Forum Šance pro včely
Co se děje v úlech teď - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Co se děje v úlech teď (/tema-Co-se-deje-v-ulech-ted)

Všechny stránky


RE: Co se děje v úlech teď - Antonín Hyžík - 26.01.2019 10:50 PM

Předpokládám, že tím chtěl Jiří říci, že se sám musíte postarat, aby byl počet kleštíků ideálně nula do doby než někomu kompetentnímu z veteriny dojde, že počítání kleštíků v zimní měli je zhovadilost.


RE: Co se děje v úlech teď - Jiří Marx - 27.01.2019 02:06 PM

My tady v SPV můžeme jenom naznačovat Big Grin


RE: Co se děje v úlech teď - Antonín Hyžík - 27.01.2019 06:54 PM

Tak,tak, já taky neříkám jak nulu dosáhnou. Wink


RE: Co se děje v úlech teď - Ali - 27.01.2019 11:09 PM

Ochrannými opatřeními při chovu včel. Wink


RE: Co se děje v úlech teď - Skaly - 28.01.2019 11:38 AM

(26.01.2019 09:51 PM)jirka.marx napsal(a):  ,Teď už víte, jakou budete mít měl příští rok. Ano hrozí, musíte mít záznam o tom, čím jste léčill a kdy. A modlete se aby bylo v břenu aspoň čtyři dny hezky.

Samotného mě to překvapilo, protože když jsem se na vzorek díval doma lupou, nic jsem v něm neviděl. Myslel jsem si, že se výsledek bude blížit nule. Hold koupím varromed, abych mohl případné kontrole doložit jarní léčení Smile. Dál hodlám postupovat v souladu s myšlenkami šance pro včely a pracovat na přirozené ochraně.
Jen mi vrtají hlavou ty 4 dny hezkého počasí. K čemu je budou včely potřebovat?


RE: Co se děje v úlech teď - Leoš Dvorský - 28.01.2019 11:40 AM

Před chvílí mi František (také byl na semináři) poslal fotky. V jednom včelstvu měl ve spadu mladušku s poškozenými křídly a vyhozený plod. Tím chci jen říci, že i nyní se dají vidět zajímavé věci a učit se. ld


RE: Co se děje v úlech teď - Jiří Marx - 28.01.2019 11:40 AM

Na " aplikaci" formidolu přece. Ne ať o tam dávate opravdu


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 28.01.2019 01:36 PM

(26.01.2019 09:51 PM)jirka.marx napsal(a):  ,Teď už víte, jakou budete mít měl příští rok. Ano hrozí, musíte mít záznam o tom, čím jste léčill a kdy. A modlete se aby bylo v břenu aspoň čtyři dny hezky.
Viděl bych to tak, že záleží jak a kde.
U nás - a nejsme žádná bio organizace - jsme, co pamatuju, z jara nikdy neléčili, ani o tom nepadla řeč. Přesto, že počty roztočů jsou pravidelně tam či onde vyšší.
Takže bych nejdřív sledoval firemní kulturu, pak teprve jančil.
Ono mít srovnání mezi mými a ostatními včelstvy v okolí je taky dobrý údaj.


RE: Co se děje v úlech teď - Ali - 28.01.2019 03:03 PM

"Ono mít srovnání mezi mými a ostatními včelstvy v okolí je taky dobrý údaj."
Si to úplně nemyslím. Někdo "léčí" míň, někdo víc a přesto údaje a výsledky mohou být opačné, nehledě na to, že kolik dotázaných skutečnost přizná ?
Proto jsem psal "Ochrannými opatřeními při chovu včel.". Každý je máme jiná, založená na jiném přístupu a náhledu, někteří dokonce i téměř bez chemie.
Ale pravda jak říkáš, nejdříve posledovat firemní kulturu, pak teprve …
Já měl předevčírem v jedněch hromadu víček a jedněch vyházený plod a docela větší ztráty. Teď už nic až za měsíc. Ostatní jako spí.


RE: Co se děje v úlech teď - Leoš Dvorský - 28.01.2019 03:14 PM

Ali ,ono to přijde. ld