Forum Šance pro včely
Co se děje v úlech teď - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Co se děje v úlech teď (/tema-Co-se-deje-v-ulech-ted)

Všechny stránky


RE: Co se děje v úlech teď - Skaly - 25.03.2017 01:22 PM

Tak jsem byl včera nedočkavě v úlech na střeše. Včelky moji péči zatím přežívají. Trošku jsem jim osladil život práškovým cukrem. Vyhodil černé a prázdné souše. Našel jsem už zavíčkovaný plod, larvičky i vajíčka, tak snad to bude všechno v pořádku.


RE: Co se děje v úlech teď - Roman Smejkal - 27.03.2017 08:55 AM

Tak mě napadlo, jestli někdo náhodu proti útokům těch podlých žlun nezkusil na úly nastříkat siluetu dravého ptáka.
Něco jako bývá na velkých skleněných protihlukových stěnách.Stačilo by siluetu většího dravce překreslit na papír, vystříhnout negativ
priložit na úl a sprejem vytvořit siluetu, dalo by se to jednoduše nastříkat po všech stranách.


RE: Co se děje v úlech teď - coral - 27.03.2017 11:06 AM

To by se asi musela udelat pohybliva silueta,aby se ve vetru hybala.


RE: Co se děje v úlech teď - Roman Smejkal - 27.03.2017 11:15 AM

Kdyby byla pohyblivá, tak by to fungovat mělo.Na stěnách je ale taky statická..proto jsem psal, jestli to někdo náhodou už nezkoušel a s jakým výsledkem ??


RE: Co se děje v úlech teď - Leoš Dvorský - 27.03.2017 11:34 AM

Tak ona funguje spolehlivě pořádně daná síť. Jenže mně se to letos nepovedlo i tak. 3 včelstva v háji, ale ze 70ti to není takový problém jako když má člověk třeba jen 5-10. ld


RE: Co se děje v úlech teď - Pavel Cirman - 27.03.2017 11:44 AM

Silueta dravce je pro ptáky jen flek na zdi.Podle mě je to zbytečná práce.


RE: Co se děje v úlech teď - Tom Bombadil - 27.03.2017 02:57 PM

(27.03.2017 11:34 AM)Leoš Dvorský napsal(a):  Tak ona funguje spolehlivě pořádně daná síť. Jenže mně se to letos nepovedlo i tak. 3 včelstva v háji, ale ze 70ti to není takový problém jako když má člověk třeba jen 5-10. ld

...jako třeba dva úly u mě na mezi...zbytek vyrabovaly myšky...


RE: Co se děje v úlech teď - STAVO - 28.03.2017 05:41 PM

Tak ačkoli jsem měl pověšenou siluetu dravce nad úly na větvi a na otočném závěsu a tudíž se pohybovala všemi směry, tak letošní zkušenost se žlunami opravdu špatná.
Minimálně dvoje včely odešli jen jejich zásluhou. Díry skrz dřevěné nástavky 2/3 a několik plástů. To samé u zatepleného Tachováku a i u polystyrénového úlu o síle 8 cm.
Takže jediné co pomůže je síť. Než jsem ji stačil natáhnout bylo pro některá včelstva pozdě. Prostě zkušenost pro příště - nikdy není moc brzy na prevenci.


RE: Co se děje v úlech teď - Rasťa - 28.03.2017 11:38 PM

Jak jsem dříve psal, doufal jsem v to, že kočky od sousedů mi úly ochrání, protože mám stanoviště v údolí, kde žije ptactva požehnaně. Při četbě všelikých zpráv o aktivitách žlun mi nezbylo, než v ty kočky věřit, protože sítě jsem neinstaloval. Úly k mé radosti zůstaly nedotčeny, ale do jaké míry se o to zasloužily kočičky, to nejsem schopen posoudit.


RE: Co se děje v úlech teď - Milan Daněk - 29.03.2017 08:08 PM

buduji včelín a bude od ptáků klid a bude místo kam se můžu uklidit a pohovět si