Forum Šance pro včely
Co se děje v úlech teď - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Co se děje v úlech teď (/tema-Co-se-deje-v-ulech-ted)

Všechny stránky


RE: Co se děje v úlech teď - Tomáš Palata - 12.03.2018 04:22 PM

(12.03.2018 11:10 AM)tondabh napsal(a):   ...jestli máš chuť si s nima pohrát...
Nemám. Všechno zlé je pro něco dobré. Byl to Dolský materiál, který se za pár generací sprcnul mírně řečeno do agresivnější podoby. Obličej a ruce jsem si chránil, ale kotníky přes ponožky - to bylo jejich. Tak jsem vychytil matku (loni se mi to nepovedlo a že jsem se snažil) a ty skoro tři nízké plásty jsem přidal k jednomu slabšímu oddělku. I tak jsem ji chytil přes síťku do krku. Labutí píseň...


RE: Co se děje v úlech teď - Centisi - 13.03.2018 03:12 PM

Dneska prvni rousky pyluShy
Bozsky to pohled po dlouhe zimě Smile


RE: Co se děje v úlech teď - Jiří Marx - 13.03.2018 04:05 PM

Ježíšmarjá co blbnete?? nechte to tak, zazimujte je na více nástavkách pěkně v síle (tak na 5-6NN) a příští jaro si tenhle nástavek se starším dílem vyndáte prázdný. !!! Nic netrhat, nerušit a žádný mřížky nad prvním nástavkem


RE: Co se děje v úlech teď - Centisi - 13.03.2018 05:14 PM

Jelikoz se teprve letos chystam udelat mednou komoru (snad se to podari ) tak nad plodište davam zatim materi mřizku..jinak se mi matka potuluje po celym prostoru a neco zaklade i v medniku ...

Taky sem si to predstavoval jako ty ale u 39/24 spodni prazdnej nebude ani kdybych zimoval s dalsim jak mednou komorou..uz u techle dvouch nastavku maj jedny vcely s poloviny spodni nastavek plnej zasob a druhy asi ze tretiny ...


RE: Co se děje v úlech teď - Jindřich Šafránek - 14.03.2018 08:27 PM

(13.03.2018 03:12 PM)Centisi napsal(a):  Dneska prvni rousky pyluShy
Bozsky to pohled po dlouhe zimě Smile

U mne létají a také nosí ne ale všechny , hlavně že jsou. Čekám na jedny v dutém stromě v aleji, zatím nelétají ale je možné že v tom velkém stromě necítí tu změnu počasí tak rychle.
Pokud vyletí, budou ty divošky na stejném místě cca jen 3 metry nad zemí třetí rok ,tak uvidím.


RE: Co se děje v úlech teď - Tomáš Palata - 17.03.2018 12:39 PM

Na podložkách je rapidní nárust měli. Stanby režim skončil a včely se do toho opřely. První záchrané lano v podobě rozketlé jívy bylo loni 27.3. Koukám z okna. 5 cm sněhu, sněží, na teploměru -6 st.C. Tak letos tenhle termín příroda nestihne. V roce předtím to bylo 4.4. - při výhledu předpovědi počasí to asi taky nebude... A to jsou datumy z níže položené včelnice. Na druhé včelnici to je vše o cca 7-10 dní později. Teď začíná to správné období, které určí, jak která včelstva vyzimují a zda vůbec.


RE: Co se děje v úlech teď - Centisi - 21.03.2018 05:45 PM

Výhled pocasi se zase uz na přisti dny lepsi Smile zacaly nakvétat dalsí jivy a ty co uz mely pekny kocoury pred tema mrazama se zda ze se jen zasekli ale nezmrzly...myslel sem ze bude po nich ale ono asi ne...mimo motorovy pily snad vydrzi vsechno Big Grin

V ulech to zacina pekne plodovat podle toho jak se zamlzuje folie...


RE: Co se děje v úlech teď - Jiří Marx - 21.03.2018 06:00 PM

Hlidejte si zásoby letos je to dlouhý


RE: Co se děje v úlech teď - Tomáš Palata - 21.03.2018 06:51 PM

U nas na severu denni (rocni) chleba. Smile


RE: Co se děje v úlech teď - Centisi - 21.03.2018 07:05 PM

Zasoby mizej celkem rychle...jedny co se premistili pod viko je maji pod z vetsiny pod sebouConfused druhy je stahujou z vrchu dolu a mizi pred ocima...je videt ze se do toho holky oprely...o vikendu to zkouknu a kdyztak dam placku testa na loucky nebo trosku sirupu ale doufam ze tak zle nebude...v ulech bylo pred ochlazenim min. 12 kilo zasob...