Forum Šance pro včely
Co se děje v úlech teď - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Co se děje v úlech teď (/tema-Co-se-deje-v-ulech-ted)

Všechny stránky


RE: Co se děje v úlech teď - Leoš Dvorský - 13.11.2016 06:33 PM

Dnes ráno -6C, celý den slunečno, odpoledne některé oddělky zimující v 3mm kartonu symbolický prolet. ld


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 15.11.2016 02:05 PM

Tady jen lehce šumí, zima jak v ruským filmu. Cool
Sluníčko taky dělalo divy, tak jsem zkusil dojet na horní stanoviště, těžce, ale zvládl jsem to i bez řetězů. Cool
Všude námraza, mráz a klid. Jen lesáci stále zběsile tahají soušky z lesů. Confused


RE: Co se děje v úlech teď - Leoš Dvorský - 15.11.2016 03:37 PM

Jestli lesáci tahají soušky, tak to bude asi tuhá zima.Big Grin

I když zítra má být +11, to jsem zvědav.
Skoro všechna včelstva i oddělky jsou pod sítí, tak žluny mohou přijít.


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 16.11.2016 01:53 PM

Jo, leje.
U nás naštěstí datlovití nehladový, jde to i bez sítí.
Ani rejsi zatím nic.


RE: Co se děje v úlech teď - STAVO - 16.11.2016 04:34 PM

Jo sítě už jsem sice dal, ale žluny byly rychlejší, provizorně už jsem musel opravovat 2 úly.


RE: Co se děje v úlech teď - straka - 29.11.2016 01:35 PM

1) Včely čekají na Jaro, Slunce už jen opatrně přešlapuje na obratníku Kozoroha.
Na ŠPV jak vidím se nic neděje, asi se čas zastavuje na tom obratníku........
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Straka Dehtín dnes je 29/11/2016 ... Jaro za 22 dní ... Slunovrat přesně 21.Prosinec 2016 v 11:45h ... že by svátek ŠPV .... Mirku to by chtělo připravit grog s medem!
................................................................................​................................................................................​................................................................................​....
Zrušit Letní/zimní čas, ten je jen jeden nebo neexistuje..........................................Jaro je po celý rok a končí opět v prosinci 2017


RE: Co se děje v úlech teď - Tomáš Palata - 29.11.2016 06:51 PM

Byl jsem se podívat na jedné včelnici. Všech pět včelstev lehce šumí. Akorát na podložkách je každé jiné. Jedno má měli za všechny, další dvě měli minimálně, ale za to z nich padají dost roztoči, jedno bez spadu a celá podložka je mokrá něčím sladkým a jedno malinko měli v koutku u česna. To jsem zvědavý, jak vyzimují a jaké problémy se z toho vyklubou příští sezónu.


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 30.11.2016 01:33 PM

(29.11.2016 06:51 PM)Tomáš Palata napsal(a):  jedno bez spadu a celá podložka je mokrá něčím sladkým a jedno malinko měli v koutku u česna.
Otevřené zásoby. Pozdní nakrmení. To moc dobře nesnáší.


RE: Co se děje v úlech teď - Tomáš Palata - 30.11.2016 02:47 PM

To je roj z 24.6. Z nuly na 7 plástů 44,8x31,8 do začátku srpna. Po dávce krmení z 27.7. se urval krajní plást. Asi jsem to přehnal... Nechal jsem ho pár týdnů vydýchat a další (poslední) dávku krmení dostal 22.8. na celkový příděl 17 kg. Na pozdní zakrmení bych to neviděl. Ale asi to nějak málo zahustily, že jim to kape dolů.


RE: Co se děje v úlech teď - Jindřich Šafránek - 06.12.2016 06:51 PM

V úlech je slyšet tichý šum a na sítech dole lze česnem pozorovat pár zemřelých včel.
Zimní počasí zpomalilo veškerý ruch , úlová váha 14náct dní stojí na stejné hodnotě.
Co víc si přát