Forum Šance pro včely
Co se děje v úlech teď - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Co se děje v úlech teď (/tema-Co-se-deje-v-ulech-ted)

Všechny stránky


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 08.05.2017 06:49 PM

Leje a voda stoupá..... Confused


RE: Co se děje v úlech teď - Tomáš Palata - 09.05.2017 02:06 PM

Tady na severu momentálně stále probíhá přeměna zavíčkovaných zásob na zavíčkovaný plod. Váha , až na drobná zakolísání, vytrvale klesá. Před chvílí tady poletovaly vločky sněhu... Ale už by se to mělo podle meteo předpovědi od čtvrtka zlomit a kromě pylu bude i přínos nektaru. Včelky chytí ještě zbytek třešní. A pak snad celé jabloně, kleny, jírovce,... a les.


RE: Co se děje v úlech teď - Rasťa - 09.05.2017 05:45 PM

V neděli u mne začaly nosit z řepky, která právě začala kvést. To byl hukot. Dnes utrum. Snad se oteplí brzy.


RE: Co se děje v úlech teď - Miroslav Macek - 09.05.2017 10:38 PM

(09.05.2017 02:06 PM)Tomáš Palata napsal(a):  Tady na severu momentálně stále probíhá přeměna zavíčkovaných zásob na zavíčkovaný plod. Váha , až na drobná zakolísání, vytrvale klesá. Před chvílí tady poletovaly vločky sněhu... Ale už by se to mělo podle meteo předpovědi od čtvrtka zlomit a kromě pylu bude i přínos nektaru. Včelky chytí ještě zbytek třešní. A pak snad celé jabloně, kleny, jírovce,... a les.

Tomáš , tvoj príspevok do bodky kopíruje situáciu u mňa dokonca aj s tým poletovaním snehu. Pozerajúc na tvoju lokalitu a nadmorskú výšku sa ani nečudujem. Máme to podobné. Dnešnú noc budem tŕpnuť. Momentálne ukazuje teplomer +0,8 ale do rána ďaleko Sad


RE: Co se děje v úlech teď - Miroslav Macek - 10.05.2017 07:13 AM

uff , tak nakoniec "len" -2,0. Hádam to tie kvety hrušiek a jabloní tesne pred rozkvitnutím prežijú.


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 10.05.2017 11:56 AM

Tady taky mráz. Tak jsem zvědavý.... Confused


RE: Co se děje v úlech teď - Tomáš Palata - 11.05.2017 02:22 PM

(09.05.2017 02:06 PM)Tomáš Palata napsal(a):  Tady na severu momentálně stále probíhá přeměna zavíčkovaných zásob na zavíčkovaný plod....
Dnes jsem byl na "horské" včelnici. Jedno včelstvo to vzalo krapet šmahem a ze zásob mu zbylo pár plošek zásob v rozích rámků. Zato je tam pět oboustraně zavíčkovaných vysokých plástů. Dostalo kus apivitalové placky. Pro jistotu. Mléče, pampelišky a třešně v plném květu. A kontrolní otázka: Kdy bez problémů najdete ve včelstvech neznačenou matku na prvním plodovém plástu, který vám padne do ruky? .... Když sebou nemáte značkovací barvu.

[attachment=1674]


RE: Co se děje v úlech teď - Rasťa - 11.05.2017 11:28 PM

Dnes jsem schytal snad tolik žihadel, jako za celý loňský rok Undecided Během zimy se mi asi vytratila ta trocha odolnosti, kterou jsem loni získal. To jsem netušil, jak bolestivé jsou následky žihadla do kotníku. A ten otok, jako po vymknutí. Inu, nedařilo se mi najít vhodný plod k larvení a nechtěl jsem do včel moc dýmit v tento parádní snůškový den. Teď budu doufat, že včely misky vytáhnou. Vůbec jsem se sebou nebyl spokojen, když jsem larvičky přemísťoval. Kdoví, kolik jsem jich poškodil. Schází um a cit.


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 12.05.2017 01:38 PM

Čoudu není nikdy dost....
Jo, kotník, uši, nos - nejlepší destinace pro přírodní akupunkturu. Big Grin


RE: Co se děje v úlech teď - Tomáš Palata - 12.05.2017 05:32 PM

...ještě ret a už by to mohlo být komplet.