Forum Šance pro včely
Co se děje v úlech teď - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Co se děje v úlech teď (/tema-Co-se-deje-v-ulech-ted)

Všechny stránky


RE: Co se děje v úlech teď - Petr Pokorný - 15.04.2014 09:57 PM

Tady 0-6 st., ledovy vitr +v noci kroupy a napadl do rozkvetlých třešní sníh. Roztál až v poledne...


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 16.04.2014 01:50 PM

Sníh u nás taky zahrozil, asi na půl dne. Na horách ale leží souvislá vrstva a kosa je zřetelná. Tady je to pravidlem - kvetou trnky, to je čas chladu. V neděli ale byla veliká snůška - trnky,třešně - sladina stříkala z plástů a chutnala po třešňových peckách. Včelky vypadají super, matečníkové misky zatím jen občas vidět, co mě ale trochu dělá hlavu, staví skoro samou trubčinu. Nejsilnější už ji letos vytáhli až osm plástů 39x32, z toho tak třetina zakladená a dělničina nějak nic. Příčítám to hojnému jaru, jenom nevím, co s těmi plásty budu dělatBig Grin.
Ke kvetení se chystá střemcha, jabloně, kleny a řepka, v plném květu pak je třešeň a trnka, dokvéta salix alba.


RE: Co se děje v úlech teď - Petr Pokorný - 18.04.2014 01:46 PM

(16.04.2014 01:50 PM)schützmeister napsal(a):  Sníh u nás taky zahrozil, asi na půl dne. Na horách ale leží souvislá vrstva a kosa je zřetelná. Tady je to pravidlem - kvetou trnky, to je čas chladu. V neděli ale byla veliká snůška - trnky,třešně - sladina stříkala z plástů a chutnala po třešňových peckách. Včelky vypadají super, matečníkové misky zatím jen občas vidět, co mě ale trochu dělá hlavu, staví skoro samou trubčinu. Nejsilnější už ji letos vytáhli až osm plástů 39x32, z toho tak třetina zakladená a dělničina nějak nic. Příčítám to hojnému jaru, jenom nevím, co s těmi plásty budu dělatBig Grin.
Ke kvetení se chystá střemcha, jabloně, kleny a řepka, v plném květu pak je třešeň a trnka, dokvéta salix alba.

Já mám trubců jako obvykle tak akorát Smile Trubčí plásty plný medu jsou úžasný


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 18.04.2014 03:45 PM

(18.04.2014 01:46 PM)Petr Pokorný napsal(a):  Já mám trubců jako obvykle tak akorát Smile Trubčí plásty plný medu jsou úžasný
Co je to tak akorát ? Plný medu mě nevadí Shy, zato plný trubců = plný roztočů.
Já mám někde "tak akorát" zakladených trubců 5 plástů 39x32, od shora dolů, a to mě na duben přijde priveĺa. Nevím.Confused


RE: Co se děje v úlech teď - Aleš Molčík - 18.04.2014 07:55 PM

Nepoleze na ně rojení když je tam tolik trubců, takže může být víc medu.


RE: Co se děje v úlech teď - Petr Pokorný - 19.04.2014 12:02 AM

(18.04.2014 03:45 PM)schützmeister napsal(a):  
(18.04.2014 01:46 PM)Petr Pokorný napsal(a):  Já mám trubců jako obvykle tak akorát Smile Trubčí plásty plný medu jsou úžasný
Co je to tak akorát ? Plný medu mě nevadí Shy, zato plný trubců = plný roztočů.
Já mám někde "tak akorát" zakladených trubců 5 plástů 39x32, od shora dolů, a to mě na duben přijde priveĺa. Nevím.Confused

Tak akorát myslím to, že sem tam mám v rámku cca v 1/3 v rohu trubčí dílo Smile



RE: Co se děje v úlech teď - tondabh - 19.04.2014 08:12 PM

Haribol přátelé, tak je to krásný hukot, v kontrolovaných úlech trubci přiměřeně, jinak nemám žádné obavy když jich někde je více a holky už plní medníky, vrba, trnky, javor, pampeliška, ovocné stromy a postupně začíná i řepka, pokud vydrží pár dní dnešní počasí, tak přijde na řadu druhý medník. V dutinách krásná snůška a stavba, mějte se všichni krásně včeličkově, Tonda.


RE: Co se děje v úlech teď - Leoš Dvorský - 20.04.2014 08:53 PM

U mně vybíhá teprve druhá generace včel, dnes konečně první skutečně snůškový den, bude tam přes 2 kg slušný začátek. Prvním matičky jsou týden venku příští neděli by snad první mohli klást.
Zítra zakládám kombajn na chov matek, tak budou matečníky i pro okolí. LD


RE: Co se děje v úlech teď - Rasťo 71 - 20.04.2014 10:44 PM

Leoši , definuj -popíš ten kombajn!
Prosím......... to ma zaujímaBig Grin
Ďakujem


RE: Co se děje v úlech teď - Debora - 21.04.2014 12:07 AM

jest-li jsem to dobře pochopila, tak včelstvo v košnici vyžírá nemocné trubce.

[Obrázky: 20140420164145_3.jpg]