Forum Šance pro včely
Co se děje v úlech teď - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Co se děje v úlech teď (/tema-Co-se-deje-v-ulech-ted)

Všechny stránky


RE: Co se děje v úlech teď - Leoš Dvorský - 20.12.2016 01:01 AM

snad nevidím špatně, ale vidím tam světlé roztoče, to by znamenalo že plodují.
Je to možné? Nevidím měl tu jsi vymetl nebo sedí až nahoře? Nyní toho moc nenaděláš, ale snaž se z toho získat co nejvíc informací pro sebe.


RE: Co se děje v úlech teď - Ali - 20.12.2016 05:51 PM

Sedí zhruba ve druhém až třetím a za ten týden mezi KŠ a foto uběhl týden a téměř žádná měl. Malé bílé VD jsem ještě neviděl, příště to sfotím z blízka na makro, zvětším, co tam je.
Podložky jsem vkládal cca týden, dva před KŠ. Jak jsem psal, síť byla dole otevřená, celé česno taky, očka jak jsou na fotce taky a horní nástavek prázdný. Všechno otevřené nastudeno. A poslední dávka cukru 1:1 byla 7.9.
Bohužel jsou odshora dolů tak prostavěné, že je nejde rozebrat. To panenské bez MS je nyní jako baňka. Klepnete, a na tisíc kousků.
Takže jen podložka, odposlech a shora kuk mezi plásty. Všechno si snažím psát.


RE: Co se děje v úlech teď - Jiří Marx - 21.12.2016 10:30 AM

Chci se zeptat... je to studená stavba?? Loučky ?


RE: Co se děje v úlech teď - straka - 21.12.2016 01:01 PM

1) dnes 21.12.2016 11.45h Slunovrat ........... a Slunce se vrací z obratníku Kozoroha.....
je Jaro! ................... Kdo chce mít zimu má ji mít ...................pro včely je lepší Jaro.....
paralelních vesmírů je téměř nekonečně mnoho, vyberte si ten svůj, myslíme positivně...
Straka Dehtín PF 2017


RE: Co se děje v úlech teď - Ali - 21.12.2016 02:01 PM

Ano, studená, loučky horní, boční jen tyčky 6mm aby plásty měly pevný okraj a včely je nepřistavovaly ke stěně jako ve Warré.


RE: Co se děje v úlech teď - Jiří Marx - 23.12.2016 10:24 AM

Těmi očky jsi je nahnal k jedné straně nemyslím si ze je to úplně dobré. Co té k tomu vedlo?


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 23.12.2016 01:29 PM

Včera jsem vymetal, zima jak v ruským filmu, námraza, holky v pohodě, jarní start může začít. Dnes už pálí sluníčko, jaro , jak má být . Wink
Jenom jedny, tam jsem zase zaváhal. Opět se ukázala nevýhoda dvou nástavků ve vyšších polohách. Na podzim se mě je nepodařilo sesunout na jeden, protože byly fakt silný, no, a teď leží ty ze spodního zmrzlý hlady na podložce, tak tři čísla jsem jich vymetl. Sice zbytek ještě hučí, ale jestli byla matka dole, tak mý nejlepší favoriti nepřežili dvounástavkový zimování. Prostě to nejde. Ty co jsou na jednom VN, úplně v pohodě, bez mrtvolek. Jsem zaváhal.


RE: Co se děje v úlech teď - Leoš Dvorský - 23.12.2016 02:15 PM

Michale tohle jsem řešil někdy v r. 1967 a tak vznikl NNÚ 39x16, tím byla mezera mezi 2VN vyřešena. Zkus za rok. ld


RE: Co se děje v úlech teď - Rasťa - 23.12.2016 02:29 PM

.. se začínám obávat, jak u mne včely ten přechod budou zvládat. Používám sice NN, ale bohužel nemám v rámcích spodní trámky tak hezky uzoučké, jak jsem viděl u Radka Hubače a zde zkušení (Leoš D.) je propagují. Jako začátečník jsem prostě koupil přířezy a říkal jsem si, jaká je to paráda stloukat rámky dohromady a těšil jsem se z pohledu na ně. No ale teď.. Chci v plodišti taky hluboké plásty, musím rámky předělat.


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 23.12.2016 02:59 PM

(23.12.2016 02:15 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  Michale tohle jsem řešil někdy v r. 1967 a tak vznikl NNÚ 39x16, tím byla mezera mezi 2VN vyřešena. Zkus za rok. ld
Leoši, já vím, tohle už mám taky vyřešený. Na všem jsou nějaké mouchy, NN tady u nás nejdou, Takže radši budou na zimu sklepávat. Nic se nedá dělat.