Forum Šance pro včely

Úplná verze: Poraďte prosím
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Bolo to treba urobiť pred prvými preletmi. Teraz budú už zalietané na toto miesto. Preto po presune treba rátať so stratou lietaviek. Alebo presunúť niekoľko km.
Daj medzi ne(namiesto fólie) materskú mriežku,očko na prednú stranu a využiješ teraz obidva matky potom začiatkom mája(května) urobíš s jednou matkou odloženec a je to.
Díky, tak nějak jsem tušil, že je pozdě a ta mřížka bude řešení.
Poslední týden pozoruji kolen domu a včel let podivných " včeliček" částečně podobných miničmelákům. Zalézají do děr ve zdivu staré stodoly a vypadá to že ji pak i střeží před ostatními. Zkusil jsem jednu vyfotit je o něco větší než naše včela, má to nohy jako s ponožkami , jinou hlavu jako se zobákem , neví někdo co to je ?
Jsou to samotářky.
Krmení včel krmítkem
Někde jsem našel dát na hladinu keramzit, zkusil jsem to a topí se tam včely,
asi je keramzit moc jemný(malé hrudky), přešel jsem dočasně zpět na bezové
větvičky, budu řešit později, máte jiný materiál ověřený? Děkuji za tip.
Straka Dehtín
špunty od vína
[Obrázky: DSC_0878.jpg][Obrázky: adam_fuetterer_01.jpg]
V jehličnatém lese hrabanka - ideál, jinak klidně i tráva kolem úlů. Nakrátko natrhaná. Občas je akorát trávě potřeba pomoci klacíkem, aby po nalití roztoku byla na hladině. Pak už tam zůstane. Obojí zadarmo a vždy k dispozici.
poradte sklon letáku před česnem, je z polystyrenu pro měkké přistání, ale
jako technik potřebuji úhel(aby to bylo stejné)
šířka jednotná 50 mm

svislá stěna , vodorovná stěna, 45°,33°,30°,25°, 15°, to je jedno

vyberte mě prosím z nabídky, at nemusím včely měřit při přistání,
zvyknou si sice na všechno, ale například -45° dost těžko.
děkuji
Straka Dehtín
napřed si musíš připravit scénáře krizových situací, jako například vynucené přistání unavených létavek nebo pacifikace rabujících včel ohrožujících bezpečnost česna. Wink
Referenční URL's