PM

Včera u nás bylo mlhavé ráno, vyšel jsem z domu na kraj lesa asi 50 metrů od úlů natrhat pár snítek mateřídoušky na ranní čaj. V tom tichu, umocněném minimální viditelností mě překvapil nezvyklý bzukot všude okolo mě. Pak jsem si všiml jak se z mlhy proti mě vynořují včely a sviští kolem mé hlavy a vyhýbají se na poslední chvíli. Byly jich desítky, úplná včelí dálnice. Neobyčejný zážitek...


RE: Co se děje v úlech teď - Aleš Molčík - 01.09.2014 10:24 PM

Dnes kolem 16 hod. venku mírně pršelo a dvě včelstva létala jako za snůšky nad koruny stromů a na česně větraly. Mám celkem obavy kde co našly. Ostatní mírný přínos pylu z netýkavek.


RE: Co se děje v úlech teď - Jindřich Šafránek - 02.09.2014 02:45 PM

(01.09.2014 10:24 PM)Aleš Molčík napsal(a):  Dnes kolem 16 hod. venku mírně pršelo a dvě včelstva létala jako za snůšky nad koruny stromů a na česně větraly. Mám celkem obavy kde co našly. Ostatní mírný přínos pylu z netýkavek.

U mne létaly jak včera v deštíčku tak dnes při mrholení na Opletku čínskou a na jedné skládce v okolí je ještě Zlatobýl, jsou to holky schánčlivé. Obyvy nejsou na místě jsou zkušenější než my , prostě si poradí.
Jindřich


RE: Co se děje v úlech teď - Leoš Dvorský - 02.09.2014 03:04 PM

(01.09.2014 10:24 PM)Aleš Molčík napsal(a):  Dnes kolem 16 hod. venku mírně pršelo a dvě včelstva létala jako za snůšky nad koruny stromů a na česně větraly. Mám celkem obavy kde co našly. Ostatní mírný přínos pylu z netýkavek.

Pozoroval jsem to včera taky, pyl ti závidím. LD


RE: Co se děje v úlech teď - Martin Nezbeda - 02.09.2014 05:29 PM

U nás pyl ještě je, asi zlatobýl - mají velké žluté bambule na nožkách. Let za mírného deště jsem zaznamenal taky - předpokládám že stále netýkavka - vracejí se bílé, jak "mlynářský učeň" Smile


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 03.09.2014 02:48 PM

(02.09.2014 03:04 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  
(01.09.2014 10:24 PM)Aleš Molčík napsal(a):  Dnes kolem 16 hod. venku mírně pršelo a dvě včelstva létala jako za snůšky nad koruny stromů a na česně větraly. Mám celkem obavy kde co našly. Ostatní mírný přínos pylu z netýkavek.

Pozoroval jsem to včera taky, pyl ti závidím. LD
Z pondělka to taky můžu potvrdit, i pyl nosí jako čerti, louky kvetou, až jsou žlutý.
Ale jinak druhý den v kuse leje, na horách už lípy i javory ze dvou třetin žluté, v pondělí jsem ještě vyrazil do houbového lesa na paběrek po zájezdech, celkem i tak paráda, na pásu tak 200x800m pět druhů hřibů, z nich ale dva nejdelý a to jsem ani na svém místě se satany nic nenašel - holt je vybral někdo jiný, je to hezká houba.
Tak jsem se kochal krásou mlhavého jedlového lesa - obrovské majestátní jedle tak metr na pařezu, krásně tmavě zelené, se smrky, kamenný svah s podrostem smrčků a jedliček a pod tím ti hříbečci.
Budu tam muset ty včelky přisunout o něco blíž, maj to drobet z ruky.
Naštěstí je to les obecní, ne státní, takže hospodaří jemně, snad pár let ještě vydrží.
Kam se na to hrabe národní park, se svými suchými pahýly.


RE: Co se děje v úlech teď - kurik - 04.09.2014 11:52 AM

Zapoměl jsem na záhoně pár ředkviček a ty začaly kvést. Kupodivu se na ni včely celkem vrhly. Sbírají z ní takový světlý žluto-hnědý pyl.
Ředkvička


RE: Co se děje v úlech teď - vraja - 09.09.2014 05:15 PM

Tak je nech dokvést, budou na nich lusky, které se dají zelené jíst a chutnají po ředkvičkách Smile

H.