Forum Šance pro včely
Co se děje v úlech teď - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Co se děje v úlech teď (/tema-Co-se-deje-v-ulech-ted)

Všechny stránky


RE: Co se děje v úlech teď - Milan Bencúr † - 16.01.2017 01:52 PM

Podložky sú primrznuté k podlahe úľa. Po prednej stene úľa nastekala voda, kraj podložky navlhol a primrzol. Zo spodných latiek rámikov visia ciagle zamrznutej vody. Poväčšine v úľoch je v jednej uličke na podložke zamrznutá voda a vyhodené larvy plodu. Ani sa mi veriť nechce, že o troch kráľoch a v treskúcej zime môžu včely na Orave plodovať. Hoci len v jednej uličke.
Zdá sa, že včelám je to jedno či zimujú v Piešťanoch alebo na Orave. Každý rok je iný a pri včelách sa učíme celý život.
http://nasapravda.blogspot.sk/2017/01/fotoaparat-vcelarova-pomocka.html


RE: Co se děje v úlech teď - Tomáš Palata - 17.01.2017 02:28 PM

Prodral jsem se na mojí níže položenou včelnici k úlům. Lesem pokolena, po louce do půli stehen. Jablonec n.N., 500 m.n.m. A nevěřte televizi. Žádná kalamita. Všechno ve městě funguje, jak má. To jen napadl sníh. Ostatně jako každý rok (snad vyjma posledních dvou let).

Na PF-ko dobrý...

[attachment=1613]


RE: Co se děje v úlech teď - Jan Brunclík - 20.01.2017 06:52 PM

(16.01.2017 01:49 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  Jen pro doplnění, včera jsem mluvil s R. Hubačem. Ten vítr mu sundal střechy u několika oddělků ve 2NN . Přišel na to až po 3 dnech, ale včely též OK.
Za další, mám zprávy přímo od zdroje, že v ZČ, kolem Karlových Var jsou úhyny kolem 50%. Včelaři se najednou probouzejí a začíná jim docházet, že ta chemicko- průmyslová cesta je nevede nikam, resp. do ............. jen se s tím nechlubí.

Ahoj Leoši, a všichni Wink
Jak píšeš, že okolo KV jsou úhyny kolem 50-ti % u mě zatím v japoncích hučely všechny čtyři, které byly čistě z rojů, no zásob měly co si nanosili a trochu jsem i dva dokrmoval. Spad kleštíka minimální nebo žádný. Snad se zadaří a budou se letos rojit i tady ty holky. Zima je tu celý měsíc kolem -10stupnů sněhu taky dost. A včelaři z okolí nevím jen s jedním jsem měl trochu řeč a prý také dobrý, no uvidíme co včelky ukáží. Ona trochu selekce slabších včelstev neuškodí a pokud budou roje zase bude co množit Wink

Mějte se hezky a včelky též.

Jenda


RE: Co se děje v úlech teď - Leoš Dvorský - 20.01.2017 07:13 PM

Jendo to je dobře, že jsi OK. U nás je to taky tak, ale jinde čím dál horší zprávy. Ať se daří a díky za info. Ld


RE: Co se děje v úlech teď - Jiří Marx - 21.01.2017 08:24 PM

Leoš zimuje na 5ti ramcich v plastu


RE: Co se děje v úlech teď - Leoš Dvorský - 21.01.2017 08:38 PM

Díky Jirkovi, za to, že sem dal tu fotku. Jsou v 5ti rámkovém 3 mm plastokartonu a v pohodě přežily i ty -17C mrazy.
Zdá se, že jediné ztráty budu mít možná kvůli žluně, ta si poradila i se síťovinou. Jó my víme houby co je hlad. ld


RE: Co se děje v úlech teď - Tomáš Palata - 22.01.2017 09:06 PM

(09.01.2017 01:49 PM)Tomáš Palata napsal(a):  ... jsou 3NN na vysokém zasíťovaném dnu.
Na paletě to vypadá takhle:

[attachment=1615]

A je to.

[attachment=1616]

Ještě že jsem "občanskou povinnost" (měl) splnil, než napadl sníh. Wink


RE: Co se děje v úlech teď - Radka Nývltová - 23.01.2017 04:16 PM

U mne včera prolet včel z košnice, na podložce část bílé larvy, takže asi trochu plodují? Pár včel, co zůstaly na sněhu, byť ušlapaném, si pak vyzobly sýkorky. V ostatních úlech, jen sporadicky jedna venku na proletu. Zatím vše naživu.


RE: Co se děje v úlech teď - Leoš Dvorský - 23.01.2017 05:57 PM

Tady je krásně vidět rozdíl mezi vyššími a nižšími polohami. Ale nestěžuji si. Letos byly už 3 slunné dny v lednu. Jindy to je i jen za celou zimu.


RE: Co se děje v úlech teď - Radka Nývltová - 23.01.2017 06:03 PM

Já jsem prosím +- 540mnm.