Forum Šance pro včely
Co se děje v úlech teď - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Chov a ošetřování včelstev (/forum-Chov-a-osetrovani-vcelstev)
+--- Fórum: Včelařský rok (/forum-Vcelarsky-rok)
+--- Téma: Co se děje v úlech teď (/tema-Co-se-deje-v-ulech-ted)

Všechny stránky


RE: Co se děje v úlech teď - Jiřík - 29.04.2016 08:36 PM

[attachment=1402]Zdravím všechny šancaře, ač dlouho zaregistrovaný se moc nepřihlašuju, ale dneska bych rád přispěl svou trochou do mlýna. Dnes na návštěvě u Milana Uríka jsem si dělal srandu z rojení a chvíli poté, co jsem od něj odjel mi zvonil telefon. Tak jsem se dověděl, že mám včely na stromě. Byly hodné a tu hodinu na mě počkaly. Takže jsem si dnes sebral svůj první roj. Děkuji za tu zkušenost a připojuju obrázek pro ostatní. Přeju krásné jarní včelaření. Jiřík


RE: Co se děje v úlech teď - Rasťa - 29.04.2016 08:58 PM

Dnes jsem se při návratu ze služebky na chvilku zastavil na chatě a mrknul jsem na včely. Hukot Smile Nádherné počasí a vůně. Ještě pořád u nás kvetou třešně a trnky. Létají hlavně do třešní. Dost taky na pampelišky. Za remízkem je pole řepky v půli květu, to ponechávají bez zájmu. Zítra se ještě musím věnovat práci v zaměstnání, ale hned odpoledne vyrazím na chatu. Včely mám sotva čtyři týdny a za tu dobu zažívám jarní přírodu tak, jako nikdy. Když jsem si loni pořídil chatu, tak jedním z mých hlavních důvodů byla touha umístit někam úly a poznávat nový svět. A je to paráda.


RE: Co se děje v úlech teď - Ladislav Kohout - 30.04.2016 08:51 AM

(29.04.2016 08:58 PM)Rasťa napsal(a):  Včely mám sotva čtyři týdny a za tu dobu zažívám jarní přírodu tak, jako nikdy.

Užívám si tak filmy. Sedím v kině a při scénách v exteriérech si říkám - támhle bych postavil úly...


RE: Co se děje v úlech teď - Rasťa - 30.04.2016 11:15 PM

(29.04.2016 08:58 PM)Rasťa napsal(a):  Létají hlavně do třešní. Dost taky na pampelišky. Za remízkem je pole řepky v půli květu, to ponechávají bez zájmu.
Tak dnes jsem pozoroval, že už létají i na řepku. Část včel vracejících se do úlu byla "žlutě práškovaná". Vyběhl jsem za remízek do řepky a včelky tam nasávaly. A s nimi hojně čmeláků a taky nějaké samotářky.


RE: Co se děje v úlech teď - schützmeister - 01.05.2016 10:52 AM

Jo, jo, lítali včera hezky, jenže jinak jsou úplně na suchu. Další studený týden jim moc neprospěje a pak už roje. Confused
Třešeň v čudu, řepka daleko, pampelišky zaschlé z loňska. Snad to trochu dorovnají jabloně a určitě letos javory. Slavné to ale asi nebude.
Trubci lítají jak zběsilý. Big Grin Teda včera, dneska už je zase zima. Na horách jsou ještě vidět souvislé plochy sněhu. Taky v týdnu napadlo 20 čísel nového. Žádný velký jaro, teda.


RE: Co se děje v úlech teď - Jaro Stoklasa - 01.05.2016 03:09 PM

http://podpilskom.blogspot.sk/2016/05/horalska-repka.html


RE: Co se děje v úlech teď - Miroslav Macek - 02.05.2016 10:40 PM

Dnes podvečer som pred včelínom spozoroval malátne včely na púpave. Myslel som že pre chlad nedoleteli do úľa. Potom som sa lepšie zahľadel do trávy a včiel tam bolo podstatne viac. Zneistel som - lezúce včely neveštia nič dobré. Pár ich malo obnôžky peľu čo by mohlo znamenať že tie len nevládali doletieť do úľa ale čo tie ostatné rozlezené v tráve? Veď teplomer ukazoval skoro 13°C a bezvetrie. Inokedy zvládali návrat aj v podstatne horších podmienkach. A nevyzerá že by to boli zodraté lietavky. Na pár miestach som videl pokalené , letáče však čisté. Budem to musieť pozornejšie sledovať...


RE: Co se děje v úlech teď - Debora - 02.05.2016 11:32 PM

Míro, prohlídnul jsi střeva včel? Vyzkoušej stimulující krmení. Pokalené a plazivé je "dobré". Tyto klasické symptomy u NC chybí.


RE: Co se děje v úlech teď - Miroslav Macek - 03.05.2016 08:13 AM

A nepustíš trošku viac informácií , veď rada píšeš Wink . Čo mám na tých črevách hľadať? Stimulujúce kŕmenie ako , čím?


RE: Co se děje v úlech teď - Rasťo 71 - 03.05.2016 08:48 AM

Miro, nekvitne ti v blízkosti repka?