Forum Šance pro včely
Co se děje v úlech teď - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Co se děje v úlech teď (/tema-Co-se-deje-v-ulech-ted)

Všechny stránky


RE: Co se děje v úlech teď - Jindřich Šafránek - 24.04.2017 03:51 PM

(21.04.2017 07:15 PM)Debora napsal(a):  dnes vychumeleno 12:00, 15°C

[Obrázky: DSC_2484.jpg][Obrázky: DSC_2488.jpg][Obrázky: DSC_2499.jpg][Obrázky: DSC_2511.jpg]

Dnes, od časného rána létají a nosí a nosí, užívají si sluce velice překotně , možná vědí o následujících dnech děště a zimy víc, než naši meteorolové.


RE: Co se děje v úlech teď - tondabh - 26.04.2017 01:17 PM

Haribol přátelé, včera v Tachově prolet trubců, matečníky připraveny, můžeme to rozjet, Tonda.


RE: Co se děje v úlech teď - Debora - 26.04.2017 05:20 PM

Macek to asi ještě neví, ale včelaří na stromě ve Frankfurtské zahradě. Včelky mají husí kůži a jsou z toho hrozně vyjekaný, ale bude to počasím.

[Obrázky: DSC_2555_1600_Log_Beehive_Bienenbaum.jpg][Obrázky: DSC_2566_1600_Log_Beehive_Miroslav_Macek_Bienenb.jpg][Obrázky: DSC_2581_Log_Beehive_Bienenbaum.jpg]


RE: Co se děje v úlech teď - Debora - 26.04.2017 07:38 PM

já tu klepu kosu a rojová burza právě hlásí nové roje. To bude zajímavý rok.


RE: Co se děje v úlech teď - Miroslav Macek - 26.04.2017 10:11 PM

Ahoj Debora. Tak to si ma potešila. Hádam za zabývajú a bude sa im tam páčiť. Dobré miesto. Máte vo Frankfurte medvede?Wink


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 27.04.2017 12:31 PM

Na Šumavě třetí den sněží.


RE: Co se děje v úlech teď - Leoš Dvorský - 27.04.2017 01:52 PM

Tak Michale tady byl skutečný duben, buben. Matičky vyběhlé přes týden. V pondělí a úterý se vyčasilo, tak jsem zvědav, kolik z nich to stihlo. ¨Jinak jsem v neděli hodil do mrazáku 5dm2 zav. plodu na 2 plástech 2/3L a v úterý dal do testovaného včelstva. Ve středu prakticky vše vyčištěno po 24 hod.. Zůstalo pod 300 buněk. Ještě to chci spočítat přesněji. Byla tam trubčina a různé velikosti buněk, tak to mám zachyceno po jednotlivých sektorech a propočtem si to upřesním. Je to tatáž matka, která loni ze 147 infikovaných buněk V.d. odstranila za 24 hod. vše, tedy její včely. Tak já využívám tu kosu na takovýhle legrácky a další testíky, protože kdo ví? Jinak dnes ráno +2, koukal jsem na ořech, zmrzlé Tak to budou i akáty. Přitom tady bylo několik dní jen -2 a to by měly vydržet.
Všude je něco ale příroda to srovná. ld


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 28.04.2017 12:53 PM

Na zahradě mě zmrzly jasany, ale to je spíš taková hříčka.
Dnes ráno Sušice - souvislá vrstva sněhu, teď to taje. Na horním stanovišti bude odhadem 15 cm a zimní idylka.
Co to udělá po oteplení s tím rojením, to jsem teda zvědavý.
Včely dobrý, ale krmím. Jinak nevím, nevím. A to byly nabouchaný, jako dlouho ne.


RE: Co se děje v úlech teď - Crha Karel - 28.04.2017 04:53 PM

U mně totéž Michale, a doufám, že se sousedům budou rojit ve velkém a některým pátračkám se zalíbí u mne Big Grin


RE: Co se děje v úlech teď - Debora - 29.04.2017 06:38 PM

nám zmrzlo kivi a do krušpánku se pustil zavíječ zimostrázový