Forum Šance pro včely
Co se děje v úlech teď - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Co se děje v úlech teď (/tema-Co-se-deje-v-ulech-ted)

Všechny stránky


RE: Co se děje v úlech teď - Leoš Dvorský - 15.02.2017 07:32 PM

Jaro je tady definitivně. Dnes poliši vybírali na parkovišti pokuty, už vylezli z děr. Tak je to na sto pro.Big Grin


RE: Co se děje v úlech teď - Jindřich Šafránek - 16.02.2017 07:08 PM

Dnes prolety ve velkém stylu a u některých včelstev jarní úklid . Vynášení zemřelých včel ve větším množství než jiná léta, bude to patrně delší dobou v zimě bez proletu.


RE: Co se děje v úlech teď - Karel Orság - 16.02.2017 10:33 PM

Tak jsem definitivně bez jednoho včelstva, zbylo po něm asi 10 kg zásob, zimovalo na medu.
Zásoby jsou pěkně tekuté, z otevřených komůrek dokonce vytéká med..
Dají se tyto zásoby ještě použít? Budou asi celkem dobrým nositelem virů..
Ostatní včelstva v pohodě.., jedno dokonce obsedá celé dva nástavky..


RE: Co se děje v úlech teď - Leoš Dvorský - 16.02.2017 10:45 PM

Dají, ty mrazy ty patogeny oslabily.


RE: Co se děje v úlech teď - Tomáš Palata - 16.02.2017 11:03 PM

Včera hlásila tchýně smskou, že včely (=sýkorky Smile) měly hojný prolet. Dnes jsem se tam stavil a opravdu. Sníh slehnul oproti předchozímu stavu o dva nástavky 2/3L níže a uvolnil česno k proletu. Dobrý. Smile


RE: Co se děje v úlech teď - Karel Orság - 17.02.2017 10:46 AM

Včerejší kontrola..,sníh byl v okolí 20 m žlutý..
Bohužel mi nějak nejde z mobilu přidat foto..


RE: Co se děje v úlech teď - Jan Brunclík - 17.02.2017 06:37 PM

14-16.2. Prolet a vyprášení včel, docela i úklid.
Božský to pohled Wink


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 17.02.2017 06:57 PM

U nás včera taky letecký den. Celkem to vypadá dobře.
Ty policajti měli tady taky včera silný prolet. Big Grin


RE: Co se děje v úlech teď - Leoš Dvorský - 17.02.2017 09:38 PM

Tak u mně se prolétly trochu v pondělí, ale asi ne nijak výrazně. Pak asi když to šlo. Ale podle výkalů na sněhu to nepotřebovaly. Včera jsem proletěl stanoviště a výsledek je že mi 2 včelstva sežraly žluny a 1 jsem zrušil na podzim. To jediné kvůli tomu, čemu říkám varroáza C a bylo to jediné protivarroázní opatření na stanovištích. Což znamená že celkové ztráty jsou cca 4%. Dokonce ani některé oddělky na 5pl. v tom 3mm plastokartonu nevyužily příležitost. Vždyť byly bez proletu jen 4 měsíce. Příští týden ale bude další šance, má být obleva. Dokonce velmi dobře vypadají ta včelstva, kde jsem dělal zase nějaké testy i s různými typy zimování, které v úlech zase více přibližuje podmínky těm, které jsou v dutinách a brtích.
Chomáče jsou ale stále velmi sevřené, tak že neplodují. To ale zkontroluji až za 14 dní namátkou. Tak pokud u mne nezaúřadují ještě žluny, celkem vše v normálu. ld


RE: Co se děje v úlech teď - Milan Urík - 18.02.2017 07:44 PM

Dnes jsem zjistil 3 uly znicene od zluny, nikdy predtim jsem s tim problem nemel. Je chytra a pokazde se dovnitr dostala nejtensim mistem-vyfrezovana uchopova drazka. Vcely ziji, ale kdovi co do jara...