Forum Šance pro včely
Co se děje v úlech teď - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Co se děje v úlech teď (/tema-Co-se-deje-v-ulech-ted)

Všechny stránky


RE: Co se děje v úlech teď - Aleš Molčík - 25.02.2017 06:48 PM

A já trubce, jednohoBig Grin


RE: Co se děje v úlech teď - Rasťa - 25.02.2017 07:20 PM

Po více jak měsíci jsem se konečně dostal ke včelám. Všechny tři rodiny zimu zvládly. Zdá se mi však, že nejstarší včelstvo (oddělek z r. 2015) je poněkud neduživé.. ale nerýpal jsem do něj raději. Velkou radost mi udělal mnou vytvořený odděleček s matkou, kterou jsem si dovezl z Rokytna. První radost nastala, když se matička vylíhla a úspěšně vrátila ze snubního proletu. Dále jsem se radoval, když i přes mé začátečnické chyby a následné loupení oddělku, se včelám podařilo situaci ustát. Musel jsem je chvíli věznit a pak jsem přemístil do zákoutí. Následně jsem se radoval z jejich úspěšné obrany proti sršním, co měly celou dobu hnízdo ani ne deset metrů vedle. Bránit se fakt dovedou, schytal jsem od nich víc žihadel, než od zbylých dvou včelstev dohromady. Oddělek nakonec zazimoval jen na osmi rámcích v jediném nízkém nástavku. Dnes jsem se podíval přes fólii a paráda, skvělý. Asi štěstí začátečníka Smile Zásob mají ještě dost. Letos z něj chci matky, snad se mi zadaří odchovat.


RE: Co se děje v úlech teď - coral - 27.02.2017 07:03 PM

Dneska ze vsech ulu dalnice smer nedaleke lisky.


RE: Co se děje v úlech teď - lyn_x - 28.02.2017 11:13 AM

coral: kde prosím? Smile


RE: Co se děje v úlech teď - Rasťa - 28.02.2017 11:32 AM

Je vhodné uvádět v profilech oblast a nadmořskou výšku stanoviště Cool


RE: Co se děje v úlech teď - coral - 28.02.2017 12:57 PM

Smajra ja myslela, ze to tam pri registraci zadavala. Ale Lang 2/3 tam je, nechapu... to je ta rodicovska s deckama doma.Az bude vic casu, zkusim prozkoumat, kde se da editovat. Nebo dat do podpisu pod prispevek.
Jsme tu necelych 210 n.m. pobliz Slaneho

[Obrázky: IMG_20170227_145943.jpg]


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 28.02.2017 01:33 PM

V 500m.n.m. zavíčkovaný plod, nosí lísku jak střelený, po proletech, většinou málo zásob - dávám fondu do podmetu.
V 700m.n.m. začínají plodovat, zlehka nosí lísku / která tu na slunci kvete víc, jak v údolí /, zásob taky spíš míň. Vyzimování velmi dobré.
V 800m.n.m. ještě moc neplodují, zásob mnoho / dali by se točit /, líska nevím, byl jsem před 3 dny a to ještě nekvetla. Po proletu.
Vypadá to velmi slibně, když teda pominu, že letos bude bezmedovicový rok. Confused


RE: Co se děje v úlech teď - Tomáš Palata - 28.02.2017 03:20 PM

U nás po proletech též, ale líska v Jablonci (500 m.n.m.) ještě ne. Možná po tomto teplém víkendu. A na druhé včelnici v Jizerkách to je ještě vše o 14 dní později. Tady je to takové chladnější podnebí bez ohledu na nadmořskou výšku. Ač je sníh a nic nekvete, dvě včelstva někam létají Confused . A voda to není, té je kolem habaděj. Další včelstvo venku "nadělalo" takovým způsobem, že jsem jemně nakoukl dovnitř. Nesmrdí, je cítit propolis, ale vevnitř to je pokálené.

[attachment=1632][attachment=1633]

Za tím druhým plástem je chomáč (čtyři uličky), dál jsem nešel. Ale jak naznačuje loučka pod plástem, bude to tam asi hutnější. Až bude tepleji, něco s tím udělám.


RE: Co se děje v úlech teď - Antonín Hyžík - 28.02.2017 03:26 PM

U nás v Beskydech byly holky venku, ale nebylo ještě co nosit, snad se to každým dnem zlepší.


RE: Co se děje v úlech teď - Marek Slezák - 01.03.2017 11:27 AM

U nás zatím také ještě holky nic nenosí, leda vodu, jelikož lísky zatím ještě nekvetou, ale už aby začali mají jich ve dvousetmetrové vzdálenosti od úlu dost a dost...